Stiže performansni Audi A3 RS

Stiže performansni Audi A3 RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
Kako prenosi švedski Auto Motor & Sport, Audi nam kao iznenađenje za predstojeći autosalonu Frankfurtu priprema sportski performansni kompakt A3 RS s oko 340 KS. Informacija nije potvrđena, no može se naslutiti da je to svakako dio Audijevog plana lansiranja novih modela na tržište. Prema špekulacijama, ispod haube će biti isti motor koji pogoni i TT RS.

[attachment=22080]

Prema najnovijim informacijama, ali onim neslužbenim, Audi će na predstojećem autosalonu u Frankfurtu predstaviti performansnu izvedbu A3 RS, što je zasigurno dobra vijest za sve ljubitelje ovog njemačkog brenda. Novi A3 RS dio je velikog Audijevog plana uvođenja novih modela u ponudu, koji je malo posrnuo zbog globalno loše ekonomske situacije, zbog koje je došlo i do određenih odgađanja lansiranja novih modela.

Prema špijunskim fotografijama na kojima je uhvaćen testni A3 RS, Audi nije previše radio na vanjskom izgledu performansne izvedbe kompakta. Zamijećen je tek nešto agresivniji dizajn, koji rezultat tek promijenjenih aerodinamičkih elemenata na karoseriji. No, najviše promjena zapravo se nalazi ispod haube automobila.

Ispod haube bi se trebao naći isti motor koji pogoni i Audi TT RS, a riječ je o 2,5-litarskom turbobenzincu koji bi kompaktu davao oko 340 KS i 450 Nm okretnog momenta. Pogon bi se prenosio na sva četiri kotača zahvaljujući Audijevom quattro sustavu, a automobil bi ubrzavao do stotke za oko 5 sekundi. Međutim, prema drugim špekulacijama, Audi priprema A3 RS s motorom snage oko 300 KS i quattro pogonom, što je opet više nego dovoljno da njemački sportski kompakt konkurira automobilima kao što su Subaru WRX STI, Mitsubishi Evolution X i Mazdaspeed3.
 
Član
jebo majku ....

sve je to meni super bogami ...volim vw pogotovo R32 al kad pogledas svi odose sa konjazom jedino ovaj model zaostao i to dosta...

konkurencija za mene R32 250 ks ,sada 270
ford fokus RS ima oko 300 -310 otprilike znam da ima 300 al neznam tacno
opel astra opc ima oko 240 tako nest
bmw 130 isto ima oko 250 ...

pogledaj audija ode na 300 ks

jebo majku pa sta rade ti ljudi da iz 3200 ccm nemogu izvuci 300 ks ...

SRAMOTA ZA MENE ....
 
Član
Audi RS3 nije ni blizu svijetla dana, tek toliko. Dakle 2011. najranije.

There will not be a RS3 based on the 8P A3 IMHO.
And for certain not on the IAA.


Iz Audija.


PS. Ove slike iznad prikazane pripadaju A3 TDI Clubsport Quattro Concept
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Audi RS3 nije ni blizu svijetla dana, tek toliko. Dakle 2011. najranije.

There will not be a RS3 based on the 8P A3 IMHO.
And for certain not on the IAA.


Iz Audija.


PS. Ove slike iznad prikazane pripadaju A3 TDI Clubsport Quattro Concept
;)
Ovo je tacno;)
 
Član
duleprof je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Audi RS3 nije ni blizu svijetla dana, tek toliko. Dakle 2011. najranije.

There will not be a RS3 based on the 8P A3 IMHO.
And for certain not on the IAA.


Iz Audija.


PS. Ove slike iznad prikazane pripadaju A3 TDI Clubsport Quattro Concept
;)
Ovo je tacno;)

;)
 
Član
badboy je napisao(la):
jebo majku ....

sve je to meni super bogami ...volim vw pogotovo R32 al kad pogledas svi odose sa konjazom jedino ovaj model zaostao i to dosta...

konkurencija za mene R32 250 ks ,sada 270
ford fokus RS ima oko 300 -310 otprilike znam da ima 300 al neznam tacno
opel astra opc ima oko 240 tako nest
bmw 130 isto ima oko 250 ...

pogledaj audija ode na 300 ks

jebo majku pa sta rade ti ljudi da iz 3200 ccm nemogu izvuci 300 ks ...

SRAMOTA ZA MENE ....

pa r32,koliko znam,nema turbo:icon_smile:
 
Član
jbg .... njima je napredak 20 konja vise od proslog modela .. tj. sadasnji novi r20 T ...

270 konja ...ccc
 
Član
badboy je napisao(la):
jbg .... njima je napredak 20 konja vise od proslog modela .. tj. sadasnji novi r20 T ...

270 konja ...ccc

RS3 Kada izađe neće biti ispod 350bHp.
S3 2.0T (Trenutni model) za 6000Eura koje nadoplatiš MTM-u ide na 380Hp s tim da ti ostaje garancija.
Focus je prednji pogon ako se nevaram i sa svojim konjima se nemože porediti sa R32 nipočeme.
S tim da KIT za R32 odnosno V6 3.2 košta 14000Eura i vozilo uz turbo sustav ide na 450 odnosno stage 2. 550Hp.

Sve ima prednosti i mane.

R32 po mene ima samo jednu manu pretežak V6 motor smješten većim djelom ispred prednje osovine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top