Stiže i limuzinski Lambo?

Stiže i limuzinski Lambo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Iako niko do sada nije mogao Lamborghinijevim modelima osporiti prestiž i egzotičnost činjenica je da su svi odreda bili radikalni sportski automobili. Iz godine u godinu proizvođači koji su plasirali isključivo sportske automobile počinju praviti SUV-ove i limuzine, a izgleda da će njihovim putem poći i Lamborghini.

b_080919127.jpg


Prvi razlog za najave moguće limuzine iz Lamba došao je u vidu fotografije koja najavljuje premijeru novog modela u Parizu. Ipak, kako u zadnje vrijeme svi proizvođači obožavaju mčiti javnost sa fotografijama novih modela koje ne otkrivaju gotovo ništa, tako ni slika izduvnog topa i donjeg dijela zadnjeg odbojnika novog Lamborhinija nije mnogo toga otkrila. Sve što su uz tu fotografiju u Lamborghiniju otkrili jeste činjenica da je riječ o novom modelu koji će biti predstavljen u Parizu.

Ipak, nakon objavljivanja druge fotografije koja prikazuje impresivno dizajniran točak novog modela pojavili su se i prvi podaci zahvaljujući nezvaničnim izvorima, ali vrlo bliskim Lamborghiniju. Naime, prema njima riječ je o četverovratnom GT modelu koji je predviđen da se uhvati u koštac sa prestižnim limuzinama kao što su Porsche Panamera i Aston Martin Rapide, koji također nisu još uvijek imali zvaničnu premijeru.

080919127.1_mn.jpg


Novi Lamborghini biće zasnovan na platformi Audija A8, te iako će biti riječ o limuzini vrhunskih sportskih performansi očito je da će i dosta dijelova, uz samu platformu, biti preuzeto sa najvećeg Audija. Ipak, u tačnost ovih informacija ne treba se u potpunosti pouzdati, pogotovo zbog činjenice da Lamborghini još uvijek nije ponudio odgovor na Ferrarijevog 599 GTB Fiorano, pa je možda vjerovatnije da umjesto limuzine sa znakom podivljalog bika u Parizu ipak ugledamo GT coupe sa četiri udobna sjedišta, čime bi Lamborghini zadržao i svoj jedinstven imidž.
 

IGY

Član
nesto mi to neide nikako u glavu
jos malo pa ce svi kamione poceti proizvoditi
 
Član
pa kad ferari hoce SUV, zasto nebi audijev lamborghini napravio nesto na bazi A8, a mozda i na bazi Q7....;)
 
Član
Diverzificiraju posao na sve frontove :D
hajde Bogati poceli su od traktora, moraju ici i dalje
machines0802.jpg
 
nema od ovog nista,coupe 2+2 mozda,ali limuzina,pa ubit cu se,jos ne vjerujem ni u ferrarijev SUV,sad jos i jadni lambo potpao pod kapitalisticku palicu.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
nema od ovog nista,coupe 2+2 mozda,ali limuzina,pa ubit cu se,jos ne vjerujem ni u ferrarijev SUV,sad jos i jadni lambo potpao pod kapitalisticku palicu.

na bazi A8??
mozda nesto slicno MB CLS
 
ah da,ja zaboravi da audi odredjuje kako sta,ma ne znam,iako nemam nista od toga,nesto bi mi bas bilo krivo da lambo napravi bilo sta sto nije supersportski dvosjed.jooooj!
 
Član
ma bezze skroz,prije se znalo šta je porše,šta je ferrari,šta lambo.... sad porše pošo praviti suvove pa sedane pa hoće i kompakt,ferrari hoće sedan pa suv,sad i lambo hoće sedan i suv a i ostali proizvođači slični njima isto rade,to mi je glupo skroz štaće biti za 10 godina kad se uvedu strože eko norme počeće praviti gradske mališane :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top