Stirling Moss kritikuje Michaela Schumachera

Stirling Moss kritikuje Michaela Schumachera

Član
1291888384_1.jpg


Ser Stirling Moss, koga mnogi smatraju kao jednog od najboljih vozača ikada nikada nije uspeo da osvoji F1 titulu. Međutim, bivši as je osuo „drvlje i kamenje“ po Michaelu Schumacheru.
Moss je čak izjavio da sedam titula Michaela Schumachera daju pogrešan utisak, i da statistike nisu ogledalo njegovih sposobnosti.
„Činjenica da je on sedmostruki šampion zapravo uništava ono što bi titula svetskog šampiona trebalo da bude.“, rekao je Moss.
Bivši, osamdesetjednogodišnji vozač Formule 1 je istakao: „On je pun mana. Nikada ga nismo videli u najboljem izdanju kada je pored sebe imao zaista dobrog vozača. Nikada ga nismo videli u Ferrariju sa vozačem sličnog talenta, tako da mislim da broj njegovih titula dovodi u zabludu.“
Schumacher je izdržao težak povratak u Formulu 1 nakon trogodišnje pauze. Čak su ga kritikovali i nemački mediji kada ga je nadmašio mladi Nico Rosberg.
„Mislim da on ne žali što se vratio, ali to nije dobra odluka. Najvažniji doprinos kojeg je imao je taj što je vratio Ferrari u sam vrh. Međutim, videćemo šta će se desiti sledeće sezone, biće interesantno, i iskreno, ja se ne bih brinuo da sam mu protivnik.“
Najlakše je kritikovati, rekli bismo mi. Čovek koji nikada nije osvojio titulu kritikuje onoga koji je osvojio sedam... To je prilično indikativno. Da podsetimo, ako na stranu ostavimo vozačka umeća, jer je velikih talenata bilo i biće, Michaelu Schumacheru se ne može osporiti izuzetno precizna i svrsishodna komunikacija sa mehaničarima, u čemu je verovatno bio najbolji u istoriji Formule 1. Možda ser Stirling Moss nije znao svojevremeno da objasni svojim mehaničarima mane automobila, ali je u nalaženju mana drugim vozačima, očigledno vrlo dobar.
 
Član
Dogodine svi u Mostar,dolazi Sumi i ekipa.


http://www.24sata.hr/f1/legendarni-schumi-u-mostar-dolazi-na-nogometni-hakl-199853
 
Top