Stepney: Prljava kampanja Ferrarija protiv mene

Stepney: Prljava kampanja Ferrarija protiv mene

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Nismo dugo čekali na odgovor dugodišnjeg, vodećeg mehaničara Ferrarija, Nigel Stepney-a. Veteran među zaposlenima u F1 timu Ferrarija prekinuo je šutnju tvrdnjom da je žrtva prljave, trik kampanje italijanskog tima.



Ovog vikenda pojavili su se brojni izveštaji da je Stepney, trenutno predmet policijske i interne istrage zbog navodnog pokušaja sabotaže, napustio Italiju i nalazi se negde na odmoru u Aziji.

Engleski Sunday Times ga je locirao na Filipinima sa verenicom Ash i njihovim detetom.
“Nalazim se na planiranom odmoru. Zašto bi bilo ko rekao da nisam dostupan? Rezervisao sam let preko Ferrarijeve kancelarije. Oni znaju da sam ovde.”, izjavio je rezignirani Stepney.

Dok je Stepney bio odsutan policija je u petak uveče posetila njegovu rezidenciju u blizini Maranello-a, gde se nalazi baza Ferrarija. Oni su pritom našli i mali kontejner koji bi mogao biti u vezi sa belim prahom nađenim u rezervoarima Ferrarijevih bolida nekoliko dana pre VN Monaka.

Stepney je kao što smo već preneli zaobiđen u deljenju unapređenja prilikom reorganizacije nastale nakon odlaska nekih od ključnih ljudi, a među njima i Ross Brawn-a.

2006023882282003237_rs.jpg


Njegovo zaduženje je ostalo isto, iako je prethodno zauzimao visoku poziciju tehničkog menadžera zaduženog za trke i testove.

Nigel Stepney (47) je poručio sa Filipina: “ Ovo je samo deo prljave trik kampanje. Siguran sam da će sve optužbe protiv mene biti povučene tokom legalnog procesa koji se trenutno vodi”.

Njegov advokat Luca Brezigher izjavio je za La Gazetto dello Sport da se protiv Stepney-a vodi istraga povodom optužbi koje uključuju “sportsku prevaru” i “nanetu štetu”.

Ipak, on je izrazio mišljenje da: “…ne smatram kredibilnim da profesionalac njegovog kalibra može na pomenuti način oštetiti svoj tim”.

Izvor: www.f1-live.com
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top