stelujuca remenica

stelujuca remenica

Član
gdje se moze nabaviti ,znaci potrebna mi je remenica skojom cu moci detaljno podesit tajming ventila
u pitanju je remenica za golf 2 gti 8v
sema , link bilo sta je dobrodoslo da dobijem vise informacija o tome ;)
 
Član
Kupis tri sarafa i matice i jos jednu remenicu i odes kod strugara i iz jedne uzmes venac a iz druge srce i spojis ih srafovima i slicujes rupe kroz koje prolaze srafovi da bi mogao da stelujes ugao i to je to ;) Imas slike na netu, ukucaj samo u gugl stelujuca remenica ;)
 
Član
tako sam si nesto i zamisljao ako ne nadjem pravu stvar ,jedino sto me muci je to sto ne znam dali bih imao onda problema sa balansiranjem svega toga ,dali bi balansiranje bilo uopce potrebno druze?
 
Član
YUgisa je napisao(la):
Pa ako se kvalitetno odradi, nema potrebe za balansiranjem ;)

moram sutra malo pogledat u garazu mislim da imam rezervnu remenicu pa da vidim sta se moze izvest
ako se dobro sjecam jedino bi problem mogao biti sto nema dovoljno mesa na srcu mislim da je skoro pa suplje jer ima dosta rupa u njemu
 
Član
Pa uzmi pa slikaj, ali ja jos nisam naleteo na neku remenicu od fabrickog auta da je toliko olaksana da nema prostora za tako nesto :icon_smile:
 
Član
YUgisa je napisao(la):
Pa uzmi pa slikaj, ali ja jos nisam naleteo na neku remenicu od fabrickog auta da je toliko olaksana da nema prostora za tako nesto :icon_smile:

evo je druze slikao sam danas onu rezervnu ,kao sto vidis jako malo mesa u srcu ima :icon_confused:

imas li neku ideju kako bih mogao sredit to:icon_question:
 
Član
10.9 kvalitet srafova i neki tanji da bude pa na svaki krak da ide po jedan saraf... Jedino ne znam kakav je kvalitet remenice, da ne bi pukla... Tu bi najbolje bilo napraviti srce od alimunijuma... Prvi put vidim fabricku da je toliko busna...
 
Član
YUgisa je napisao(la):
10.9 kvalitet srafova i neki tanji da bude pa na svaki krak da ide po jedan saraf... Jedino ne znam kakav je kvalitet remenice, da ne bi pukla... Tu bi najbolje bilo napraviti srce od alimunijuma... Prvi put vidim fabricku da je toliko busna...

nasao sam ovu sliku izgleda da je dovoljno cvrst materijal remenice

 
Član
E ovo je super resenje, trebao bi tako da odradis ;) Samo napravis takav jedan distancer od aluminijuma ili jos bolje od PA6 ;)
 
Član
YUgisa je napisao(la):
E ovo je super resenje, trebao bi tako da odradis ;) Samo napravis takav jedan distancer od aluminijuma ili jos bolje od PA6 ;)

i ja mislim da je ovo najjednostavnije i najpouzdanije sto se moze izvest
a sta je to PA6 :icon_question:
 
Top