štelovanje wastegate ventila

štelovanje wastegate ventila

Član
šta se može desit ako wg ventil nije dobro naštelovan, sastavljam 1.8 turbo i dobio sam turbinu u extra stanju ali bez onog vakum ventila pa ću prebacit sa ove druge
 
Član
Moze se desiti da ne puni dobro pa motor nema snage ili ako puni previse moze spalit turbinu, puknut cijevi od turba do usisa... itd
 
Član
Ukoliko on nije na optimumu moze ti se desiti da ti prepunjava ili podpunjava turbina sto ce uzrokovati cestim bacanjem u safe mod, nedostatkom snage itd itd...
 
Član
A kako se diže pritisak turbine, zar WG ventil pri punom gasu nije do kraja zatvoren i onda turbina puni maximum. Ili se možda varam?
Već sam raskopao, kako mogu znat dali je to na optimumu?
 
Član
Wastegate propusta dio izduvnih gasova da turbina ne radi punom snagom, znaci kad je WG zatvoren tada izduvni gasovi idu preko peraja turbine i turbo puni punom snagom, sto je veci pritisak WG se vise otvara i manje gasova dolazi do lopatica turbine te turbina ima manje obrtaja samim tim manje puni :)
 
Član
neznam jesi li zaboravio ili te nisu dobro učili ali to što ti pričaš je blow off, upiši u google blow off pa ćeš vidjet koja mu je funkcija. dali je WG potpuno zatvoren pri punom gasu?
 
Vozim Golf V BKD motor. Radjen je remont turbine i posle remonta kasno se pali. Od remonta ima godina ipo presao sam oko 40000. Pali se na 2200 obrtaja. Vozio sam kod tri majstora ni jedan mi nije imao pomaka, kao ne velja turbina. Pretpostavljam da je waset gate ventil. Dajte savjet sta raditi. Generalno posle 2200 ide ok, al opet ne kao prije, prije sam imao osjecaj da je stalno upaljena.

Hvala
 
Član
turbina je vazda upaljena... to sto ti kasno boost-a moze bit do wastegate-a ili backpressure ventila... sta ja znam. odvuci auto kod mehanicara, nemoj ici "po majstorima"
 
Top