staro ko' grchka mozhe lock

staro ko' grchka mozhe lock

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

Jednostavno zato sto si barem ja ne dopustam petljanje oko ovjesa bilo sto osim sto nije firma napravila i dobila certifikat na taj proizvod ili sto nije serijski...oko svega se moze zahebavat ne oko toga...to moje pravilo...Usto, on vozi djecu covjece u autu, pitanje je i kakava ce biti zavrsna obrada na kraju poslije cijelog rezuckanja, hoce biti koliko to kvalitetno uradjeno...ne znam, ja bi radije stedio pare pa si kupio polovno ali cijeli kit, nego ovako tunirao auto sa ckicem, flexom i kojim sarafcigerom hehe...
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

Kao sto rekoh, neces TI niti JA uzet rezat ga, nego odes fino tokaru, i kazes sta hoces. Produzi navoj dokle ti hoces, a visak stabljike odreze. Time dobijas amortizer koji, s kracim oprugama, nece udarati od svoj granicnik, i propisati zbog toga. A kad hoces i neke performanse, fino ga das reparirati, i pritom ga ucinis tvrdjim.

Za ono sto kokuz hoce, komotno moze uzeti neke oprgue do 25-30 mm spustanja, toliko fabricki amortizeri mogu tolerirati, a preko postoji mogucnost na vecoj rupi da amortizer se sabije do kraja, tj. propisa nakon nekog vremena. Tad se ili uzimaju kraci, ili prave kraci. Od KONI-a kada narucis amortizere po zelji mozes traziti da ti dodatno skrate stabljiku.
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

Pa oke, slazem se moze to biti dobro odradjeno, ali svako ima svoj emisljenje...ja to ne bi stavljao pod svoje auto... :)
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

Odete kod cele baltazara i on vam za 60-70 km sve odradi.... nista nece rezat:) a imat ce te spušteno auto.....

Ima jos jedan nacin koji je bio na mom tipu mos ga dignut a mos ga i spustit....
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

i dobro sada nema zakljucka nikakvoga u svemu ovome
recimo imamo i opruge i amortizere ko to najbolje u sarajevu moze da postavi i koliko je para taj cirkus ako neko zna i treba li mjenjati one neke solje ili drzace amortizera pri tome
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

Shogunn je napisao(la):
i dobro sada nema zakljucka nikakvoga u svemu ovome
recimo imamo i opruge i amortizere ko to najbolje u sarajevu moze da postavi i koliko je para taj cirkus ako neko zna i treba li mjenjati one neke solje ili drzace amortizera pri tome

ko' shto cho'jek reche zakljuchak ?

:cool:
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

Ako imas soma Eura, kupi si kit, ako nemas, idi i rezuckaj u nekoga ko se kuzi u to i ko ce ti kvalitetno uradit...ako te strah da ce biti klimavo auto na tockicima, i plasis se zbog djecice, kupi si opruge maximalno do -30mm, vece felne i ostalo zaboravi...

Eto to je zakljucak :)
 
Član
RE: SPUŠTANJE AUTA

tako neshto sam i konto' - opruge i felge - valjda nece bit ruzhniji neg shto je sad ;

hvala na savjetima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top