Šta kupiti do 4 milje? Honda crx, civic, mazda 323f? MOZE LOCK; kupljena MAZDA!: D

Šta kupiti do 4 milje? Honda crx, civic, mazda 323f? MOZE LOCK; kupljena MAZDA!: D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
E mislio ja mijenjat auto, ocu da se skinem sa VW i sa dizela...
Trenutno me zanimaju samo gore navedena dva auta.
Honda CRX 1.6..
Mazda 323F

Vase misljenje? Koje od ova dva ili nijedno?
 
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

CRX :cool: ili mozda Civic :D kako god ,identicna dva auta,samo je nekima ljepsi coupe (crx) nekima hatch (civic),sto se tice razlike u ponasanju u voznji,jedan bolje pegla brze krivine,drugi sporije,logicno crx zbog manjeg medjuosovinskog razmaka bolje lezi na kracim,sporijim krivinama,okretniji je,dok je Civic nesto stabilniji i pitomiji na dugim,brzim krivinama :)
Mana Civica jos jedna sto ga je tesko naci sa dohc motorom,vecina 1.6 su soch d16a6/a7 (110-115ks),ali uvijek se moze naknadno ubacivat sta god hoces :icon_twisted:

sto se tice Mazde,o njoj ne znam nista :D
 
Početnik
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

i meni je CRX nO1...dogovaram s nekim likom zamjenu, motor je 1.6 77kW?
Jel belaj za dijelove, ima li sta na sta cu posebno obratit paznju pri kupovini, bolne tacke kakve?
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Moram priznati da si odlucio uzeti pravo auto... E sad vidim da su svi napisali CRX, ali evo ja cu reci 323F iz nekih svoijih razloga... :icon_biggrin:
 
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Dobra su oba auta, samo sto bi ja isao za Mazdom zbog servisiranja, ima nekoliko ovlastenih u BiH, a i ni neovlastenim majstorima nisu strana auta. CRX je i bolji, ali evo jedan momak u Sarajevu ima Civic-a starog 15 godina, dobar auto, onako sportski, dobro vuce, sve, ali kad mu ode neki dio zna i mjesecima traziti po citavoj BiH...
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

ja sam imao dvije honde,civic i prelude,što se tiče djelova preskupi su i čekaju se dugo,karoserjski djelova
neznam imal za crx i civic njih ima više u bih možda se može naći al kad ti zacjeni neko nema ti nego uzet teško da ćeš naći kod drugog nekog, za preludu recimo nema ništa znam jer su me stalno zvali ljudi iz svih krajeva bih da pitaju šta je bilo sa mojom treba ima dio neki,što se tiče održavanja kod mene su bila oba pouzdana ne kvare se idu odličnu
ali je održavnja skupo potrošni djelovi ovlaštenog nema nigdje ovde niko nije znao ništa hondi ,
honda crx/civic imaju mcpherson napred ovjes nazad nezavisno vješane kad budeš kupovo dobro pogledaj
trapove jer su komplikovani iimaju dosta gumica i gluposti a skupo je sve,4 amortizera orginalna bez opruga iz japna
za preludu se čekaju skoro 3mjeseca i koštaju skoro 700km sa ugradnjom ja nisam htio stavljati nešto lijevo na takvo auto ovi su bili kayaba plinski,imaju osjeljtivu limariju naročito na trapovima prije svega zadnji pa pripazi i na to,
ako je auto dobro održavano i čuvano nećeš se pokajati,osjećaj u vožnji neopisiv ležanje na cesti upravljanje....
ja sam odustao od honde i japanaca zbog toga jer nema ovlaštenog a djelovi su preskupi a dati da ti održava neko ko im nezna ništa nema smisla meni je trebalo novije auto za uvoza i odustao sam od japana i uzeo novu škodu jer mi je jeftinije održavati fabiju nego preludu što sam imo ili civic a novo je novo ,sretno u potrazi i da nađeš što očuvaniji civic ili crx ;)


EDIT
a što se tiče mazde isto važi kao i za hondu ovo što sam naveo,ovde jedan je imao tu 323 voza čovjek 12godina kako je kod njega nijedan kvar,rođak ima 626 ista priča....
 
Početnik
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

otici cu ovih dana u tuzlu da pogleam jednu, neobavezno, da vidim, probam, ionako bi je dobio u zamjenu za scirocca..

Liga, hvala, takodjer :cool:
 
Član
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

Ja sam imao hondu i super je auto, ali odrzavanje jeste malo nezgodno(nije strasno,ali...)... A za ovu 323f kazu da se bukvalno ne dize hauba;)
 
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

http://www.pik.ba/artikal/218106/mazda-323-turbo-4x4/

Ako mozes sipati ;) Dijelovi se provjereno mogu nabaviti, znaci bilo koji dio, redovno servisiranje, veliki servis, nije bitno, ako nije dostupno, naruci se i dodje. Jest snazan motor, ali je i pouzdan ;)
 
Početnik
RE: Honda CRX, Mazda 323F...vasa iskustva..

ma bitno mi je da se previse ne kvari, a redovno odrzavanje i oko trapa, potrosni dijelovi, to me puno ne brine...
hondu cu prvu pogledat...ako mi se ne svidi, onda cu trazit mazdu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top