Srpska F1 momčad umjesto Toyote sljedeće sezone!?

Srpska F1 momčad umjesto Toyote sljedeće sezone!?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
60273395.jpg


Stefan GP iz Beograda, momčad koja se već tijekom ove sezone prijavila za nastup u 2010. godini ali nije izabrana, nakon Toyotinog izlaska iz natjecanja ponovo se nada nastupu u Formuli 1, što bi bila prvoklasna senzacija.
Imam određeni dogovor s Toyotom o preuzimanju njihovog F1 projekta ali ne bih u ovom trenutku govorio o tome. FIA-i će biti drago imati ekipu s ovih područja
Zoran Stefanović

'Toyota neće nastupiti. Trenutno određujemo naše planove za sljedeću godinu. Imam određeni dogovor s Toyotom o preuzimanju njihovog F1 projekta ali ne bih u ovom trenutku govorio o tome,' izjavio je čelni čovjek ekipe Zoran Stefanović za Autosport. On je vlasnik beogradske tvrtke AMCO koja se bavi inženjeringom u području automobilizma, avijacije i energetike.

Stefanović vjeruje kako baš njegova momčad ima najbolje uvjete za razvoj bolida Formule 1.

'Imamo sve potrebno da bismo mogli odmah početi testirati, kompletno postrojenje. Nove momčadi u F1 to nemaju. FIA-i će biti drago imati ekipu s ovih područja, jer ih u Formuli predstavlja samo Velika nagrada Mađarske u Hungaroringu, što je premalo,' optimistično najavljuje Stefanović, za kojeg se priča u medijima da već ima na raspolaganju dva zračna tunela i da njegova tvrtka ozbiljno ulazi u projekt Formule 1.

Stefanović tvrdi da mu je punu podršku dao Bernie Ecclestone, a također i Frank Williams, prenosi F1racing.com.hr.

Njemački magazin Auto Motor und Sport je na svojim internetskim stranicama objavio da Toyota razmatra opciju prepuštanja svoje F1 operacije srpskoj momčadi Stefan Grand Prix, a sve kako bi izbjegli plaćanje penala od 150 milijuna dolara zbog kršenja Concorde ugovora kojeg su potpisali u srpnju. Američki mediji pišu o kazni od čak 475 milijuna dolara.

Kako piše Auto Motor und Sport, Stefan Grand Prix bi za 5 milijuna eura, koliko FIA propisuje, u 2010. i 2011. mogao koristiti Toyotine motore i bazu u Koelnu te financirati troškove operacije, a momčad potom, nakon što aktualni Concorde istekne, preseliti u Srbiju.
 
Član
Cuo sam za ovo, bilo je i na TV-u...Sumnjam nesto da ce bilo sta da bude, al zamislite bolida koji pici 360 na sat, napred Y, a pozadi ,,KORAL IN,, :lol::lol::lol:
 
Član
slažem se , nema potrebe za ovakvim komentarima...
.naime , steffan GP je otkupio čitav tim toyote , i velike su verovatnoće za nastup ovog tima u F1 ,imaju i punu podršku Bernie Ecclestona...;)
 
Član
Ekstra bi bilo, daj da malo neko i za nas cuje!
Yugenda ide 3 stoje, to bi stvarno bilo ekstra...
 
Član
BMW-GTI je napisao(la):
Cuo sam za ovo, bilo je i na TV-u...Sumnjam nesto da ce bilo sta da bude, al zamislite bolida koji pici 360 na sat, napred Y, a pozadi ,,KORAL IN,, :lol::lol::lol:


Totalno promasen komentar!
-Kako god bilo treb da smo ponosni sto se uopste pominjemo u ovoj oblasti...
 
Član
Raske81 je napisao(la):
BMW-GTI je napisao(la):
Cuo sam za ovo, bilo je i na TV-u...Sumnjam nesto da ce bilo sta da bude, al zamislite bolida koji pici 360 na sat, napred Y, a pozadi ,,KORAL IN,, :lol::lol::lol:


Totalno promasen komentar!
-Kako god bilo treb da smo ponosni sto se uopste pominjemo u ovoj oblasti...

ne pominjemo se mi nego Srbija, al eto... ma da bi i ja volio eto da im uspije
 

EJ2

Član
ITALY je napisao(la):
ne pominjemo se mi nego Srbija, al eto... ma da bi i ja volio eto da im uspije

Pa čovjek je iz Novog Sada ;)
I ja bih isto volio da se ovo ostvari, mislim da ne bi samo Srbija dobila time, nego bi i susjedstvo privuklo više pažnje
 
Član
Bokili je napisao(la):
Svi smo mi za zapadni svijet ista govna....tako da...... SGP :cool: :cool: :cool:

Potpis ;) Da se liluptanac ne razvede od one džinovske bivše manekenke možda bi kroz par godina dobili i stazu na prostoru bivše Sfrj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top