sredstvo za čišćenje poliranih felga

sredstvo za čišćenje poliranih felga

Član
Kao što sam u naslovu naveo zanima me s kojim srestvom čistit felge koje imaju poliran rub, čuo sam da se nesmije čistit kiselinom pa me zanima što bih mogao koristit. Unaprijed hvala.
 
Legend
Obavezno posusiti nakon pranja pamucnom krpom, ili ovo sto enes kaze vosak da se voda ne zadrzava na poliranoj povrsini
 
Član
Bitno ti je samo procitati uputstva na boci jer na svakoj mora pisati dali smije na polirane, hromirane ili lakirane felge bilo da kupovao neki jeftiniji ili skuplji proizvod... I kao sto kolega rece, mozes staviti vosak na felge i onda ti ni ne treba nikakvo sredstvo za pranje felgi nego ih lako mozes oprati samponom kojim peres auto i sampon mora biti ph neutralan da nebi skinuo vosak. I jos jedna prednost voska je sto bi ti zastitio polirane felge od oksidacije.
 
Član
Onda mi se ne isplati riskirat s sredstvima za felge bolje kupit dobar vosak i zaštitit ih
 
Član
Izbjegavajte samousluzne praonice. Vecina njih stavlja agresivne kiseline u detrdzent jer je namjenjeno pranju auta bez uporabe spuzve. Za Zadar VW Meet sam oprao auto na samousluznoj poslije autoputa pa sada imam romanticni spoj sa polir-pastom sutra, a bit ce i sexa :(
 
Top