Srednji lonac?

Srednji lonac?

ne znam gdje da stavim temu pa cu probati ovde , razmisljam da skinem fabricki srednji lonac i da stavim portocni "neki" , pa me sad zanima da li to ima veze koji cu protocni staviti , citao sam takodje ako skinem skroz srednji da to bas i nije dobro za Atmosferca da gubi na snazi pa da to izbjegnemo kazu da se stavi protoci
 
Član
Ja sam skinuo skroz i nisam izgubio na snazi, tj bar se to ne primecuje...Doduse ja nisam skinuo srednji nego "prednji" jer su bila 3 komada...
 
Član
Stavi koji hoces, sumnjam da ce biti razlike. Nemoj skroz skidati, sto zbog snage, a i zbog toga jer ce ti biti prebucan...
 
kazu raja radi tih nekih povratni plinova da ne valja skinuti sve a i da se kao malo izgubi ako se stavi taj neki drugi protocni , vidjet cu kad stavim ovaj remus sa 2 cijevi ako bude isto onda cemo kasapiti , nisam se navikao na tisinu nekako mi bezveze nisam znao da je Remus ovako tih
 
Član
Do srednjeg lonca ti dosta zavisi, ja imam onaj supersprint zadnji lonac i kontao sam da je na njemu vecina zasluge za zvuk, al nedavno mi ode onaj centralni mali protocni loncic - kupim obicni i zamjenim. Nigdje zvuka, par puta kontao da mi se ugasio auto na semaforu jer ga ne cujem. Cak i kad ga stisnem i do 7000 o/min, zvuk se jedva cuje, ni ne puca vise iz auspuha i baca vatru sto je prije radio. Drugi auto... :icon_twisted: Sad samo zuji ko kakav usisivac.
 
Član
Nema srednji lonac veze sa back presure plinovima nego katalizatori , slobodno ti stavi protočni i imat ćeš bolji zvuk a snaga ostaje ista...
 
Član
dobro ti rekose sasa i rinaldo, ponesto se moze izgubiti na momentu ali sumnjam da ces primijetiti razliku ;) ja opet vjerovatno cu da vratim neki od lonaca, autoput me ubija :)
 
Član
ja sam napravio u Beogradu sredji protocan, i postavio ga umjesto starog, koje je bio jako mali i previse blizu, i sad poslije stavljanja srednjeg i zadnjeg lonca, auto se cuje jako pristojno, a kad vozim punim gason, ima takodje odlican zvuk bez prekida i mjenjanja zvuka... Btw, srednji lonac da se napravi protocan u Bg je 20e, ne znam koliko ti znaci ta informacija, ali cisto da se znas sabrati i oduzeti :D
 
Član
ja sam izvadio katalizatore , stavio x-pipe od SS umjesto srednjeg lonca i stavio eisenman zadnje lonce , da se naježiš od zvuka , snaga ista a obrtni momenat bolji , naravno i prije toga sam bio na dyno testu i poslije
 
Top