Sredjivanje plastika interijera

Sredjivanje plastika interijera

Dakle, ja spopado sa pitanjima, jbg, pocinjem radit auto od pocetka sljedece sedmice, samo da se vrati sa varenja pa da se pripremim.

Elem, plastike u unutrasnjosti su mi katastrofa, ovo naprijed je dobro, al nazad i u gepeku mati mila, ogrebane, izblijedile, sranje. Ovako, plastike nisu glatke, reljefne su, pa da pitam ima li neki nacin da se te rupice i ogrebotine saniraju?

Dalje, kontam ih i prefarbat mat crnom, al me brinu dijelovi koji ce se cesto dodirivat da ne pocne spadat boja i gulit se (ovo je vjerujem neizbjezno, al eto bar da se ublazi) sta je sve potrebno odradit prije same farbe, ok plastik prajmer, sta jos?
 
@frenki: Hehe, hvala na pomoci, puno si mi pomogo :D :cool:

Imam ja to gdje i kupit, odma sutra, al me kes hebe, konto za prvu priliku nesto iskemijat, pa kad se skupi onda kupit druge ;)

@bucky: ok, mat crni sa teksturom, nisam znao za taj, dakle nije obicni, nego bas pod tim nazivom ga trazim?
 

IGY

Član
erole uzmi body i prespricaj sa tim
on se inace koristi za zastitu pragova i sl
ja sam sa njim panele sebi presao i skoro pa su se stopili sa reljefom na vratima ;)
 
Član
uzmi kremu za cipele i dobro ispoliraj plastike zvuci malo smijesno ali se vidi rezultat :D
 
Član
samo mat crni i primer ..i dobro pripremiti i nece niti problema moze to dugo trajati...
btw. napisi upozorenje : ne dirati previse :D
 

IGY

Član
raja pretezno pane radi sa tim, ako hoce da sto vise lici na fabriku

nemam slike svojih, ali evo ovde se vidi na sta mislim
znaci identicno bude, i bude ono fina mat, ovde malo bljesti od blica vjerovatnol....


http://img836.imageshack.us/img836/7751/dsc01860resize.jpg



znaci moja preporuka to definitivno, priej toga dobro razredzivacem ocisti, malo slajfaj vodobrusnim, sasvim malo da se moze uhvatiti i opleti, evo meni vec vise od godinu dana da su u autu i nema ni otpadanja ni nista, a na mjestu su mi gdje stalno recimo nogu naslanjam itd.... znas mene da ne bi nista sto ne valja stavio na auto :cool:
 
N

nenad

Daj Igy kakvu sliku da vidim kakvo je pakovanje ovog tvog, i da li se nanosi spricom ili ima i u spreju??
 
pa vidi nije losa ideja za body, on sam po sebi ima tu teksturu hrapavu, tako da bi ti odgovarao,
ali moj savjet je da uradis prvo p,prajmer, m.crni, pa onda po potrebi bodyem, jer je on namijenjen
samo za limene i sl povrsine,,,;) uradis podlogu za njega i miran si, nece otpadati sigurno
 
Jes al druze nije cilj samo da se ofarba, nego da se srede te ogrebotine i rupice po plastikama, a to koliko ja vidim je moguce jedino ovom Igijevom metodom ;)
 

IGY

Član
da da ja cak panele nisam ni ravnao puno nakon plasticarenja, a ko je ikad radio sa plastikom zna na sta to lici... gdje ima vise rupica samo vise naneses i opet ponavljam vise od godine dana mi je u autu i ni traga otpadanju, a samo sam primer nanio prije

ovaj sto sam ja koristio nanosi se spricom, ali ima i u spreju isti da se uzme
 
Top