Sprema li Ford povratak Caprija?

Sprema li Ford povratak Caprija?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Ford je Capri proizvodio tokom 60-ih i 70-ih godina prošlog vijeka, a sada su ponovo krenule glasine kako bi se ovaj 2+2 coupe mogao vratiti na tržište. Naime, volkswagenova revitalizacija Scirocca je čini se ukazala konkurentima kako prostora na tržištu, odnosno interesa publike za ovakve, cijenom relativno pristupačne, performance coupe modele ima.

Međutim, kada pričamo o povratku Caprija, svakako valja spomenuti i mogućnost da Ford krene stopama Renaulta i budući Focus ponudi u dvije vizualno podosta različite izvedbe poput Meganea. Ipak, izvori govore baš o modelu koji bi se smjestio iznad Focusa, dakle slijedio VW-ovu politiku pozicioniranja Golfa i Scirocca.

Takođe govori se i o mogućnosti RS izvedbe, međutim to treba uzeti sa rezervom s obzirom kako eventualni budući rast cijena goriva te potreba za ispunjavanjem emisijskih standarda neće ići u prilog rastrošnijem modelu.

Ukoliko do njegove realizacije ipak dođe, očekuje se kako će veliku većinu svojih dijelova posuditi od istovrsnog Focusa, uključujući i Revoknucle prednji ovjes. O ostalim tehničkim karakteristikama za sada je prerano govoriti.

Hoće li Capri zaista ponovo ugledati svjetlo dana, ponovo prema posljednjim navodima izvora, mogli bi saznati uskoro. Naime, koncept bi mogao biti predstavljen u Frankfurtu ove jeseni, dok se dolazak na tržište ne treba očekivati prije 2012. Kako bi Capri mogao izgledati možete vidjeti na priloženim, ranijim renderima.
 
Član
@deyo:potpis
a inace,svi se sjecamo forda kapri iz serije "Mucke"-"only fools and horses"
capri ghia:lol:
ako se ovo pocne proizvodit opuhace konkurenciju;)
 
Član
ak će tak izgledat zašt bi netko uzo to umjesto focusa..

po meni bolje da su napravili neki rwd pony car za europu neg ovo..
 
Legend
corrado je napisao(la):
ak će tak izgledat zašt bi netko uzo to umjesto focusa..

po meni bolje da su napravili neki rwd pony car za europu neg ovo..

Zato sto je Focus cisto porodicno auto, klasicni hatch, a ovo je samo i samo sportsko auto koje kupuju tatini sinovi. Njegova klasa bi bio Volvo c30, Siroko, Megane coupe, i neznam ima jos par auta. I znaci cistokrvni sportas, plus legenda svog vremena, koja bi molga ukoliko bude ovako izgledala postati i legenda naseg vremena, naravno uz neke pristojne cijene. Mada ovo su stare slike koncepta, i ja imam neke nove i jos bolje izgleda.
 
Član
Kao sto rekose na telki "Capri je takvo auto da prolazite uvijek pored izloga, da bi vidjeli svoj odraz" ;)
 
Super Moderator
odma tatini sinovi :lol:
super izgleda kad je koncept u pitanju... al ovaj sto ide u proizvodnju uvijek losije izgleda :D
 
corrado je napisao(la):
ak će tak izgledat zašt bi netko uzo to umjesto focusa..

po meni bolje da su napravili neki rwd pony car za europu neg ovo..

Sto bi neko uzeo Scirocca umjesto Golfa? Isto pitanje,pa opet raja uzima i jednog i drugog. (iz razloga kojeg je Daki prilozio) ;)

Super izgleda. Bit cu objektivan,pa reci da zaista ne znam kojeg bi prije uzeo,njega ili Scirocca.

(uzeo bih neku hondu naravno:D)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top