Sportski motori, Japanci vs Talijani

Sportski motori, Japanci vs Talijani

Vas izbor?


  • Total voters
    30
  • Poll closed .
Član
RE: Sportski motori:Japanci vs Talijani

kad cujem "motor" cujem "japan" :D
imaju i talijani mocnih zvjerki,al ih se rijetko vidja po nasim cestama
 
BHT Ovisnik
yamasaki rules:D

nisam nesto strucan oko toga,al da imam nesto viska novca uz auto trazio bih sebi kakav naked ili cross,da imam novca uzimao bih sebi z750,japanci su mi agresivni pojavom,dok su mi ovi sminka:cool:
 
2009-Ducati-1198-6.jpg


170KS , jedna od zivotnih zelja definitivno :cool:
 
Član
da si napisao karakteristike navedenih masina moglo bi se raspravljti o jacini i sl. estetski su tu negdje.

nedavno sam gledao emisiju o motorima gdje je bilo rijeci o kvacilu koje je ugradjeno u agusta motore i kazu da je to tehnologija koju nema jos ni jedna druga kompanija. naime radi se o sistemu voznje u krivinama gdje kod obicnog kvacila je kao potrebno naglo mjenjanje brzina iz vece u manju zbog cega se cesto dogadja blokiranje zadnjeg tocka i proklizavanja motora i cestih nesreca na trkama motoGP-a.
 
emirEX_sa je napisao(la):
da si napisao karakteristike navedenih masina moglo bi se raspravljti o jacini i sl. estetski su tu negdje.

nedavno sam gledao emisiju o motorima gdje je bilo rijeci o kvacilu koje je ugradjeno u agusta motore i kazu da je to tehnologija koju nema jos ni jedna druga kompanija. naime radi se o sistemu voznje u krivinama gdje kod obicnog kvacila je kao potrebno naglo mjenjanje brzina iz vece u manju zbog cega se cesto dogadja blokiranje zadnjeg tocka i proklizavanja motora i cestih nesreca na trkama motoGP-a.
Nisam namjerno htjeo da navodim njihove karakteristike,iz nekioliko razloga:
1.japanci su poznati lazovi kad su brojke u pitanju,zbog velike konkurencije medju samim njima.Godinama slusamo o kojekakvim suzanama i r-jedinicama sa 180,190 konja.Dok Ducati recimo deklarise 2003 za osnovni model 999 "samo 124" konja,a Ducati u istoj sezoni osvaja Superbike sampionat :);
2.japanci su poznati lazovi i kad je maksimalna brzina u pitanju,tako se desi da mi se momci sa CBR 600 RR zklinju da su izmjerili na satu 290 :D,dok moja Aprilia RSV 1000 ne ide ni 270 :)
3.Motor se ne kupuje po brojkama iz jeftinih casopisa,gdje ipak profesionalci testiraju motor,i tako se desi da iz cijele ove kompanije recimo Kawasaki zabiljezi najslabije vrijeme na pistimrecimo 0.2 s iza ostalih,i nakon toga cujes price po carsiji tipa "bjezi stari od kawaskija,nikakav to motor nije" :)
Vozio sam sve i svasta,samo jedno cu rec.Ducatijev twin kad se pomoli,kad zabruji,i starci i djeca se okrecu,ona lamela kad zazvekece,neopisiv osjecaj ispunjenosti,gledas ga i imas osjecaj da i on tebe gleda :) Ducati definitivno ima dusu...
 
Član
za ducati-ja se slazem u potpunosti.

nevezano za ovu temu jedino sto po meni ima bolji zvuk od ducati-ja je Y2K i to je neopisiv zvuk.
 
Član
Mene ovo podsjeca na pricu, Ferrari 430 Scuderia - Nissan GT-R :icon_biggrin:

Skoro ista brzina, al dva potpuno razlicita pristupa tome :icon_biggrin:
 
emirEX_sa je napisao(la):
da si napisao karakteristike navedenih masina moglo bi se raspravljti o jacini i sl. estetski su tu negdje.

nedavno sam gledao emisiju o motorima gdje je bilo rijeci o kvacilu koje je ugradjeno u agusta motore i kazu da je to tehnologija koju nema jos ni jedna druga kompanija. naime radi se o sistemu voznje u krivinama gdje kod obicnog kvacila je kao potrebno naglo mjenjanje brzina iz vece u manju zbog cega se cesto dogadja blokiranje zadnjeg tocka i proklizavanja motora i cestih nesreca na trkama motoGP-a.
I jos par stvari cu ti rec.Moja Aprilia je prvi serijski cestovni motor sa smehanickim istemom protiv proklizavanja zadnjeg tocka.
U 23 godine postojanja Superbike sampionata,Ducati osvaja titulu 16 put.To je zastrasujuce ubjedljiva brojka.Duplo vise nego svi ostali proizvodjaci zajedno :lol: Zasto?Zato sto su jedini koji projektuju masinu koja ce pobijedit u superbajku,pa je onda puste u prodaju,dok je kod japanaca obrnuto.Skoro svi piloti koji su dosli u Ducati osvojili su,dokaz da sa tim motorom moze svako osvojit.16 od 23,sta drugo rec :D toliko o superiornosti masina iz Borgo Panigale-a ;)
 
Nisam ni ja strucan, samo jedna opaska iz prvog posta, "mnogo ljepsi" , vala moje "automobilsko" oko ne vidi nikakvu razliku, isti k :D Jedino se Augusta razlikuje, izdvaja, dal je ljepsa, necu nista rec, samo da je drugacija.

O performansama, pojma nemam.
 
emirEX_sa je napisao(la):
za ducati-ja se slazem u potpunosti.

nevezano za ovu temu jedino sto po meni ima bolji zvuk od ducati-ja je Y2K i to je neopisiv zvuk.
Drug ok ako se tebi svidja zvuk,al to je vjeruj mi jedno obicno americko sranje :lol:

VR6Boki je napisao(la):
Ove godine bi mogli uzeti titulu i u Moto GPu :icon_biggrin:
Tesko Boki,neznam koliko si pratio Sepang,zaostaju za Hondama i Yamahama,i to dobro.Ali zato,sljedece godine,kad se vrate svi,po novim pravilima,na motore od 999cm3,sve Jovo nanovo,valja projektovat motor iz pepela,mi imamo Rossia koji je pravi umjetnik u tome i neprokosnoven je,za ostale neznam,Samo me zanima sta ce ona pickica od Lorenza da izmisli,nema vise Valentina da mu da gotov motor za pobjedu :lol:
 
Član
I Yamahe su bile drama sporije kad je Rossi dosao tamo, pa uzese titulu.

Vjerujem ja u Rossija i Ducati malo vise od tebe :icon_biggrin:
 
Pa vjerujem i ja,Rossi je ipak cudo,vanzemaljac je :D ali pratim ga,slusam,djeluje mi bas ono da nije nimalo zadovoljan.Ali eto,nadajmo se jos jednom cudu od njegovih :icon_smile:
 
Top