Sportske opruge DA ili NE????????

Sportske opruge DA ili NE????????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E raja imam namjeru nabaviti za Golfa mk2 sportske opruge naprijed spusatju 40mm a nazda 30mm jel to puno :icon_question: :icon_question:

I cuo sam da kad stavite opruge steti:krajnicama,zglobovima i lafetama :icon_question: auto je tvrdedje :icon_question:

Sada neznam bili uzeo imam nakve za 40KM :icon_rolleyes:


Vasa iskustva i prijedlozi........
 
Član
naravno da ces uzet neke krace i tvrdje opruge ali to vuce i ugradnju plinskih kracih amoritzera
a ko da su skupi dijelov za golfa da mu jednom mjesecno radis kugle i krajnice izadje ko porcije cevapa i 2 pive :)
 
Član
ugradi ja sta ces,a ti dijelovi su jeftini nemoj se bojat,a ono sto dobijas nemoze se nisacim poredit :cool: :cool: formula ziva hehe,al po makadamu j*es jeza u ledja al otom potom ;)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
naravno da ces uzet neke krace i tvrdje opruge ali to vuce i ugradnju plinskih kracih amoritzera
a ko da su skupi dijelov za golfa da mu jednom mjesecno radis kugle i krajnice izadje ko porcije cevapa i 2 pive :)

Kraći moraju biti plinski?

Ontopic:

Naravno da ovjes više pati, no kao što ti rekoše dijelovi su jeftini. Iako ni njihovaq cijena nije zanemarljiva. Obični amortizeri će brzo propišati, to je popriličan trošak. Poslje svakog šupanja oko ovjesa moraš raditi špuru...

Cijena toga nije toliko bitna, važnije je da li si spreman na povećanu krutost i manjak udobnosti. Ako jesi, znaš šta ti je činiti;)
 
Član
gospon zela nisam naglasio da su kratki amorti samo plinski
vec po meni je besmisleno na auto ugradjivati uljne amorte jer nemoze nijedan izdrzati opterecenja kakva su na autima zakucanim u pod
 
BHT Ovisnik
meni je naprijed 60mm spusteno ,nazad 40mm,zasad jos ne pisaju,amorti su mjenjani prije 10 god. zadji put,jer je stari bivsoj vlasnici mjenjao
auto je tvrđe,al meni stvarno nije bas primjetno,fino upijaju podlogu,mnogo gorem sam se nadao,al mnogo ljepse lezi na cesti;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
naravno da ces uzet neke krace i tvrdje opruge ali to vuce i ugradnju plinskih kracih amoritzera
a ko da su skupi dijelov za golfa da mu jednom mjesecno radis kugle i krajnice izadje ko porcije cevapa i 2 pive :)

Kraći moraju biti plinski?

Ontopic:

Naravno da ovjes više pati, no kao što ti rekoše dijelovi su jeftini. Iako ni njihovaq cijena nije zanemarljiva. Obični amortizeri će brzo propišati, to je popriličan trošak. Poslje svakog šupanja oko ovjesa moraš raditi špuru...

Cijena toga nije toliko bitna, važnije je da li si spreman na povećanu krutost i manjak udobnosti. Ako jesi, znaš šta ti je činiti;)


Neznam bgm..vidim da nema od ovoga nista ;)
Peglati se uvijek sa necim :icon_sad: ne pada mi na pamet.
Za sada cu uzeti nove obloge za kocnice naprijed..nastelovati spuru)radi felga koje su bile na autu) i staviti dobro muziku ;) ;)

edo_benz je napisao(la):
ugradi ja sta ces,a ti dijelovi su jeftini nemoj se bojat,a ono sto dobijas nemoze se nisacim poredit :cool: :cool: formula ziva hehe,al po makadamu j*es jeza u ledja al otom potom ;)

Ma ja boloa nije ovo za nasih puteva ;)
makadam,lezeci,rupe :icon_sad: i ovako se polomi sve a jok sa tim oprugama :icon_smile:
 
Član
Nije ti uvijek peglanje. Možeš dosta vremena voziti samo sa kraćim oprugama. Ovjes i amortizeri prije stradaju, no nisam rekao da ćeš u kratkom roku sve mjenjati. Ako je sada sve ispravno, nemaš razloga za brigu;)

bmwscaner: Momak planira spustiti 40 mm, nije riječ o nekom ekstremnom kucanju u pod
 
Član
nije ni to lose, ja se sit navozao na ocvikanim oprugama :D al' ni to ne moze da se uradi dzabalama, pa me strah da nije skupo :D
 
Član
ma stavljaj opruge ili sjeci:icon_biggrin:
mlad si ti decko sta fali ako malo skace po rupama..jos ako je cura s tobom u autu jos bolje:D
a i ne moras voziti po rupama:icon_biggrin:
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Nije ti uvijek peglanje. Možeš dosta vremena voziti samo sa kraćim oprugama. Ovjes i amortizeri prije stradaju, no nisam rekao da ćeš u kratkom roku sve mjenjati. Ako je sada sve ispravno, nemaš razloga za brigu;)

bmwscaner: Momak planira spustiti 40 mm, nije riječ o nekom ekstremnom kucanju u pod

Zela se samo tako češlja, nemojte mu zamjeriti... Inače jako duhovit dečko...

:lol::lol::lol::lol:

Kad je vec tako sve jeftino za golfa nek izvoza te amont. sto su vec na Golf-u pa kad stradaju nek prede na plinske.

PS: Golfaci dosta mocnije izgledaju kada su malo zalijepljeni za pod ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top