Sport Auto & Co - Nordschleife vremena CESTOVNIH trkača

Sport Auto & Co - Nordschleife vremena CESTOVNIH trkača

Ovo su neki od aktualnih cestovnih trkača, najbržih po neovisnom mjerenju magazina Sport Auto (zaokruženo na okruglu cifru...)

Porsche GT2 RS-----------7.24 min (tvornički test vozač Timo Kluck 7.18 min)
Gumpert Apollo Sport ----7.24 min
Ferrari 458 Italia----------7.33 min (Auto Bild sportcars)
Pagani Zonda F------------7.33 min
Porsche GT3 RS (997.2)--7.33 min
Koenigsegg CCR-----------7.34 min
Nissan GTR facelift--------7.34 min (Nissanovi tvornički test vozači 7.24 min)
Nissan GTR V-Spec--------7.34 min (Best Motoring)
RUF RT12 (997)-----------7.35 min
Ferrari 458 Italia----------7.38 min
Lexus LF-A-----------------7.38 min
Ferrari 430 Scuderia------7.39 min
 
Član
RE: Sport Auto - Nordschleife vremena CESTOVNIH trkača

Cekamo i sportsku verziju Italie 458,,, valjda ce bit konkurent GT2 RS.. :)
 
RE: Sport Auto - Nordschleife vremena CESTOVNIH trkača

Biti će j.ben u svakom slučaju ako je ovaj sadašnji ovako žestok
Ali kao i uvijek različiti vozači prave i različita vremena
primjer: dopunio sam tablicu:
458 Italia prema Auto Bildu ide 7.33, a prema Sport Auto magazinu 7.38
 
Član
RE: Sport Auto - Nordschleife vremena CESTOVNIH trkača

Porschefan je napisao(la):
Biti će j.ben u svakom slučaju ako je ovaj sadašnji ovako žestok
Ali kao i uvijek različiti vozači prave i različita vremena
primjer: dopunio sam tablicu:
458 Italia prema Auto Bildu ide 7.33, a prema Sport Auto magazinu 7.38
...i to stoji.. Al' nekako najrealnije bi bilo da ih isti covjek vozi,sto je malo nemoguce al' eto :)

Kao na primjeru TOP GEAR..
 
Sport Auto je zato najvjerodostojniji i najrealniji u tome... jedan vozač, tri staze i sve se vidi
Hockenheim short, Sport Auto wet handling track i Nordschleife, u jednom testiranju...
 
Član
Nordschleife je duga staza, nije tesko izgubiti tih 5 sekundi na koliko li vec 21-22 km?

Dovoljno da je vrijeme malo drugacije i da se ta razlika stvori bez problema...
 
U pravu si Boki, treba uzeti u obzir da su ovo profi vozači i da idu do maksimuma, za prosječne vozače vlasnike ovih strojeva sve je to relativna stvar i ove razlike se tope ko led, gleao sam par clipova na youtube-u koji su dobar dokaz tome
 
Salle je napisao(la):
koji je ovdje najeftiniji model od ovih navedenih sa liste ?

Porsche 911 GT2 RS, cijena mu je premala kako dere ove druge kante... :D :lol:


Daj više j,bote šta si se svezao cijene GTR-a, koga briga za to ako hoće i može kupiti 458 italiu ili Koeniggsega, ili bilo šta drugo
 
Član
u kojem ti svijetu živiš pa da ti cijena nije važan faktor prilikom odlučivanja ?

(nemoj me pogrešno shvatiti)
što se 911 gt2 rs tiče, svaka pohvala, al da je strašno brži od GTR-a i nije baš, brži je u određivanju više cijene...

al to je opet priča za sebe i odosmo opet nas dvojica u off topic, u svakom slučaju porsche je napravio izvanredno auto, koje dere i od sebe mnogo skuplje, samo sam htjeo reći, da je ovaj gtr sudeći po svojoj cijeni daleko ispred svih ovih vozilica, ili ovako rečeno, za svoju cijenu stvarno daje najviše... što ga u mojim očima čini pobjednikom supersportskih i sportskih auta...
 
E pa da, u tvojim očima, i po tvom ukusu, to čekam već otkako smo počeli one stare rasprave, bojim se da i ti previše općenito ocjenjuješ aute. A volio bih pitati onih 500 seronja što su razgrabili GT2 RS i prije nego što je predstavljen, šta misle o cijeni...
U svakom slučaju, ovi automobili se ne biraju prema cijeni, iako je GTR definitivno najpovoljniji, i nudi mega performanse za tu cifru, ali opet ti ponavljam, SVI, ali SVI do jednoga su stvar ukusa, a ne novca...
Ali nije ovo za nas, ne ne.... :icon_biggrin:

I samo da ti odgovorim, pričaš i razmišljaš iz svoje perspektive, isto kao i ja, jer obojica imamo aute prema svojim mogućnostima...
Živimo u istom svijetu, koji bi nažalost mogao biti i puno bolji...
Oni koji kupuju ove sa liste ne pričaju o cijeni, jer ako pričaju onda ti auti nisu za njih...
 

MTR

Član
u mojim ocima za te cifre ............ vila na moru , jebes auto , moze se i busom
 
Član
ja samo stvari posmatram kao realan (prosječno-normalan) čovjek, i uvijek bih za više volio platiti manje (bosanac) ;)

ali u istinu sve ovo gubi smisao kad nećemo moći ni za 50godina voziti ove jurlice...
 
O tome ti govorim, nije ovo za nas, ne ne.... :icon_smile:
Ali kada bi raspravljali samo o onome šta možemo priuštiti, odnese đava 8/10-ina našeg dragog foruma...:lol:

MTR je napisao(la):
u mojim ocima za te cifre ............ vila na moru , jebes auto , moze se i busom

Ja već imam to, naravno nije vila ali je prilično velika kuća....
E, sad, to je riješeno, još samo fali malo para za nešto sa ove liste..... :lol:
 
Član
Pa ne kupuju auta pogotovo ne super sportska ljudi koji kalkuliraju previše o cijeni, njima je image marke/performanse i sve što s tim ide na prvom mjestu. kod ovakvih auta, skupljih od 100 000 EUR većini je svejedno dali to košta 101 tisuću ili 220 tisuća.

Za ove pile se obično ne gleda uloženo/dobiveno nego samo emocije.
 
Top