SPL savjeti, projekat?

SPL savjeti, projekat?

Član
Ni sam nezz kako da stavim naslov ugl radi se o tome da vise nisam siguran da li imam problema sa sistemom ili je to neka realan jacina ugl izsao u tuzlu i sarajevo na db u tuzli bilo problema sa cd.om i na kvalifikacija sam izabacio 148.2 a u sarajevu sam zamjenio pioneer 6900bt cd plejer za alpine 9882ri. i ponovo rezultat bio 136.xx

Sistem:
Pioneer TSW5000spl 2kw rms na 2ohma u kutiji od MDF 22mm izmjerio sam litrazu kutije i iznosi 73,xx litra za aeroportom DLS sirine 10cm
Pojacalo Hifonics bx1500d na 2 ohma je rejtan na 1 kw rms.a
Kablovi: + 50mm2 Hiend sa 160amp osiguracem , masa za pojacalo na 2 mjesta po 25mm2 i masa dodatna za aukmulator za sasiju
Akumulator je OPTIMA spiralna tehnlogija 66amp za brzo praznjenje,
HU je alpine 9882ri i imam jos pioneer 6900bt
zamjenjeni cicnevi postavljeni su OFC interconnect audio cable by music boy
Radi se u autu Clio 2 (4vrata) na cice.hr sam saznao da je 62hz rejtan clio dok kutija bar na mjerenjima je pokazalao da je najaca na 47hz

najradije bih kada bi mogao to sve fino na termlabu ponovo izmjeriti i odraditi jer u tuzli na kvalifikacijama cd nije radio zezao(pregirajao se) pa kasnije na ponovljenim je izbacio 148.2 , dok u sarejevu woofer je izbacio 136,9 najvise s tim nakon otvaranja kutije i skidanja izolirke sa spoja uvidio sam da kablovi za + zavojnice bukvalno jedan je bio naslnjen i ono zalijepljen da li je to problem ili.. svi savjeti dobrodosli da li praviti novu kutiju , sta mjenjati u sistemu da li ponovo praviti aeroprot kutiju sa vecim protom ili slotport ugl na sve savjete sam spreman kako bih to sve fino poslozio hvala svima na odg ;)
 
Član
Mal ti je taj port, 20ka bi tu bila tamam ili barem 16. I mislim da je greška tih 148db sa tim setupom i na toliko nižem tuningu kutije od tuninga auta... Nabavi pravi aero port, izrezeš raznih cijevi i dižeš tuning kutije na tuning auta, u tvom slučaju bi ti trebala kraća cijev, s tim tuning raste, e sad treba ubost negdje oko 60ak Hz tuning...
 
Član
Ako si napravio 148 s tim udaraj se nogom u guzicu i ništa ne diraj;)
A ako nisi (što je više moguće), taj woofer nije baš nešto za spl, bolje kupi neka 2 D2 woofera i onda se igraj s kutijom....
S ovim jednostavno ne možeš izvuć nešto snage iz pojačala.
 
Top