Spajanje pojacala..moba..i zvucnika

Spajanje pojacala..moba..i zvucnika

Član
Pozdrav drustvo..odustao sam od onog grdnog kasetasa..odma..jer je bilo ruzan..a ode puno prostora...pa sam odlucio kakvo pojacalo...zvucnici su mi od 300w max..mada sumnjam da toliko imaju...a pojacalo bi uzeo ono od bertony-a ... 40w x 2 ..ja msm...a imam jos jedno od 110w ..da li se moze sad spojit na to mob..ili mp3/mp4 player..da to fino svira..zvucnike i pojacalo klasika spojit..a na mob ili mp3/4 ...posto imaju ona 2 cinca ..ko od spajanja dvd i tv ..valjda aux kako se zove..uzeo bi kabal sa ta dva ..i na drugoj strani cinc..za moje zvucnike..mob mi je n95 ..znaci kao i na kompu onaj cinc...da li je to sve izvedivo..nasao sam taj kabal za aux..ima ta 2 cinca..a vamo je utor da se ubaci taj cinc..ko od zvucnika sa kompa..i sad mi treba jos jedan kabal da su sa obe strane ti ulazi za slusalice ....valjda ste me shvatili..:cool:
 
Početnik
moze se spojit na mp3 ili mobitel .. sve povezes normalno i cinc kablove koji na jednim kraju imaju ulaz kao u obicni slusalica samo uljucis u mob ili mp3 .. ;) nemoj komplikovat ..tako je jednostavno .. pojacalo smjestis .. povezes + i masu .. spojis zvucnike na njega .. i taj kabal samo u pojacalo i u telefon i ima da grmi .. nesikiraj se:cool:
 
Član
super hvala ti ..mene jos samo zanima nesto za kabal..ovaj aux kabal ..od pojacala sa 2 cinca ..a na drugoj strani je utor za onaj banana ulaz valjda se tako zove..ko na kompu..sad mi treba jos jedan kabal ali da je sa obe strane banana ulaz ..da je jedan tu a jedan u mob...i do koliko watti mogu uzet max pojacalo..ovo od bertony-a je 40watti x 2 ..to mi je dovoljno..oce moc fino gurat zvucnike od 300watii vtrek..ali ovih 300 watti pod velikim navodnicima
 
Početnik
Taaky je napisao(la):
super hvala ti ..mene jos samo zanima nesto za kabal..ovaj aux kabal ..od pojacala sa 2 cinca ..a na drugoj strani je utor za onaj banana ulaz valjda se tako zove..ko na kompu..sad mi treba jos jedan kabal ali da je sa obe strane banana ulaz ..da je jedan tu a jedan u mob...i do koliko watti mogu uzet max pojacalo..ovo od bertony-a je 40watti x 2 ..to mi je dovoljno..oce moc fino gurat zvucnike od 300watii vtrek..ali ovih 300 watti pod velikim navodnicima

cuj .. ja nebi uzeo to 40x2 .. treba ti pojacalo sa najmanje 2x30 wrms-a ne watii hehe .. .. pa jesil blizu tog sto ti prodaje to pojacalo .. odes kodnjeg .. prikljucis pojacalo u auto .. ma na dvije obicne zice .. i spojis te zvucnike .. ako na air-u su cuju fino i imaju bass-a malo ...onda .uzmi pojacalo.. ;)
 
Član
a cuj..blizu nije ...ja u bugojnu a on u sarajevu...dalekoo .. ;) ...vidjecu imam jos jedno u planu 240 wati ..pa cemo vidjet...a ako nebude ...ne preostaje mi nista drugo nego to od 40wati
..sandy ispavka ..ovog pojacala od bertony-a krivo sam procito ..evo ga 2x40W RMS ..to je pravo ;)
 
Početnik
Taaky je napisao(la):
a cuj..blizu nije ...ja u bugojnu a on u sarajevu...dalekoo .. ;) ...vidjecu imam jos jedno u planu 240 wati ..pa cemo vidjet...a ako nebude ...ne preostaje mi nista drugo nego to od 40wati
..sandy ispavka ..ovog pojacala od bertony-a krivo sam procito ..evo ga 2x40W RMS ..to je pravo ;)

pa kupi to od bertony-a onda svirace fino :cool:
 
Član
vidjecu jos ..dovumim se izmedju ovo od bertony-a i jos jedno od 240watti ...
sandi vidim da se razumijes ..pa pogledaj ako ti nije sta ..
http://www.bhtuning.com/p-malo-pojacalo-ads-4002-30km-t-37953.html ...sta mislis ..cijene su iste..ovo je 40w x 2 rms a ovo je 240 w x 2
 
Početnik
cuj ..koje god uzmes neces se pokajat .. al evo meni se licno svidja ovo pojacalo od bertony-a .. za 30 marki neces nac bolje.. i posto ces to pojacalo stavljat u motor ..bitno je da je sto manje.. i ako slucajno mogne pojacalo u bridge ..stavis samo jedan zvucnik u motor ispod sica .. ono iskruzis ivericu ili njesto i stavis zvucnik .. to di doje kao kutija .. i neces imati potrebe da stavljas 2 zvucnika . .. ima da extra svira .. i ja sam to stavljo prije 3 godine .. dok mi nije izvuklo akumulator skroz..i dans dan ga palim na kurblu :lol::lol::lol::cool:
 
Član
sve kako ti je on vec rekao....nego zavisi koji ti je mobitel kako ces ga povezati...najlakse ti je povezati mp3 i sutiti.....a mobitel kako ces povezati neznam...jedino ako ti mob ima obicni izlaz za zvucnike onda mozes.....sto se tica pojacala i svega rekao ti je sandi sve....sretno...neka grmi....:icon_smile:
 
Početnik
GOLF TZ je napisao(la):
sve kako ti je on vec rekao....nego zavisi koji ti je mobitel kako ces ga povezati...najlakse ti je povezati mp3 i sutiti.....a mobitel kako ces povezati neznam...jedino ako ti mob ima obicni izlaz za zvucnike onda mozes.....sto se tica pojacala i svega rekao ti je sandi sve....sretno...neka grmi....:icon_smile:

ma ja sam imo isto muziku u mopedu..neznam gdje su mi klipovi .. sto sam ja imo u svom mopedu ..jedan zvucnik od 25 wrms-a a max 70 w .. na pojacalu 2x50 w (2x20wrms) ..ma sviralo je culo se 500 metara ..kad spustis sic ono fino masira guzu.. nemoj da se sikiras ..i kazem ti ..jedan zvucnik ..dovoljan.. bolji ce zvuk bit .. a NOKA n95 ima kao obicni mp3 ulaz za slusalice tako da nema problema .. :cool::cool: ..poslikaj kad budes pravio .. pa postavi negdje da vidimo;)
 
Član
mobitel mi je nokia n95 i ima obicni ulaz za slusalice tu nema problema..95% uzimam ovo od bertony-a ..a stavljam 2 zvucnika vtrek max 300w ...bice ludilo ...nadam se da ce ludo lupat..a za akumulator..napunim ga voznjom i onda pustim malo..a svakako sam konto mjenjat akumulator ove ili iduce godine..tako da cu stari stavit u gepek i prikljucit ga da se puni..to nema problema ;)
 
Član
Taaky je napisao(la):
mobitel mi je nokia n95 i ima obicni ulaz za slusalice tu nema problema..95% uzimam ovo od bertony-a ..a stavljam 2 zvucnika vtrek max 300w ...bice ludilo ...nadam se da ce ludo lupat..a za akumulator..napunim ga voznjom i onda pustim malo..a svakako sam konto mjenjat akumulator ove ili iduce godine..tako da cu stari stavit u gepek i prikljucit ga da se puni..to nema problema ;)


il ja ne znam čitat il si ti napisao da ćeš stavit 2 aku-a na skuter..

1 aku za pokretanje motora + 1 aku u gepeku = 2.. kako misliš da ti magnet sve to izdrži.. :icon_eek:

ili si mislio napunit ga na ispravljač pa onda stavit pod gepek..

bojim se da ti se ne bude zadimilo iz motora..

:icon_eek:
 
Član
zar to nisu radili neki vec sa tim..a ostavicu sve na jedan akumulator..necu pustat muzik kad mi je aku prazan..pustim koju pjesmu ..pa upalim motor da odradi
 
Početnik
Taaky je napisao(la):
zar to nisu radili neki vec sa tim..a ostavicu sve na jedan akumulator..necu pustat muzik kad mi je aku prazan..pustim koju pjesmu ..pa upalim motor da odradi

Nema potrebe da palis motor .. mozes svaki dan komotno sat vremena slusat muziku da neupalis motor mozda cak i vise .. i onda opet sutra kad se malo provozas ..mozes upalit .. :cool:
 
Član
super..pa necu ja to pustat sad nonstop...niti u voznji...nego kad negdje stanem s drustvom..ima nas koji se vozamo..pa pustim malo zike..a i da nemogne upalit ima kurbla uvjek ;);) ...sad mi je najmrze napravit skicu kako bi ja to sve izrezo postavio i to...
 
Top