Spajanje PC-a i TV-a, problem

Spajanje PC-a i TV-a, problem

Član
Eh ovako, hocu da spojim PC i TV, graficka je NVidia Gainward 7600GS, ima S-Video izlaz, za koji imam i kabl koji ide sa S-Video na 3 cinca (crveni, plavi, zeleni), na TV imam izlaz isto tako sa cincevima (zuti, bijeli, crveni), i imam kabl koji je sa obje strane cinc (zuti, crveni, crni).
E sta se desava? Ja spojim sve, ali mi je slika crno-bijela, nema boje, do cega bi moglo biti??? Jel moguce da je do kabla, da je mozda osteceno ili trebam neki drugi kupiti, ili je nesto trece, driver za gracicku je zadnji koji je izasao za ovu graficku, skinut sa NVidia stranice.
Svaka pomoc je dobro dosla ;)

Evo i slike kablova :

S-Video/cinc :
picture419q.jpg


Cinc kabl:
picture420o.jpg


Izlaz na TV:
picture423i.jpg
 
moras izabrati drugi tip izlaza, tacnije PAL za nasu regiju, a ne NTSC ;)
u podasavanjima aplikacije za graficku
 
Član
Ma i na TV-u sam pokusavao na sve one opcije sto imaju PAL, NTSC... al opet crno-bijela slika, nemam pojma sta bi moglo bit
 
Administrator
uzmi zuti cinc i ukljuci u tv, a sa druge strane zuti cinc spoji prvo u jedan, pa u drugi, pa u treci ulaz na kablu... trebalo bi radi jedan...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
uzmi zuti cinc i ukljuci u tv, a sa druge strane zuti cinc spoji prvo u jedan, pa u drugi, pa u treci ulaz na kablu... trebalo bi radi jedan...
Radi ono, ali je crno-bijela slika na TV-u, to je fazon
 
Administrator
ipak ce biti da je do kabla...
posto imas tri cinca od s-video kabla jedan je red, drugi green, treci blue - R-G-B mislim da ti treba jos jedno kablo sa tim R-G-B koji bi bili na jednom kraju kao to, a na drugom kraju bi bio zuti cinc koji bi ukopcao u tv. Tako ti samo prenosi crno-bijelu sliku zato sto ostali nisu spojeni.
 
Član
2eg5ide.jpg


Treba ti ovaj kabal i rijesices problem, taj zeleni plavi je komponent i moze samo na LCD/Plazma
 
Član
pioneer: i ja kontam da bi moglo biti do kabla, znas li mozda gdje bi mogo pogledat, Genelec?

namikbh : jel ima neki naziv za taj kabl, ili samo da trazim S-Video/Cinc ?
 
Administrator
zicomp, genelec, Bingo TC-i

npr. kablo koje ja imam za spajanje sa tv-om je da sa jednu stranu kopcam u comp, a na drugoj strani mi je samo zuti cinc, kao sto su kod tebe zeleni, plavi, crveni - kod mene su spojeni u jedan i sve je ok.
mozes i to naci onda sa ovim cincevima klasicnim povezes to sa tv-om i trebalo bi da radi...
 
Administrator
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.yollasepete.com/urun/7-pin-s-video-rca-kablo_a3V.jpg&imgrefurl=http://www.yollasepete.com/urun/947-7-pin-s-video-rca-kablo.html&usg=__hkkVUINE7DyTh0KTO9nHJR6T3QA=&h=375&w=500&sz=11&hl=hr&start=30&zoom=1&tbnid=URwK6_RdG0u14M:&tbnh=132&tbnw=171&ei=kubDTdr7EtCbOoyd4NQE&prev=/search%3Fq%3Ds-%2Bvideo%2Bkablo%26um%3D1%26hl%3Dhr%26biw%3D1280%26bih%3D909%26tbm%3Disch0,400&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=356&page=2&ndsp=30&ved=1t:429,r:7,s:30&tx=140&ty=42&biw=1280&bih=909


ovakvo je kod mene...
 
Član
Imam ja i takav, ali s njim nece nikako da mi poveze PC i TV, nema nikakvog signala, uopste nece da prepozna da sam prikljucio TV :icon_mad:
 
Top