Spajanje lan routera umjesto wlan routera

Spajanje lan routera umjesto wlan routera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znači, imam jedan wlan router, telekomov, zte onaj i manuelno se konektuje, znači moraš kliknut na connect da bi se konektovo.

Eh sad, imam obični lan router, tp linkov, i naravno naštiman je da se automatski konektuje..

Sad je pitanje, skopčo sam ovaj svoj obični umjesto ovog wlan routera i ne radi.. na njemu gori i adsl i internet lampica ali se ne mogu manuelno konektovat, izbaci mi error, niti uspijevam otvorit sadržaj u browseru :icon_question: ako neko može pomoć, hvala unaprijed
 
Član
To ti je najbolje nazoves svog operatera za internet i kazes mu o cemu se radi i da ti oni pomognu u podesavanju tog rutera, posto nije kod svih operatera isto, kod nekih mozes ostaviti na automatskim postavkama a kod nekih moras stimat...
 
Član
nisi me shvatio... skonto sam da moram promijenit username i pass u routeru da bi radilo.. ali ne mogu da uđem u router bez resetovanja, samo da bih zamijeno user name i pass...
 
Član
Aha, pa vecinom nazad na routeru imas ip adresu koju kucas u browseru, i korisnicko ime i sifru za ruter. E sad ako je to netko mijenjao onda moras restartovat router da bi mogao da udjes u njegove postavke...koliko se ja razumijem..:)
 
Član
jos jedna stvar kod bhtelecoma uvode sistem takav, da kad se modem sinhronizuje sa linijom, automatski se vrsi konfiguracija modema prema postavkama tvoje parice i zakljucava se modem, mozda ima sta i do toga, pa nazovi 1444 i objasni ;)
 
Član
Pogledaj na stranici bhtelekoma,reklu da se napavit opciju da ce se moci podesavati ruter na njihovoj stranicu,znam da sam se i ja peglao oko toga i uspio sam nasao preko neta pass,i podesio i konektujem se automatski,............
 
Član
Nemoj mijenjati telekomov router. Na njega spoji svoj router neka se konektuje na net, a na njega kopčaj računare i šta već imaš. Poatoji mogućnost da to ide automatski preko BHT routera ali ti to oni moraju napraviti, pogotovo ako imaš MojaTV uslugu. Nazovi ih neka ti donesu nove WiFi routere koje imaju i neka ti sve to oni postave.

Imaš i uputstva na njihovoj stranici ali ipak ih nazovi i vidi za taj WiFi router...
Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
 
Član
zte je kopija tp-likn-a opcije su ti ako ne i iste

znaci ako nemozes unici onda ti nista i ne preostaje nego reset na fabricko, a dok njih docekas mozes nauciti sve u njemu a imas na netu sva podesavnja sa slikama

na tp linku je mislim i sada admin -admin

kada ti otvori ides na inerface setup

da bi se automatski spajao moras prebaciti opciju na pppoa/pppoe neznam sad napamet tacan naziv
znaci nece ti automski raditi ako je otkaceno brigde mode

kada prebacis na ppoa onda ti se otvara da ukucas svoj username i pass

a ostalo ono na PVC 1
ide VPI 8
VCI 35
ispod je connection odkaci na always
ip adresa na dynamic ...
onda moras ici na advanced setup na VLAN i deaktivirati
mislim to se pretezno izgubi pri resetu

ako se ta podesavanja izgube pri resetu zvrkni me da podesis
ali ti je menu kao u zte

ako je moja tv u pitanju i pri reset-u ti ostaje podesan TV i phone ali net se mora nanovo podesiti
(u interface setup na PVC 2 akitivrati i staviti VPI 8 i VCI 40 dole ostaje brigde i to se pusta slika na tv)
( u interface setup na PVC 3 aktivirati na VPI 8 i VCI 43 dole ostaje brigde i to se aktivira telefon )
kod paketa moja tv gdje dolazi i internet tu je samo na PVC 1 = VPI 8 VCI 60 (umjesto normalnog neta na kojem stoji 8/35 )

a njih ako budes cekao bolje onda .... radi sta drugo
PS: svaki router koji sam probao je imao jaci wi-fi signal nego ovo zte gov... od 2 dolara koje bht kosta na vecu kolicinu
 
Član
Batalio sam ovo, bilo mi je hitno, nisam uspio napravit ništa... kupiću malo bolji wlan router i prikopčati na ovaj svoj obični i mirna Bosna... Hvala svima na savjetima ;) Može lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top