Someone to help.....please!!!

Someone to help.....please!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MyX

Član
Ljudi molim Vas za pomoc....

Kupio sam felge od 17'', koje me nisu nesto pretjerano kostale (330 KM), a nove su glanc, znaci nikada gume ne njih stavljene nisu. Ono sto mene muci je slijedece: raspon sarafa odgovara Audi-u (4x108 ja mislim), nikako na golfa mi ne idu (4x100), mene zanima da li bi bilo pametnije odnijeti tokaru/strugaru da mi zabusi nove 4 rupe u felgama (izmedju ovih postojecih) ili da pravim distancere koji ce mi sluziti kao i adapteri (Audi - VW).

Unaprijed zahvalan!!!:icon_confused::icon_confused::icon_rolleyes:
 
Član
Ne razumijem se nesta u to ali mislim i ja da bi bilo bolje napraviti distancere nego busiti nove rupe pored tih...
 
Putovanja.ba
Administrator
MyX je napisao(la):
e jbg, pljuni mi razlog zasto??? Savjeti su mi zaista potrebni...

Neznam nekako mi logicnije, jest da ja nikad nebih nista od toga radio, al evo posto se mora razmisljam. Neznam kako bi te felge izgledale kad bi se busilo, al predpostavljam da ide cep preko i da se nece vidjet, a hoce li valjat to i hoce li izdrzat, a vjerujem da bi trebalo, a distanceri ce vjerovatno malo i izbacit vani, dobit ces na estetici i nekako je lakse za izvest i napravit to. Evo sacekaj jos, starije i iskusnije :)
 
Član
puknut ce ti vremenom i na kraju ce se dvije susjedne rupe spojiti u jednu. bolje je distancere staviti i miran. sad ne znam postoji li mogucnost da stavis diskove i dobose od audia na svoje auto pa tako ne moras oko felgi radit nista. razmak sarafa od 4X108 je na fordu a na audiu je 4x100 i 4x108
 
Član
vezano za distancere.moras provjeriti kakav ce ti ET biti kada ih stavis,hoce li grebati od rub
 
Član
Idi na adaptere/distancere ali moras voditi racuna o duzini sarafa jer ce ti trebati dosta dugi sarafi. Radjeni su na vise auta (BMW 525, Golf III VR6) i nije bilo nikakvih problema.Imam negdje sheme i skice kako treba da se busi tj. kako se konveruje sa jednog raspona na drugi pa ti saljem cim nadjem.
 
Član
nema potrebe to raditi kupi felge koje ti odgovaraju sa rasponom 4x100 i miran si sto se zajebavati pa na 100 km/h spadne tocak i gdje si nigdje bolje kupi nove jebo pare cuvaj glavu
 
Član
jednostavnije je ti je sa distancerima ali mozda i nije izvodljivo, jer taj adapter je najmanje debljine 10mm ili 15mm, i onda treba obratiti paznju na ovo

:icon_arrow:
gogg je napisao(la):
vezano za distancere.moras provjeriti kakav ce ti ET biti kada ih stavis,hoce li grebati od rub

Prisloni felgu vidi ima li lufta od obrve i unutra od amortizera ako bude tjesno onda buši nove rupe na felgama..
 

MyX

Član
edo_16v je napisao(la):
jednostavnije je ti je sa distancerima ali mozda i nije izvodljivo, jer taj adapter je najmanje debljine 10mm ili 15mm, i onda treba obratiti paznju na ovo

:icon_arrow:
gogg je napisao(la):
vezano za distancere.moras provjeriti kakav ce ti ET biti kada ih stavis,hoce li grebati od rub

Prisloni felgu vidi ima li lufta od obrve i unutra od amortizera ako bude tjesno onda buši nove rupe na felgama..

Distanceri ne dolaze u obzir, max. 0,5 cm dist. mogu staviti, sto mi naravno ne odgovara, ne preostaje mi nista drugo do da busim nove rupe. Jedno me jos zanima: koje posljedice nosi busenje tih novih rupa, s obzirom da imaju i fabricke felge sa 8 rupa, tzv ''univerzalne felge''.

Netko mi rece da ce se susjedne rupe s vremenom sjediniti, nece ici ''rupa uz rupu'', nego ce nove ici izmedju postojecih, imam poprilicno prostora za rad sa novim rupama.
 
Administrator
i ja bih MYX prije isao na varijantu distancera, strah me da busenjem novih rupa u felgama ne omeksas felgu tj da se kao sto neko rece "ne spoje rupe" ...
 

IGY

Član
distanceri, busenje mi nekako zvuci lose, ipak to je aluminij, i vremenom ode sve u...
kao sto su ti i ostali rekli
 
Član
MyX je napisao(la):
Distanceri ne dolaze u obzir, max. 0,5 cm dist. mogu staviti, sto mi naravno ne odgovara,

covjek je napisao da ima fore samo 0,5cm znaci od adaptera nema nista jer adapteri su dosta deblji.. Jedino preostaje busenje tih rupa ili trazi druge felge..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top