SLUŽBENO: OSVJEŽENI HONDA CIVIC 2015

SLUŽBENO: OSVJEŽENI HONDA CIVIC 2015

Član
Službeno pred sajam automobila u Parizu Honda je predstavila osvježeni Civic...

Najviše promjena je naprijed, gdje je novi Civic dobio novi set odbojnika, nova svjetla sa LED tehnikom. Ista radnja se nastavlja nazad gdje imamo osvježena svjetla, novi zadnji spojler te bočne pragove.

Promjene u unutrašnjosti nisu toliko radikalne kao sa vana. Novi su materijali, crne obloge te hromirane ručke na vratima. Honda je unaprijedila svoj meultimedijalni i navigacijski sistem "Honda Connect infotainment system" koji sada ima nešto veći ekran dijagonale 7'' sa Google Android operativnim sistemom koji pruža brojne mogućnosti.

Pogonska grupa će ostati identična, bar za sada. U pitanju je jedan dizel 1,6 litarski motor snage 120 KS i benzinski atmosferac zapremine 1,8 litara i snage 148 KS.
1140914426794910329.jpg

2028468841793708973.jpg
14489887221850466119.jpg
8773153591274476262.jpg
 
Član
Niko nije rekao za ruganje i slicno i da je vozue puno i to, ja samo kazem zasto je honda prestala da pravi prave low profile automobile, koji su izgledali super, i uz malo spustanja i dobre felge su izgledale super i bile su kao pravi karting na cesti, sad prave sepete koji nemaju low profile, gledaj kod starih samo prednja obrva koliko je blizu gornjem dijelu blatobrana i zadnja obrva koliko je blizu staklu zadnjem i odmah ide krov, to je low profile car, sjedis na zemlji, kao karting... Pa onda pogledaj ovu hondu civic, kolika joj je guzica o_O i koliko god spustis i zakucas zbog svog izlgeda i guzice i nisko postavljenih obrva, izgleda visoko i obicno auto, to po meni nije bas cista Honda nego sta ja znam obicno auto, i jos nazad nema neovisno vjesanje, nego ono staromodno vjesanje kao u golfa, žinja nazad i to je to, i sve i jedna stara civic je opere na stazi a ima i dosta klipova gdje je to dokazano... Cak je i honda pocela da stedi sa izradom ovjesa i slicno... Ovo se sve odnosi na ove sepete koji su pravljeni za EU, Japanska honda civic type R izgleda skroz drugacije od ove za EU...

0604_impp_02_o%2B1998_honda_civic_ek%2Bleft_rear.jpg

honda-civic-type-s-18i-vtec-02.jpg


2007-honda-civic-type-r-16_1600x0w.jpg



0604_impp_11_o%2B1998_honda_civic_ek%2Bright.jpg


2070129.006.1M.jpg




Recimo zakucana :confused:

mugen_honda_civic_type_r-1024x744.jpg


a recimo sada stara koja je zakucana :D

Josh+Saratin_white+EG+hatch-6.jpg



sstp-1303-01%2B1993-honda-civic-cx%2Bbackyard-special-front-lip.jpg
 
Član
Nisam mislio da se ti rugaš, nego kažem tamo je ne vole priusa, a dosta ih je na putu.... Potpuno se slažem s tobom
 
Član
isto neki min van, bezveze izgleda u odnosu na stare generacije nikad nebi rekao da se radi o njihovom nasljedniku, nidze veze
 
Član
Katafofa :confused: :D ova ja mislim nikad nece zazivjeti kao stare Civic, ovo je samo jedan promasaj i ruzan san za Hondu :D
 
Legend
Previse za mene.. Ne svidja mi se uopste. Previse visoka, cudne linije, opet nepregledna nazad.. Nadam se da ce bar biti brza i vozljiva da poboljsa ukupni dojam..
 
Top