Slupani Ferrari prodat kao umetničko delo

Slupani Ferrari prodat kao umetničko delo

Član
slupani-dino-1.jpg

Da li ste ikada videli slupani automobil i pomislili kako je reč o umetničkom delu? Sumnjamo da jeste, ali to ne znači da nema onih koji ne cene estetiku uništenog četvorotočkaša.

Francuski umetnik, Bertran Lavije je od Ferrari Dina 308 GT4 napravio pravo remek delo i to jednostavan način - slupavši ga. Rezultat je kombinacija Bertoneovog dizajna, umešnosti iz Maranela i zakona fizike.

Lavije je jednostavno bio oduševljen lepotom uništenog automobila, a kao i svako umetničko delo, slupani Ferrri se javnosti predstavio na međunarodnoj izložbi savremene umetnosti u Parizu, gde je dobio i novog vlasnika.
Dino je za iznos od 181.185 evra prodat neimenovanom kolekcionaru iz Turske. Ostaje misterija zašto bi neko dao toliki novac za slupani Dino GT4, kada se primerak u sasvim dobrom stanju može naći za oko 30.000 evra.

Ferrari Dino 308 GT4 je pod haubom doneo 3,0-litarski V8 motor sa 252 KS, naziv je dobio kako bi se razlikovao od modela sa V12 agregatom, Pininfarininog dizajna. Ipak, na zahtev javnosti, ime Dino je krajem 1976. zamenjeno Ferrarijevim.

U periodu od 1973. do 1980. godine, proizvedeno je oko 2800 jedinica obog 2+2 kupea sa središnje pozicioniranim motorom.
 
Član
E na sta sve ljudi bacaju pare to je za nepovjerovati, a pogotovo kakve sve gluposti su umjetnost je jos vise za ne povjerovatui :bag:

Ako je ovo umjetnost, sta je umjetnika na svijetu :D a pogotovo u Rusiji :woot:
 
Haahhaahah .... Bože sačuvaj .... Evo imam ja jednu limenku Pepsi-a , zgazio sam je ... Mogao bi' je prodati za jedno 5-6 000 eura :D
 
Top