Slot port box?,,jesul dobre dimenzije?

Slot port box?,,jesul dobre dimenzije?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
D=85 cm
Š=35 cm
V=35 cm

Visina porta 31 cm,,,sirina porta 6.5 cm,,,duzina porta 51.5

da vas pitam sad,,,jesul dobre dimenzije,,,to je za 10" woofer (Ground Zero GZTW 25T 300 RMS),,,posto sam cito negdje na forumu da je kod slot port,,,sto vise litara to bolje,,,,pa sad ako bi mi mogo neko pomoc bio bi mnogo zahvalan :icon_smile:
 
Član
Po mnei bi ta kutija više pasala za 30-ku....
imaš tu nekih SP kutija, pa si pogledaj za 25-icu...
znam da nije baš za taj woofer, al sa dosta drivera dobro rade;)
 
Član
znam da 80ak litara,,,posto sam cito ovdje negdje na forumu,,da sto vise litara to bolje kod slot port kutije,,,,,,a sad jel to tacno,,,ili bi trebalo nekih 50 litara,,bas me zanima kakav je zvuk sa slot port kutijom :icon_smile:
 
kad se ide na dubinu naravno da je bolje ici na vecu kutiju, al sad da je to ono slot sto vece to bolje je glupost, znaci ako mi u auto stane od 300L slot kutija odmah cu napraviti takvu za 1x10".. svaki woofer ima kutiju u kojoj svira najbolje, to treba izracunat, slot port je isto kao BR stim da je uvijek slot kutija sa vanjske strane veca od obicne BR zbog velikog porta koji isto sam od sebe ima par litara.. neke standardne mjere za 10" koliko se sjecam su od 30-40L BR.. moze i 50L proc ak volis da ide dublje.. ali kad racunas slot racunaj tako da izracunas samu zapreminu za zvucnik BEZ porta, port svoj volumen zauzima u kutiji i on mora biti dodan tj dodana litraza koju on oduzima. ;)
 
Član
Stavi jedno 100L i miran si :)))))Kako bi ti onda woofer plesao :lol::lol:
Pravi to fino i UMJERENO ;)
 
Član
Vidi na internetu za taj woofer koja litraza tacno odgovara mora biti negdje :icon_rolleyes:

Il cekaj da Muha dodje on je prodavo GZ vjerovatno napamet zna od kolko l ti treba kutija ...

www.caraudio.ba imas forum uclani se i postavi temu ;)
 
Član
i ja mislim da je to malo,aj da kazem,poglupo..sto veca slot kutija,ovo-ono...xD
mada sam i ja bio cito ovdje na nekom forumu da sto veca kutija da je to bolje....:icon_rolleyes:
al kutija ko kutija,samo sto je port sam od sebe puno veci nego kod BR..
moj prijedlog,45 l + port...:D
heh...
aj napravi to beni,pa da vidim kako zvuci..:cool::cool:
 
Član
Alen-dB je napisao(la):
i ja mislim da je to malo,aj da kazem,poglupo..sto veca slot kutija,ovo-ono...xD
mada sam i ja bio cito ovdje na nekom forumu da sto veca kutija da je to bolje....:icon_rolleyes:
al kutija ko kutija,samo sto je port sam od sebe puno veci nego kod BR..
moj prijedlog,45 l + port...:D
heh...
aj napravi to beni,pa da vidim kako zvuci..:cool::cool:

S tim postizes SQ ;)to je neko pametan rekao sigurno
 
Član
ako ces ic nisko, onda je bolje da je kutija veca ... na kraju krajeva koji ce ti k* kutija od 30 litara tunirana na lupam 20Hz ...
 
Član
znaci ako hocu nisko da idem,,da napravim malo vecu,,a na vise Hz manja kutija,,,dovoljno mi je 25 do 30 Hz,,,,ima naso sam stranicu nakojoj odredjuje duzinu porta na kojoj hoces freq da svira,,,posto ja to neznam izracunat,,moro sam trazit nesto tako
http://www.carstereo.com/help2/Articles.cfm?id=31 evo to je ta stranica,,,,pa ko se razumije nek pogleda,,da vidi jeli tacno to,,,,
 
Član
otprilike tako, meni licno je tuning izmedju 33-38 najdrazi, al svako ima svoje i nek pravi onako kako mu odgovara ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top