Slabo auto prima gas nece preko 130km/h (AuDi, VW, Škoda)

Slabo auto prima gas nece preko 130km/h (AuDi, VW, Škoda)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mnogi od nas ( ustvari Vas ) imaju turbine pod haubom pa se ponekad morate uputiti na servis ali Gdje ?

ovo prenosim s drugog foruma a vi sami zakljucite jel su krivi ili ne:

QUOTE:

Servis Pinjusic (iskustvo) molim proslijedit na sve forume!


Ovaj puta obiteljsko... no na svu srecu izbjegnuta veca steta (trosak).

Radi se o Volkswagenu Passat 1.9 TDI, simptomi su bili crni dim, i snaga auta za nekih 50%. Znaci top speed je bio oko 130-140 km/h, a ako je auto u redu mora ic oko 180 km/h.

Kako se radi o automobilu sa pozamasnom kilometrazom (oko 200k km), posumnjali smo na turbo punjac, jer se i po osjecaju tokom voznje osjetilo da turbina ne radi kako treba.

Posjetili smo Servis Pinjusic u Oporoveckoj ulici u zagrebackoj Dubravi. Nakon 1h sata pregleda automobila (pregled je kostao oko 120kn). utvrdjeno je da je turbina u kvaru, te ne daje tlak koji bi trebala davati (daje 50%). Popravak oko 3500kn(oko 875km). Kako tada nismo bili u mogucnosti platiti popravak, a automobil je u voznom stanju odlucili smo zakazati termin te posjetiti taj servis kroz nekoliko tjedana.

U medjuvremenu automobil je isao na dijagnostiku elektronike u sklopu redovnog servisa (ulje, filteri zraka, ulja i peludi) te usput prikopcan na racunalo.
To se radilo kod obiteljskog prijatelja koji servisira dotcni automobil, u razgovoru smo podjelili i problem te mogucnost servisiranja u Servisu Pinjusic.

Tada je doticni serviser (prijatelj), predlozio da malo bolje pregleda automobil, gdje je u letimicnom pregledu primjetio da je crijevo koje ulazi u turbinu potrgano i zamasceno odnosno crno od uljnih para). Otkrio nam je da je to crijevo koje je pod velikim opterecenjem (temperatura/tlak) te da uslijed godina rada dolazi do njegovog ostecenja.

Vjerovao je da je to uzrok cjelog problema automobila,jer ukoliko turbina ne dobiva zrak pod uvjetima da mora biti pod odredjenim pritiskom i temperaturom, onda ni sama turbina ne radi kako treba.

Zamjenom crijeva (cca 15-tak minuta) te troskom od 300kn(75km) koliko crijevo dodje, autombil je uz dodatni aditiv kako bi se ocistio prestao dimit te mu se vratila stara snaga te preformanse, odmah nakon toga provjerili smo dali sve radi kako treba, te na putu od nekih 200km, automobil je drzao konstantnu putnu brzinu od 160 km/h,gdje je postigao i konacnu (tvornicku) od 180 km/h.

Utvrdili smo da sada sve radi kako treba. Automobi je popravljen. Spaseni troska od 3500 kn.(875km)

Sto me dovodi do pitanja/upozorenja novim korisnicima doticnog servisa, ukoliko su toliko strucni te specijalizirani za turbine, zasto oni nisu vidjeli ovakav krajnje jednostavan problem? uslijed nestrucnosti, ili uslijed toga da je automobil dovezao laik koji se ne razumije u razne "gefufne'" te po trosku servisa od 300kn(75km) naplatit 3500kn(875km) i zaradit jako puno? I jedna i druga varijanta ne govori lijepo o doticnom servisu.
Inace tvrtka Pinjusic:
"Prva u Hrvatskoj uvodi najmoderniju tehnologiju servisiranja turbopunjača(uključujući dvostupnjevito dinamičko balansiranje turbopunjača), čime je potpuno zaokružen tehnološki ciklus servisiranja. Poslove obavlja provjereni stručni kadar, a ugrađuju se isključivo originalni potrošni dijelovi. Dugogodišnji je partner tvrtke "Bosch"."

Hm, sto bi Bosch rekao na takav rad?

Stoga ukoliko imate problema sa turbopunjacem na svom automobilu, dobro razmislite gdje cete ga odvest na servis.

Molio bih da to proslijedite na sto vise foruma mozete!

Pogotovo VAG grupe (VW,Audi, Skoda).

ENDQUOTE




Eto samo da prenesem..Ako se kome bude desavalo:icon_smile:

Ako se ne ljutite
 
BHT Ovisnik
mnogo je cigana od tih mehanicara,bas je jednom bilo na novoj ja mislim,mehaničar u redakciji je napravio neki mali kvar i sa skrivenom kamerom isli po servisima da vide sta kazu,pa to laze ko pascad,a ima i dobrih:cool:
 
meni se ista stvar dogodila i platio sam oko 20km nemogu se sad sjetiti..al samo mi nastavio crjevo..al opet se osjetila vellika promjena..al sad neznam,nekad mi se bas desi da ponovo nece da vuce..al to je rjetkost..i to najvise kad ga bas mucim..gas do poda..pa u velike obrtaje..i onda samo od jednom osjetim nesto i nema gasa..jednostavno stanu obrtaji..ja zmigavac stanem..ugasim auto ponovo upalim..i super ide.. e sad sta je to u mene..al to je bas rjetkost..
 
Član
to sto kazes uredu je ali naprimjer ja sam sa foruma dosta ocistio turbina npr derbo,sema itd ali sve pred njima i pokazao sam ljudima u cemu je problem kod turbina i gdje je zaprljanje tuurbine i sta sve treba uraditi turbini da bi bila kako treba niko od njih sa nije zalio cak sta vise su me pohvalili a u tebe se noze desiti velik kvar da ako nisi to uradio da ti ventil stane da od garezi nemoze da zatvori i da ga stigne klip pa ti vidi al eto pitaj momke koima sam radio;)
 
dosao bi ja do tebe..al jbg..daleko si mii..al daj mi na PM cijenu..Da vidim od koliko se krecu cijene ciscenja..da me nebi neko digaoo,,:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top