Skuter 125 ccm vergla al ne pali

Skuter 125 ccm vergla al ne pali

Član
Drugovi, na GY6 4T 125/150 mašinama, na klipu nema strelica, nego oznaka IN (intake) koja se okreće prema gornjoj strani tj. prema usisu.
Sve posloži, pošteluj i probaj. Ako ventili nisu poštelani i nema dovoljno zazora ni sa vrhunskim klipom, klipnim prstenovima i cilindrom nećeš uspjeti upaliti! Usput izmjeri kompresiju pa se javi.
 
Poslednja izmena:
Drugovi, na GY6 4T 125/150 mašinama, na klipu nema strelica, nego oznaka IN (intake) koja se okreće prema gornjoj strani tj. prema usisu.
Sve posloži, pošteluj i probaj. Ako ventili nisu poštelani i nema dovoljno zazora ni sa vrhunskim klipom, klipnim prstenovima i cilindrom nećeš uspjeti upaliti! Usput izmjeri kompresiju pa se javi.
E to sam bas htjeo da napisem drug,vidio sam da pise na gornjoj strani klipa IN,znaci to da okrenem odakle ulazi gorivo..a za zazor nemam listica,ako neko zna gdje ima da se kupi u Tz kantonu neka javi da mogu uzet i to pa da sve lijepo sastavim kad budem sklapao :)
 
Član
Usis ide na 0.1 a izduv na 0.12, ako nemaš 0.12 može i 0.15, IN prema usisu, tj. prema gore. Listiće za zazor možeš pronaći kod bilo kojeg servisera, pa neka ti posudi.
 
Član
Imam skuter od 50cc pezo VCLIC... Imao sam problem sa njim, znaci gusio se u voznji, nije htio da razvije pravu brzinu. Rekli su mi da zamijenim karburator. To sam uradio, odmah sam ga stavio. Skuter je poceo da razvija pravu brzinu, ali u odredjenim momentima. Npr upalim ga i pun gas odmah skuter radi sve normalno ide do 65kmh. Onda stanem pa opet pun gas, skuter dodje do 50kmh i tu stane, dalje ne ide. I sve tako. Pokusavao sam da stelujem onu diynu, stavim je na krug ipo ili dva kruga isti djavo. Onda ona iglica kad osigurac popnem na najveci nivo tad skuter radi kao gore sto sam naveo, a da ga npr stavim na sredinu ili ne daj boze dolje jos, samo se gusi i nece da primi gas. Stvarno ne znam koji mu je djavo...
 
Član
Kakva ti je prirubnica od karburatora? Imao sam slican problem kad sam normalno vozio i onda se poceo gusit, ali kad stanem na 5 sekundi i dadnem opet gas, on se ugasi. Kad sam promijenio tu prirubnicu, prestao se gusit i sad ide ko raketa bez problema.
 
Top