Skupocjeni automobil se zapalio 'iz čistog mira'

Skupocjeni automobil se zapalio 'iz čistog mira'

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Noćna mora za svakog vlasnika automobila jest da se skupocijeni limeni ljubimac iz čista mira zapali. Još ako je kupljen na kredit, a osiguranje vam se učinilo preskupim, možete sjesti i plakati.

60172668.jpg


60172669.jpg


Dario je u svome audiju A6 ostavio uključeno grijanje i vratio se u kuću. Nakon 15 minuta, kad je pokušao krenuti na posao, čuo je prasak.

Iako su vatrogasci brzo stigli, nije bilo spasa. Više od 200 tisuća kuna vrijedan automobil nepovratno je uništen. Ovlašteni serviser još nije utvrdio kako je došlo do samozapaljenja. Dario sumnja na novougrađene plinske instalacije.

Stručnjaci tvrde kako novi skupocjeni automobili rijetko planu sami od sebe. Kod dizelaša najčešće se radi o električnim instalacijama, a uz instalacije u benzincima opasnu iskricu može uzrokovati i sustav za dovod goriva. U zimskim uvjetima postoji niz faktora.

Jedan od razloga je i ugradnja prejakih pojačala i zvučnika. Kada dođe do prepoterećenja elektronike, skupocjeni glazbeni sustavi završe u dimu. Ipak nema razloga za strah, stručnjaci poručuju kako novi automobili prođu toliko sigurnosnih provjera prije izlaska s tvorničke trake, da su scenariji, poput ovog iz Stubičkih Toplica, vrlo rijetki.
 
Legend
Trozic je napisao(la):
ovo je jedan od razloga što ne bih nikad kupio nov auto...

Nije ti bas neki rezon.
Da si rekao da nebi stavio plin u novo, ili da bi ga osigurao kasko pa hajd..
 
Član
umene je stari uzeo prije 8 godina hondu prelude staru 14 godina i u ovi 8 godina nije se ni kvarila ni ništa a redovno održvanje je koštalo puno manje nego za novo auto sad je ja vozim isto nikakvih problema nema,tako da novo ne bi nikad...
žao mi tog momka šteta je ogromna još ako je uzeo na kredit tek onda je nahebo...
 
Legend
Trozic je napisao(la):
umene je stari uzeo prije 8 godina hondu prelude staru 14 godina i u ovi 8 godina nije se ni kvarila ni ništa a redovno održvanje je koštalo puno manje nego za novo auto sad je ja vozim isto nikakvih problema nema,tako da novo ne bi nikad...
žao mi tog momka šteta je ogromna još ako je uzeo na kredit tek onda je nahebo...

Pa nevidim zašto je najebo, kako god da je kupio, ukoliko je auto full kasko.
Ti imas srecu sto ti je auto japanac, i sto se nije pocelo kvariti...
 
Putovanja.ba
Administrator
Gledao sam na dnevniku je cini mi se bilo, neznam sta da kazem. Po meni je pomalo glupost kupiti tako auto i ugraditi plin.
 
STETA VELIKA,ZAO MI JE OVOG VLASNIKA,MOGU MISLIT KAKO JE NJEMU TEK,A STO RECE MOJ DRUG BLACKY,NIJE PRVI PUT DA CUJEM OVAKO NESTO OD STRANE AUDIJA:icon_sad:
 
BHT Ovisnik
i q7 je imao neki tvornicki problem sam od sebe se bio zapalio pa su ga bili povukli sa trzista kako li vec
 
Legend
LJEPO JA VAMA GOROVIM kupujte FORD-a


Eto sad na plazi lezo izgorio i Audi i Pezo :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top