Skoda Fabia Dragon by Milotec !

Skoda Fabia Dragon by Milotec !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dragon_1b_800.jpg


Nekoc mirno i lijepo porodicno gradsko auto prozvana od Skoda proizvodjaca automobila imenom Fabia, koja je nastala uz pomoc VW-a, dobila je potpuno drugo ime, lice i nalicje kod ljudi, koji su je prije prezirali kao mogucu sportsku jurilicu, a sad izgovaraju to ime sa strahopostovanjem. Njemacko-Ceski tuner Milotec, izradio je sebi Fabiu Dragon kao showcase auto, odnosno kao primjerak za prezentaciju svog dostignuca na auto izlozbama. Prvi put je ova Fabia pokazana javnosti na Essen Motor Show-u, gdje su ljudi ugledali njeno bijesno i opasno lice.

Da pocnemo od stvari koje je cine bijesnim autom koje ulijeva strahopostovanje i strah u srce, kako vozaca tako i gledatelja ili sretnih suputnika. Pod njenom rucno izradjenom i prilagodjenom haubom kuca srce iz Audija TT-a, dobro znani 1.8 litreni turbo motor, preradjen i chipan od strane O.CT Tuning kuce, i sada razvija cistih 245kW, odnosno 334 konjske snage, te je krasi i okretni moment od cak 420Nm. Ta sila pod haubom tjera ovu Fabiju do 100km/h za samo 5 sekundi, i nastavi tjerati do elektronski ogranicenih 250km/h!

Kako bi se ta snaga prenijela bez vecih gubitaka iskoristen je 6-stupanjski mjenjac proizvodjaca Haldex, kojeg krase keramicke ploce na Sachs lameli, te metalne kopce za ucvrscenje. Cijeli sklop mjenjaca tezi samo zavidnih 3.6 kilograma. Kao sto ljudi kazu, snaga je nista bez kontrole, cijela Fabia Dragon lezi na podvozju uzetu i prilagodjenu sa Octavie 4x4, te prepravljenim McPhersonovim ovjesom od strane Euro Tuning-a, koja ga je pretvorila u varijabilni ovjes kojem je omoguceno da "dise" na dodir gumba do cak 50mm uz pomoc Bilstein PSS9 amortizera. Za zaustavljane ove ubojice M-ova, AMG-ova i svih RC/RS izvedbi, brine se Brembo kocioni sustav kojeg cine prednje kocnice promjera 320mm, te zadnje kocnice promjera 270mm. Za dobro prijanjanje za asfalt brinu se gume Hankook RS2 Semi-Slick dimenzija 215x35, koje su postavljene na Borbet felge dimenzija 18x8.5!

Ipak, treba spomenuti i zapostavljeni detalj u cijelom autu, a to je rezervoar goriva koji iznosi 55 litara, ali posto je ovo ionako izlozbeni primjerak, ne smatram ga vecim minusom.

Sto se tice externog, tj. vanjskog uredjenja auta, tu je potpuni i blago preradjeni WRC kit u koji je ukljucen prednji i zadnji spojler, spojler na 5-im vratima, pragovi te prosirenja blatobrana auta, koji su ovdje vise zbog korisnosti nego zbog sminke samoga auta. Za dobro osvjetljenje i zaokruzivanje vanjskog izgleda pobrinula se Njemacka tvrtka Hella sa svojim prednjim i zadnjim svijetlima, koja osiguravaju dobru vidljivost, te dakako uocljivost od strane mogucih prolaznika.

Sto se pak tice interijera, tu se nadju Sparco sportski sicevi za dobro drzanje u krivinama, Sparco volan, umjesto analogne instrument table, tu je sad digitalni Stack ST 8130 display koji pokazuje sve osnovne prijeko potrebne parametre, aluminijske pedale, te umetci od kompozitnih materijala itd.

Ukratko, ovo je jedinstven stroj koji je predvidjen samo za jednu stvar, a to je dokazivanje ljudima da je moguce i od gradskog mirnog autica napraviti opaku zvijer koju rijetko kad cete imati priliku vidjeti u retrovizoru svoga auta! Dokaz je tu, i vjerujte da ovo nije prazna prica...cijena od 70 000€ za sve potrebne prepravke to dokazuje, a ukoliko zazelite ovu jedinstvenu Fabiu, morat cete za nju izdvojiti cak 100 000€!

dragon_2_800.jpg


dragon_3_800.jpg


dragon_4_800.jpg


dragon_6_800.jpg


dragon_7_800.jpg


Ukoliko je zelite vidjeti u pogonu, mozete pogledati i video sa YouTube-a

http://youtube.com/watch?v=0561LVDtYto

Napisao i uredio:

tibor987
 
Član
70 000 je ulozeno u nju, ta koda bi oni svoju izlozbenu mashinu prodali pod neku manju cijenu hih...ali ima blesa u svijetu, ako ima likova koji od Ferrarija prave karavane za gonit krompire sa pijace, valjda ce neko skesirat i za ovu masinicu hehe :D
 
Član
Sta za te pare mogu uzeti......

Nekad mi se zgadi ovaj svijet van Bosne.....

za 200000 = Kuca na 2 sprata + auto od 70000 recimo VW Passat 2.0 TDI Highline i da mi ostane 10000 da se razbacujem

A dat tolke pare na pi*ljivo auto i to Fabia, nit neka limuzina nit nesto, pa stvarno ljudi....
 
Član
To tebi Fabia pisljivo auto jel de ? Ti ovim doslovno svima govoris na ovom forumu hebem vas i vase auto, sto neka budala ulaze u Fabiju, ili neka budala ulozi 5-6 tisuca maraka u golfa 2-cu kad vec moze prodat "kantu" od Golfa 2 i te pare od sredjivanja uloziti i kupiti si Golfa 3 ili eventualno 4-ku ? Ako je to tvoje razmisljanje, a po gornjem postu vidim da jeste, onda nemas sta raditi na ovom forumu...

Ti si kupi Passata, vozaj ga i budi jos jedan nepoznati leek u obicnom autu bez svog identiteta, osobnosti i individualnosti, utopi se u tvornickim identicnim autima...tvoja furka...ne moras pljuvat po ljudima koji vole ovo sto rade...
 
Član
Ja nemam nista protiv Fabie, po meni sasvim solidno gradsko auto.

Ali ja govorim o Fabiji koja kosta 200000 KM.

Druga stvar, nemoj previse licno shvatati sto ja ili neko treci ovdje napise, ja za sebe mogu govoriti da nemam nikakvu ama bas nikakvu namjeru nikoga ovdje da uvrijedim.

A ti brate ako si spreman dat 100k eurica za Fabiju, ja bi ti se ismijao u facu, al ono bas
 
Član
ne shvatam ja to licno, nego shvatam kao hracak na nesto sto ja i svi mi ovdje pokusavamo i volimo...

A usto ovu Fabiu garant nece uzeti neki normalan covjek normalnog posla i koji ima 20 000KM godisnje plate, ako iko kupi ovu Fabiju onda ce to biti neki tajkun koji jos u garazi ima proschea, bentleya i uzet ce Fabiju cisto iz pro fore da ima unikat i jedno jedino takvo auto na svijetu....ukratko nece dati 100 soma eura za Skodu, nego 100 somova za unikat koji nitko drugi nema...shvatas ?

I izvini ako sam preburno reagiro, ali sam imao osjecaj da se izrugujes tuningu, i da je po tebi normalan tuning ako auto od 250 000€ poboljsas, a glupost ako od auta ispod 12 000€ imas pa pokusas nesto od njega uraditi...
 
Član
ruzna do bola samo masinica fina ali nebi je djabe jer nevolim prednju vucu za 50 000 se moze kod kuce brze nesto sastaviti :)
 
Član
daj ba tibore, prvo ne bi ni jedan tajkun koji ima Bentley-a i Ferrarija dao ni marke za Skodu, jer sta ce mu, to je auto za porodicne ljude koji nemaju para....a i Skoda je...i ako ovo vrijedi 100000€ jebi ga...pa dodas jos koju hiljadu i kupis ovo sto je meni na avataru...hvala bogu novo...!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top