skidanje lopov-serafa

skidanje lopov-serafa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
daki je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
daki je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
ma neam oggy ba tog nastavka to i jest problem...a u fordovom servisu nemaju konji nego kao moze se narucut taj nastavak ovo ono...ako su originalni fabricki oni kao prema broju sasije mogu a to mi je besmisleno skroz...ja znam da u servisima obicno ti skinu jer imaju set tih nastavaka razlicitih, a onda s njega octaju pa ti ako hoces naruce nastavak ako su vec originalni fordovi lopov serafi...a trebam da probam sa majstoromnavarit al bojim se ako se prenese temperatura da mi nece felgu sjebat...

Fala na to konji jarane. Juce je bio stari tvoj kod mene i ja sam mu ljepo objasnio da mi posalje broj šasije da mu javim koliko kosta kljuc za lopov sarafe i mozel se uopste naruciti za taj model. I jos jedna stvar da ti kljucevi koji odvrcu lopov saraf kako ga Vi zovete, leze po servisima okolo onda to vise nebi bio lopov saraf, treca stvar, nije svaki kljuc isti za sve sarafe, znaci dva razlicita auta, dva razlicita seta sarafa, sam time i kljuceva.

Jos jednom se zahvaljujem na ljubaznim rjecima, bas si kulturan, al bez obzira Ford servis idalje ti stoji na raspolaganju.

Lp ;)

u interautu npr. imaju kofer razlicitih nastavaka i probaju dok ne ubodu koji je, naravno uslov je da su originalni audijevi. i to su i dalje lopov-serafi, jer nece niko ko ti dodje ukrast felge nosat sa sobom 50 razlicitih nastavaka i odvojit pola sata samo da nadje koji odgovara pa onda da pocne tek krast felge. e dalje onda kad ti odvrnu u servisu volja ti bacit, volja ti narucit nastavak koji pofino kosta. e kako to da u fordovom ovlastenom servisu nema ista stvar. meni da se razumijemo treba skinut serafe a ne narucit nastavak. ne pada mi na pamet da platim taj nastavak debele pare, i sto mi je jos gore nemogu cekat narudzbu a da auto lezi i da ne smijem nigdje na duzi put krenut razmisljajuci ocel mi puknut guma da je ne mogu zamjenit. zbog toga me je iznervirala cijela situacija i ja smatram da to nije kompletan servis. sto se tice starog, on vas je pohvalio i reko je da ste bili ljubazni, korektni i da mu je sve lijepo objasnjeno. dakle POHVALE. ali ja i dalje smatram da je glupo da imam servis u svom gradu a da auto treba da lezi i da cekam kad ce nastavak stic. ajmo iz drugog ugla: sta da mi pukne guma ili sta ja znam nesto drugo i da mi to HITNO treba? iz toga proizilaze moje malo grublje rijeci, nizakog konkretno, nego uopste na nekompletnost servisa. da se radi o ladi ili hyundaiu, gdje je u principu samo prodaja a ne i konkretan servis, nista me ne bi iznenadilo, ali za ford nisam mogo da vjerujem.

dalje, da se vratimo na temu:

ZNAL JOS NEKO NEKI NACIN DA SKINEM LOPOV-SERAFE!?!? ovo navarivanje ostaje ko opcija, al eto da vidim mozel se kako jednostavnije skinut da se ne ostete jer bi MOZDA poslije i narucio taj nastavak....zavisi od cijene...al bitno mi je znaci skinut sto prije...

Stari tvoj je rekao da mu je u cilju da zadrzi te sarafer jer su skupi i korisni, dalje je naveo da si ti to vec kupio negdje u austriji ili gdje vec sa kolima, ali da ti je lik zaboravio poslati uz auto. Naknadno je poslao postom, ali je ista ta posta to izgubila. Dalje navodi kako bi volio da se naruce ti kljucevi jer svakako je posta po kojoj je poslano spremna da kompenzira sve tvoje troskove.

Kada se tako postavi situacija i komunikacija izmedju dvije osobe, ja mogu samo da zakljucim da covjek zeli da zadrzi kljuc za lopov sarafe, sto je sasvim imalo smisla. Ford servis ti nemoze prodati polovne kljuceve koje koristi, dalje u nasem razgovoru sam ponudio i da mu skinemo sarafe, uz garanciju da necemo osteti felge, jer nije prvi put da to radimo, cak i ako nas lopov kljuc ne odgovara, ali smo opet dosli do zajednickog zakljucka da ako su vec u posti izgubili kljuceve tvoje i spremni su da ih plate i tako nadoknade stetu, cemu onda svo to komplikovanje.


Care / Jarane, jos jednom hvala na ljepim rjecima, nadam se da ces da rjesisi problem... ;)


;)

on jest trazio to da se naruci i jest reko to da se izgubilo u posti i da bi posta namirila troskove, i bila je jedna opcija da se naruci, ali mu NIJE receno da se mogu skinut bez narucivanja tog nastavka niti da imate set nastavaka pa da se proba to sve da vidi dali neki odgovara. zasto bi ja pitao ovdje kako se moze skinut i razmisljo o navarivanju i vec objasnio da sam probo razvalit majzlom al ne ide, ako necu da ih ostetim. ponavljam dalje, stari jest reko da bi bilo bolje ako bi se mogli skinut da se ne ostete pa da se naruci nastavak jer originalni fordovi vrijede dosta para, ali je primarno da se skinu pa kako god...i ja cu reci da ja MOZDA je sam pretjero s tim "konji" iako je to vise uzrecica i izrazava nezadovoljstvo, ali i dalje ostaje to da nije ponudjeno da se probam razlicitih nastavcima koje bi svaki servis trebo da ima, iz cega sam ja zakljucio da servis i nema set nastavaka koji ima npr interauto za audija...ali eto da dalje ne duzimo, reci ti meni sad evo ovdje jel se to moze skinut ili ne, kolko bi to kostalo za sve 4 tocka, imajul ti nastavci razliciti da se proba skinut bez da se ostete ili se mora razvaljivat, pod uslovom da su originalni fordovi (u sto nisam 100% siguran), eto pa da dogovorimo pred narodom ovdje, i ako se to uspije rijesit bez problema ja sam vise nego spreman da tvoj servis pohvalim pred svima, pred istim ljudima pred kojima sam te kako smatras "ocrnio"...pozdrav
 
lov2xlr8 je napisao(la):
a da sjednes u auto i odes u sarajevo,mozda oni imaju,tj prvo pitaj pa onda otidji :)

ma ja kakv sam baksuz meni ce guma da pukne do sarajeva i mogu se *ebat...

a dalje, bio sam kod tokara i reko je da se nastavak nemoze napravit jer je to ocito okaljen materijal i treba velika sila da se odvrne, a on nemoze od tako cvrstog materijala napravit sa tako tankom stijenkom....evo radi se o ovakvim maticama...

mst11_acc_lugs.jpg
 
Legend
Druze, 033 - 770 - 700 Servis, rezervni dijelovi Faruk Ajanovic, F-auto Centar, a svoju falu sacuvaj za inter auto i ostale ;)

Naravno bez ljutnje ;) :cool:
 
daki je napisao(la):
Druze, 033 - 770 - 700 Servis, rezervni dijelovi Faruk Ajanovic, F-auto Centar, a svoju falu sacuvaj za inter auto i ostale ;)

Naravno bez ljutnje ;) :cool:

zvao sam vec rekli su da navodno mogu, ujutro cu nazvat da mi potvrde da dzaba ne idem i da mi kazu cijenu...ma meni je draze bilo pare u tz ostavit nego u sarajevo ic al eto sta je tu je...kad se ne moze, ne moze...a interauto je samo primjer, za mnoge stvari ja njih dusmanu ne bi preporucio....jaran treci put reklamira letvu volana na ibizi kod njih...
pozdrav
 
Član
Samo da kažem da sam i ja bio u sličnom problemu, imao sam na autu lopov šarafe a nisam imao ključa za odvrnuti, išao sam redom od volana pa do lokalnih ovih vulkanizera niko nije imao, iznesu setove onih gedora ali ni jedan ne odgovara....na kraju mi je čovjek iz volana rekao idi u nipex oni imaju sve, i tako bi ovi skinuli za 5 min naravno gratis :D svaka pohvala za nipex ;)
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
daki je napisao(la):
Druze, 033 - 770 - 700 Servis, rezervni dijelovi Faruk Ajanovic, F-auto Centar, a svoju falu sacuvaj za inter auto i ostale ;)

Naravno bez ljutnje ;) :cool:

zvao sam vec rekli su da navodno mogu, ujutro cu nazvat da mi potvrde da dzaba ne idem i da mi kazu cijenu...ma meni je draze bilo pare u tz ostavit nego u sarajevo ic al eto sta je tu je...kad se ne moze, ne moze...a interauto je samo primjer, za mnoge stvari ja njih dusmanu ne bi preporucio....jaran treci put reklamira letvu volana na ibizi kod njih...
pozdrav

Pa nije valjda taj lopov šaraf vrijedan bogastvo, možda će te više koštati gorivo do Sarajeva. Nazovi ljude daj im broj šasije makar da ti daju orjentacionu cijenu. haja;)
 
Merrro je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
daki je napisao(la):
Druze, 033 - 770 - 700 Servis, rezervni dijelovi Faruk Ajanovic, F-auto Centar, a svoju falu sacuvaj za inter auto i ostale ;)

Naravno bez ljutnje ;) :cool:

zvao sam vec rekli su da navodno mogu, ujutro cu nazvat da mi potvrde da dzaba ne idem i da mi kazu cijenu...ma meni je draze bilo pare u tz ostavit nego u sarajevo ic al eto sta je tu je...kad se ne moze, ne moze...a interauto je samo primjer, za mnoge stvari ja njih dusmanu ne bi preporucio....jaran treci put reklamira letvu volana na ibizi kod njih...
pozdrav

Pa nije valjda taj lopov šaraf vrijedan bogastvo, možda će te više koštati gorivo do Sarajeva. Nazovi ljude daj im broj šasije makar da ti daju orjentacionu cijenu. haja;)

ma evo zvao sam danas i nemaju ni oni te serafe za probat, nego sve kao mogu narucit nastavak taj...sutra ce brusilica i majzlo radit...moram ja to skinut nekako...
 
apdejt je napisao(la):
milanelo je napisao(la):
apdejt je napisao(la):
Nemoj skidat, ti sarafi zlata vrijede kada se moras toliko oko njih patiti.

pa kako mislis da covjek nesto napravi na autu ili promijeni gume kad ne moze skinuti felge????

Nabavi orginalni nastavak. Ak si citao temu ja bi se strpio i nabavio ga.

ma nemam kad cekat, trebam za bec ic, a auto ce svakako na prodaju...rizik mi je samo da krenem na dug put i bilo sta da se pokvari, krenuvsi od probusene gume ja ostado na cesti...o tome se radi...
 
da zakljucim temu...serafi su skinuti...gedoru navuko ali sestougaonu umjesto zvjezdaste, i bas bas sam je jedva nabio na seraf...poslije je bila patnja izvuc seraf iz gedore al uspjelo se...i tako 4 puta...hvala svima na nekim prijedlozima, opet na kraju ispade najjednostavnija varijanta...navarit se matica ne moze, jer je to vec okaljen celik pa var nece da drzi ako su bas zarokani serafi...majzlo se znaci poderalo i dva borera kojim sam htio sredinu izbusit...znaci nevjerovatno tvrd materijal...eto tolko...moze lock, a nadam se da pomogne nekom ako se nadje u slicnoj situaciji...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top