skidanje farbe s felni ?

skidanje farbe s felni ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako.... kontam s felni koje au aluminijske skinuti farbu-posto su farbane prvo nekom zelenom pa poslije silver(izgleda nekom se nije svidjelo,ili je bilo vise vlasnika) a ja hocu da skinem to sve i da ih ispoliram, pokusao sam nitro razredivacem,acetonom, benzinom......na kraju vodobrusnim pairom....al sporo nenormalnoposto je debeo sloj-2sloja su farbe, i na par mjesta mi se omaklo i ostetio sam onaj fabricki sjaj aluminija , tako da sad je sjajno ali ima razlike u tom sjaju-drugacija je nijansa tog sjaja,uocljivo,valjda ste me skntali na sat mislim ? imal kaka sredstvo u spreju il tako slicno da se nasprica ? posto slajfajuci riskiram da se ostete-postoji sansa,a fenom za skidenja farbe nece moci-jer bi aluminij pocrnio, da ''umocim ''' felne u UK ulje od kocnica , nek izgrize ?
 
Član
Heh, trebao si pitat odmah, ustedio bih ti muku acetona benzina itd :D

Ivasol se zove sredstvo, ili odes u prodavnicu lakova i boja i trazis sredstvo za uklanjanje boje - ono koje sam ja uzeo, ne mogu se tacno sjetiti imena al mi stoji u ostavi pa cu vidjeti - naneses sloj tog kao gela na boju, pustis min-dvije, i rastopi svu boju, pokupis je krpom - btw pripremi kamaru krpa :)

A za aluminij nemozes ostetiti sjaj, opet se to ispolira ;)
 
Legend
Samo pazi da ti to sredstvo ne dodje u dodir sa plastikom, gumom ili kozom, kada je koza - ruka prsti u pitanju oplakaces kod mene su bili sami oziljci.
 
Član
desol cetkom naneses i za par minuta speres vodom pod pritiskom i ponovis postupak vise puta i sta su rekli niposto rukama nediraj ima da ti rane nenormalne napravi
 
Član
aj da ne otvaram novu temu
skinuta boja se felugi

krece poliranje
vodobrusni smirgl papir
koji me najbolje poceti i sa kojim zavrsiti (mislim na granulaciju 200, 400, 800,1200)
 
Legend
ja sam radio sa 800 pa 1000 i 1200 plus polir pasta ima 2.5 KM se kupi neka je starinsko pakovanje
 
Član
@ trizex
@daki : daki imate pivu od mene ( tuzlak naravno,klipacu,guzlu,dvocjevku,i kojekakvih jos naziva za 2L ) :) , ma pokusao sam dio da poliram da pokusam izjednaciti sjaj,al nije bash-na blizu se primjeti razlika-onaj kao zastitni sloj(fabricki)preko felne i sloj aluminija koji je izgreban kad se sagleda,..ak me bude jos sta zanimalo javim ti se na msn trizex :p , a polir pasta ima neka od 5 km za crom i alu, kupio ja u interexu, u tubi,i nije losha........joj ovo mi dade ludu ideju kad budem farbao auto.... prespricam ga i sve skine :p, neci mi ni trebat vodobrusni papir , hehehe sala :) ,
 
Član
Ti si moj najbliži komšija (ne dijeli nas 500m)...ako ti bude trebala pomoc zovi, nosim ja od sebe dvolitru :D
 

IGY

Član
a sta da ja uradim
kod mene je falc polirani alu, a krakovi unutra crni, ali nisu farbani u crno nego su presvuceni crnom plastikom

evo slika felge
 
Član
Igy, kako mislis crnom plastikom? Pretpostavljam da je nekakva mekana varijanta u pitanju, inace bi popucala od vibracija na felgi, moje MOMO 15" koje sam prodao outrageu su fabricki bile iste ovakve, crne, s poliranim falcem, to crno kad sam skido dusu sam ispustio, bas kao da nije boja, nego....guma jebiga. I to sam uspio ovim sredstvom, al sloj po sloj, barem 4-5 puta sam morao nanositi i strugati nozem da to fino skinem, patnja je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top