Skidanje Blokade - skuter

Skidanje Blokade - skuter

Član
Sta mislite o skidanju blokada ovih sa skutera ,kako sta , koliko dobro-lose za skuter ,...
Ja koliko sam cuo postoje 3 neke blokade koje se skidaju :
1. elektronska blokada
2. blokada na auspuhu
3. blokada na variomatu ...

Hajmo pisite znal ko sta , kakve slike ..
...klipovi .. ....
 
Obicno na kinezima imas tu elektronsku ,a kod nekih je se rijesis tako sto presjeces odredjenu zicu.

Na Piaggio-u, Aprilia-i i Gilleri su blokade na auspuhu, u vidu "slijepih" grana, koje plinove ne vode nikuda te se jednostavno odsijeku i zavare. Onda kao sto si rekao, imas na variomatu u vidu prstena koji se skine, te na karburatoru u vidu limica koji se skida, te postavlja malo veca dizna.

Misljenja su podijeljena, neki su skidali odmah sa skutera iz salona, neki su prelazili po 1000 km da lagano razrade motor pa tek onda skinuli.

Nema sta skoditi motoru, a njegovih 50 ogranicenih je jedva dovoljno i za grada, poslije skidanja, 70-80 km/h realne brzine je taman ;)
 
Evo jedan C/P

Sto se tice blokada na keeway-u , kao na vecini ostalih skutera , skuter ima blokadu na auspuhu - u auspuhu postoji tvz. slijepo crijevo koje smanjuje protok izduvnih gasova te tako smanjuje jacinu motora [klip se teze krece]
druga blokada je na variomatu > postavljeno je kao mali CD preko njeg , taj 'disk' blokira variomat se da opruzi do kraja
treca blokada je na CDI-u , tj elektronici motora , na nekim skuterima [nisam siguran za keeway] postoji zica koja je spojena na sami ram motora , izmedju te zice i bobine [cdi-a ] postoji kondezator koji 'krade' struju te tako vam ogranicava max br. obrtaja na 5000-5500 obrtaja u minuti[na vecini skutera ta zica bude roze ili svijetlo smedje boje , pokusajte to skinuti tako sto cete presjeci tu zicu , ukoliko ne bude imalo nikakve razlike ponovo spojite zicu :D]


Dok se na nekim kinezima mora promijeniti CDI jer rezanje zice ne pomaze.

http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=470&Itemid=69

U tekstu su zaboravili spomenuti slijepo crijevo na auspuhu, ali to je bar lagan posao ko ima alat.
 
Član
Lično iskustvo, ništa škoditi neće.

Častio momke u servisu da mi skinu sa oba službena skuterčića sve blokade (sva sreća radio u piceriji, a oni bili gladni).:D

Sa 50, 55 km/h koliko je bilo do tad, porasla brzina na preko 80 km/h.

Peugeot skuteri su bili u pitanju, ovakvi:

25604_0_1_2_ludix%20trend_Image%20credits%20-%20Peugeot.jpg


Jedina stvar koja je zeznuta što se mnogo nesigurno osjećaš pri tako većoj brzini na govnetu od skutera.
 
Član
Ništa mu neće škoditi...
A što se tiče brzine, projektovani su svi za veće brzine, jer (skoro) svaki skuter od 50ccm ima u 100-125-150ccm izvedbi bez ikakvih promjena na ramu... eventualno na kočnicama...
 
Član
evo kad je vec otvorena ova tema da i ja priupitam. Imam speed fight 2 eh sta ja na njemu mogu sada raditi da on ide strasno :D fabricki je 50 cc da li se moze sta uraditi da bude 120 cc ili 100 . Sta treba promjeniti gdje naci dijelove i ostale zezancije. Hvala
 
Super Moderator
ja sam imao piaggio NRG i ima blokadu na variomatu i dvije na auspuhu, nema nikakvu na elektronici
tako je i kod vecine ;)
ne steti nista motoru a svaki taj je vecinom dvotaktni pa i kad stane, klip, karike i gas
 
serialgf je napisao(la):
evo kad je vec otvorena ova tema da i ja priupitam. Imam speed fight 2 eh sta ja na njemu mogu sada raditi da on ide strasno :D fabricki je 50 cc da li se moze sta uraditi da bude 120 cc ili 100 . Sta treba promjeniti gdje naci dijelove i ostale zezancije. Hvala

Mozes probati naci kit, povecati na 70-80ccm, ali to je teze za Peugeota. http://www.pik.ba/profil/stankor1, vidi s njim, a mozes staviti auspuh, variomat drugi i promijeniti rolnice, to ce ti isto biti ludilo, a potrosnja neznatno veca ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
serialgf je napisao(la):
evo kad je vec otvorena ova tema da i ja priupitam. Imam speed fight 2 eh sta ja na njemu mogu sada raditi da on ide strasno :D fabricki je 50 cc da li se moze sta uraditi da bude 120 cc ili 100 . Sta treba promjeniti gdje naci dijelove i ostale zezancije. Hvala

Mozes probati naci kit, povecati na 70-80ccm, ali to je teze za Peugeota. http://www.pik.ba/profil/stankor1, vidi s njim, a mozes staviti auspuh, variomat drugi i promijeniti rolnice, to ce ti isto biti ludilo, a potrosnja neznatno veca ;)

skontao sam sta cu na kraju prodati speedfight 2 i kupiti sebi nexusa ili beverlya 250 ili 500 ovo ostalo je macak u vreci. Hvala ti brate na odgovorima
 
Ako ti se da zezati s time, i jos bolje ako nemas A kategoriju, uzmes Runnera od 50 kubika, i prepakujes masinu od istog koji je imao 180 kubika u najjacoj verziji, ne gleda to niko na tehnickom :D , uglavnom, Nexus ili Beverly nema greske, a sigurnije i voziti na vecim brzinama ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ako ti se da zezati s time, i jos bolje ako nemas A kategoriju, uzmes Runnera od 50 kubika, i prepakujes masinu od istog koji je imao 180 kubika u najjacoj verziji, ne gleda to niko na tehnickom :D , uglavnom, Nexus ili Beverly nema greske, a sigurnije i voziti na vecim brzinama ;)

ma imam A kategoriju polozenu zato i kontam da uzmem sta vece.
 
Samo da napomenem,blokada variomata (prsten koji bude na osovini radilice i ne dozvoljava potpuno otvaranje tijela variomata) steti motoru,tacnije motor ide u obrtaje a brzina se ne mijenja ;)
 
Moze li mi neko pomoci oko skidanja elektronske blokade na keway skuteru ,na cdi nemam roze zicu,isjekao sam sve zice sve zice i spoio ponovo,samo sa jenom presjecenom zelenom zicom sam mogao upaliti ali nisam mogao ugasiti sa svim ostalim presjecenim nisam mogao upaliti uopste.Dali je moguce da nemam elektr.blokade?Skuter je od 50cc..prilazem i neke slike pa pomozite.hvala svima
 

Prilozi

  • 20140724_130233.jpg
    20140724_130233.jpg
    1,3 MB · Pregleda: 44
Top