Sistem Up Failed

Sistem Up Failed

Član
Ekipa ukratko neki dan uzeo laptop jer je moj na servisu, a treba mi lap radi posla.. No ovako, uzmem laptop, na njemu bio Xp, kad je kod mene dosao odlucio sam slozit WIN7 na njega i ok, prilikom instalacije je par puta insalacija stal, pa bi pokusao ponovo, i tako od 3 puta sam uspio dingut vin7 na njega. No opet prilikom paljenaj lapa bi nekada stalo dizanje sistema, i mora bi ga ponov upalit i ugasit da bi digao sistem. I ok ostavim lap na stranu i dode subota odem na posao, upalim lap i krenem radit kad op smrzne screan i nista nit restart nit ista, pokusam task menager ma ne hebe zivu silu, i bio sam primoran da ga ugasim na dugme, nakon cega sam ga upalio i vidio da mi u gornjem lijevom kutu treperi ona crtica i nista vise... Ajd ok kontam pao sistem, dosao doma ubacim cd od win7 i krenem instalaciju, krene loading files ov ono, dode do onog screana loadin gdje ispod pise "microsoft corporation" i nista tu stane, taj screan stoji sat vremena al dalje nista... Dodem na ideju da pokusam sa vin xp uradit format, i pokusam i to, no ni to ne ide dode do onog djela kada trebam pritisnuti enter da bi nastavio unositi sistem, ili R za repair vindovs-a, no ja sto god pritisnem stane na tom screanu i nista dalje, sad me zanima jesam li bezze kupio laptop, jer ja slutim da je na lapu ostecen neki hardware tipa maticna, ram, hdd, jer od kako sam ga uzeo stekao bi dok ne digne sistem, mislio sam da je pun gluposti, i raznoraznih stetocina, i da bi mu dobro dosao jedan format... Al evo postao sam temu da vidim jel tko imao slican problem i uspio ga rijesiti ?
 
Član
Imao sam na kompu isti problem, odnesi u servis, sredit ce ti to, kao i ja, ja sam se jebavao 7- dana, ispostavilo se da je bilo preko 300 trojana
 
jbg, sve sto si naveo moye biti, hdd, memorija, ventilatori, grafika, maticna, optika ako nije ispravna zna zezati....

probaj ga formatirati u DOSu, ako imas sanse kako napraviti boot disk za win 98 pa formatiraj, tako ces ispitati hdd od bad sectora, memoriju mjenjaj ili izvadi iz jednog slota ako imaju dvije,

i prije svega, vrni BIOS postavke na default.....
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
jbg, sve sto si naveo moye biti, hdd, memorija, ventilatori, grafika, maticna, optika ako nije ispravna zna zezati....

probaj ga formatirati u DOSu, ako imas sanse kako napraviti boot disk za win 98 pa formatiraj, tako ces ispitati hdd od bad sectora, memoriju mjenjaj ili izvadi iz jednog slota ako imaju dvije,

i prije svega, vrni BIOS postavke na default.....
Bios resetiran vec i nista isto, sad nezz koliko je pametno da ja rastavljam lap i vadim memoriju da ju ispitam, a i ja e evo kontam da mi jos jednio 98 ostaje da pokusam, a mozda ona i upsije rijesit problem, jer sam tako nekada davno znao sredit neke hdd-ove na koje nisu htjeli sistemi ici... Samo je pitanje gdje naci 98- icu, i kako ga pokrenuti bez diskete na lapu nemam kuciste, a ne poznam nekkog tko ima externi slot za diskete :S
 
ErRoR je napisao(la):
zen_3dom je napisao(la):
jbg, sve sto si naveo moye biti, hdd, memorija, ventilatori, grafika, maticna, optika ako nije ispravna zna zezati....

probaj ga formatirati u DOSu, ako imas sanse kako napraviti boot disk za win 98 pa formatiraj, tako ces ispitati hdd od bad sectora, memoriju mjenjaj ili izvadi iz jednog slota ako imaju dvije,

i prije svega, vrni BIOS postavke na default.....
Bios resetiran vec i nista isto, sad nezz koliko je pametno da ja rastavljam lap i vadim memoriju da ju ispitam, a i ja e evo kontam da mi jos jednio 98 ostaje da pokusam, a mozda ona i upsije rijesit problem, jer sam tako nekada davno znao sredit neke hdd-ove na koje nisu htjeli sistemi ici... Samo je pitanje gdje naci 98- icu :D

evo ti WINDOWS 98 TORRENT

Serial HX9MP-68JPP-HK2FX-DQF8Q-KW89D

Ali mislio sam da pokusas format u MS-DOSu, kroz konzolu,,,,,, treba ti samo bootabilni cd sa emulatorom Butabilne diskete win 98 ;)
 
Član
Znas kako, probaj ga ostaviti nako u biosu nek radi, ako i t zaledi bice da je prljav ventilator procesora ili ram memorija, najvjerovatnije da je disk ili ram, vidi ako imas dvije kartice rama izvadi jenu pa probaj bez nje, ako bude isto vrati pa izvadi drugu! a disk mozes provjeriti preko hirensa to ti je butabilni cd sa alatima za cjeli hardver!
Evo ti link
http://downloads.net1.cc/Software/Hiren%27s%20Boot%20CD/Hirens%20BootCD%2013.0%20(kaldata.com).zip
 
Član
Hvala na linkovima, al sada ne mogu nista napravit jer na ovom destkop racunaru mi steka rw, pola sadrzaja zapise, pola ne, pa cu morat to kod nekog frenda sprzit, pa pokusat sredit stvar... Ili da iskopam kakvu foru na netu ak mogu preko Flash memorije ubacim win98 floopy image pa iz dos-a ocitat win98...
 
Član
Ako ti nije bed,i ako mislis da mozes nesto rijesiti dodji do mene imam ti ja sve potrebno za 98 osim externog flopy-a
;)
 
evo kako....

http://liliputing.com/2008/04/install-windows-xp-on-mini-note-usb.html

posto ti nece farcerati cd, moras skinuti zenjeni butabilni cd, ubaciti ga ne emulator i onda napraviti cd po uputama...

Evo jedan mini efikasni cd emulator http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-overview.htm
 
Član
_Adyyy_ je napisao(la):
Ako ti nije bed,i ako mislis da mozes nesto rijesiti dodji do mene imam ti ja sve potrebno za 98 osim externog flopy-a
;)

Imas botable cd win98 sa floppy image-o na njemu sprezno ?
 
Član
Ja i kolega zen_3dom smo izgleda ustanovili da je na lapu vrisnuo hdd, jer ima previse bad sectora vjerojatno, je prije vec samo zakrpljen, prije prodaje, pa je zato tesko ocitavao sistem, i dizao drugi... A i pao je na hdd testu iz biosa... Ako sta drugo bude javim se, da znate i vi, ako tko imadne slican problem...
 
ErRoR je napisao(la):
Ja i kolega zen_3dom smo izgleda ustanovili da je na lapu vrisnuo hdd, jer ima previse bad sectora vjerojatno, je prije vec samo zakrpljen, prije prodaje, pa je zato tesko ocitavao sistem, i dizao drugi... A i pao je na hdd testu iz biosa... Ako sta drugo bude javim se, da znate i vi, ako tko imadne slican problem...

Ako ti prođe jedna od 5 instalacija i zeza kod dizanja sistema i normalnog rada HDD je prvi pacijent.Ako mi je smart status bad, to su tipični simptomi.Hoće da bude i memorija ali kod memorije obično zabode i izbaci plavi ekran prilikom instalacije a ako se pregrijava samo zamrzne ili se gasi sam od sebe.Ovo su karakteristični simptomi ali moguće su sve njihove kombinacije tako da nikad ne znaš unapred.
 
Član
Prije nešto više od 3 godne (možda je prošlo čak i četiri) na jednom laptopu (hp) sam imao strašnih problema.
Naime laptop je bio nov iz radnje, sve super funkcionisalo međutim ja ponekad nisam obraćao previše pažnje na kakvoj površini radi laptop te jel' mu oslobođen ventilator (odnosno prostor za hlađenje), nisam imao nikakvih problema sa antivirusima, nakon nekog vremena mi je baš kao tebi počeo da ''ledi''. Znači kad stane.. gotovo :) hah

Eh, to sam ignorirao 10ak dana, zatim se odlučio za formatiranje te instalaciju win-a, završio sve i opet radio nekih mjesec dana normalno, međutim nakon što se hdd opet počeo zatrpavati sadržajem i stari problem se vratio. Ovaj put nisam dobio 10 dana da ignoriram problem već je treće veče crko hdd.

Kupio novi hdd i on mi nakon 1 god opet crko :)

Onda kupio novi laptop :D

Od bilo koga posudi hdd na dan i provjeri dal' će normalno raditi a svoj daj nekome da ga pokuša koristiti na drugom uređaju i sve će ti biti jasno. Gotovo sam siguran da je hdd problem jer većinom oni prvi stradaju :(
 
Top