Set kvacila

Set kvacila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Promjenio sam set kvacila na Meganu i sad mi trosi vise nego kad je bio onaj stari set??Nije mi jasno trebalo bi da bude ista potrosnja ili cak manja a ono vise trosi!Jel ima neka sonda da se promjeni ili tako nesto??
 
Član
sto se tice potrosnje sigurno ga ti sad malo sa ovom novom lamelom zadajes malo startas jace jelde e to ti ima veze sa potrosnjom a na staroj si kreto fino polako jelde
 
Član
taj dio nema nista veze sa potrosnjom,ko primer lambda sonda ili termosonda za ecu.
prvo otidi na citanje greski ili sve provjeri da nisi neki kabal ili nesta drugo zaboravio kad si sklapo ..
 
Član
Ma probao sam i normalnom voznom kao i kad je bio onaj set.A opet isto probacu da zamjenim tu lambda sondu pa cu vidjeti sta se desava.:123:
 

MyX

Član
Ne kontam samo kakve veze imaju lambda sonda i set kvacila.. promjenuo si set kvacila i nakon promjene auto trosi vise. Ti donosis zakljucak da je do lambda sonde (ako sam dobro shvatio).. Sorry, ali nekako mi sve ovo zvuci nepovezano..ili nisi rekao tacno ono sto si imao na umu. ;)
 
Član
MyX je napisao(la):
Ne kontam samo kakve veze imaju lambda sonda i set kvacila.. promjenuo si set kvacila i nakon promjene auto trosi vise. Ti donosis zakljucak da je do lambda sonde (ako sam dobro shvatio).. Sorry, ali nekako mi sve ovo zvuci nepovezano..ili nisi rekao tacno ono sto si imao na umu. ;)

Nisam ja donijeo zakljucak da je lambda sonda.Samo je jedan clan pomenuo to pa bih mogao i sondu da zamjenim da vidim onda sta ce da bude.A ako ti imas neki prijedlog sta bi moglo da bude samo reci!
 

MyX

Član
Sorry, my bad. Ako ti je sve bilo ispravno tik pred mijenjanje seta kvacila, odnosno ako ti je potrosnja bila uobicajena, vjerovatno nesto onda nisi skopcao/spojio kako treba ili ko ti je vec radio.
 
Član
MyX je napisao(la):
Sorry, my bad. Ako ti je sve bilo ispravno tik pred mijenjanje seta kvacila, odnosno ako ti je potrosnja bila uobicajena, vjerovatno nesto onda nisi skopcao/spojio kako treba ili ko ti je vec radio.

Sve sam druze provjerio da mi nije nesto promaklo al nije nista.Moracu ga odvuci da vidim ima li kakvih gresaka,pa tek onda mijenjati ako sta ne valja.Pozz:)
 

MyX

Član
...to je najbolje! Mi ovdje mozemo do ujutro pricati i komentarisati da li jest ili nije.. nadam se samo da ti nista nije riknulo, ili ako bude nesto, da te minimalno kosta.. pozz
 

MTR

Član
dzeky je napisao(la):
Promjenio sam set kvacila na Meganu i sad mi trosi vise nego kad je bio onaj stari set??Nije mi jasno trebalo bi da bude ista potrosnja ili cak manja a ono vise trosi!Jel ima neka sonda da se promjeni ili tako nesto??

Jaro , koju si lamelu uzeo , jel plisnja ili markirana . I sta mislis pod set kvacila , druk ,korpa lamela ili samo lamela ?
Jel ti taj odrzacio sistem ( ne znam kod renoa jel tako nesto )
Zavisi koji je materijal na njoj , organika , sinter .....
Ako si uzeo ove Turkish ili laznjake iz kine bice svega .
Nego Sachs,TRW,Luk samo provjerene uzimaj
 
Član
Ma najbolje otidji na dijagnostiku ha ja a ja ne smijem ni da kazem da kod mene Dizel 1.6 40 Kw trosi 10 Litara i nekada zna i vise
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top