Semafori i kamere !?

Semafori i kamere !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Nisam znao gdje da postavim ovaj topic, pa rek'o ajd u OFF cu..

Dakle, interesuje me, jel postoji ikakav "zakon" ili "pravilo" u vezi semafora na kojima su postavljeni senzori (interesuje me crveno svijetlo)

dakle.. gospoda iz policije su kod saobracajnog fakulteta, postavili senzor koji slika prolazak kroz crveno, medjutim, zeleno svijetlo nije treptuce, vec na prepad prebacuje na zuto (sto vozacu ostavlja vrlo malo vremena da zakoci) ili da prodje pa da ide na rizik da ce ga kamera slikati..

ono sto me interesuje je to.. da li postoji kakav zakon ili pravilo, da na semaforima gdje senzori gledaju prolazak kroz CRVENO moraju napraviti TREPTUCE ZELENO svijetlo ?
 
Član
Ne znam, ali znam da ne smije ODMAH slikati cim se CRVENO upali, potrebno je od 3 do 5 sekundi ako se ne varam.
 

JD.

Član
na koji semafor mislis ? ja koliko znam svuda gdje su kamere ima i trepcuce zeleno

a da nesto pise u zakonu ne pise sigurno jer nema potrebe

kad ti se upali zuto ocjenis da li mozes stati ili ces proci, zato kamere i slikaju nakon 2 sekunde crvenog...
 
Član
A ako vec budes toliko blizu dok se pali zuto nemoj se ni truditi da stanes vece su ti sanse da te nece slikati ako stisnes gas do kraja i potrudis se proci prije crvenog svjetla!!!!!!!!!!

JD. je napisao(la):
na koji semafor mislis ? ja koliko znam svuda gdje su kamere ima i trepcuce zeleno

a da nesto pise u zakonu ne pise sigurno jer nema potrebe

kad ti se upali zuto ocjenis da li mozes stati ili ces proci, zato kamere i slikaju nakon 2 sekunde crvenog...

nisu svugdje trepcuca zelena ....
 
Legend
GTI 16V je napisao(la):
Ja mislim da ne postoji. Zar nije i kod ekonomske taj na prepad bez trepcuceg svjetla
????

onaj semafor kad ides od holiday inna prema pofalicima

LudoA je napisao(la):
Ne znam, ali znam da ne smije ODMAH slikati cim se CRVENO upali, potrebno je od 3 do 5 sekundi ako se ne varam.

oke to, ima tolerancija al opet.. :icon_question:
 

JD.

Član
svejedno vidis po bocnim semaforima za pjesake kad se crveno upali tad ce i tebi ubrzo zuto :)
 
Član
pa ogranicenje ti je 40 sto je dovoljno za reakciju + semafor za pjesake a i da prodes kroz zuto nece slikat desilo mi se 10 ak puta:lol:
 
Član
i kod saobracajnog i kod ekonomske skole je bez trepcuceg..ali hajd orijentises se preko bocnih semafora za pjesake.Ako se sjetis misliti o tome svaki put kad prodjes...
 

JD.

Član
ma stavice i tu trepcuce polako...

a ne moze te vala nikako iznenaditi semafor, ako mozes voziti 50-60 u zelenom valu onda te nece presjeci nijedan od tih semafora jedino ako si bas na kraju zelenog vala

ako smotas od zeljeznicke na glavnu prema pofalicima onda ce te presjeci taj semafor, ako ides iz grada nece nikad osim ako nije guzva naravno

a ako je guzva tad svakako ides mic po mic tako da te ne moze iznenadit :)
 
Član
Iz prve ruke; nema nikakve tolerancije niti bilo sta slicno.
Kamera slika kada dobije signal da je "crveno" svjetlo upaljeno, ako poslije toga predjes preko senzora uslikat cete.
Jedina tolerancija; ako si prosao kroz crveno a kocis tj. 30-20km/h u zaustavljanju tada ne slika sve ostalo slika.


Nego ti stavi te diskove pozadi pa koci kako treba :123:
 
Član
sta se belajises, idi na zastaru :cool:

u mostaru su fuxe stavili da ako predjes zaustavnu liniju, opali te kamerom...koda svako ima kocnice majke ti mile...al ce da ginu ko zecevi na snimkama, sve poledilo po cesti heh...
 

JD.

Član
nermin je napisao(la):
Iz prve ruke; nema nikakve tolerancije niti bilo sta slicno.

cisto sumnjam da policija daje lazne izjave u javnost

2 sekunde crveno pa tek onda slika, bilo milion puta u novinama

naravno i to jeste kratko pa ti se cini da odmah slika, ali 2 sek su 2 sek


tibor987 je napisao(la):

...i vozaj neregistrovano auto godinu dana u najboljem slucaju :D
 
Član
JD. je napisao(la):
nermin je napisao(la):
Iz prve ruke; nema nikakve tolerancije niti bilo sta slicno.

cisto sumnjam da policija daje lazne izjave u javnost

2 sekunde crveno pa tek onda slika, bilo milion puta u novinama

naravno i to jeste kratko pa ti se cini da odmah slika, ali 2 sek su 2 sek


tibor987 je napisao(la):

...i vozaj neregistrovano auto godinu dana u najboljem slucaju :D

kolika je zastara na kazne ?? ja ih imam vec god ipo dana stare neplacene a na sebi nemam nish :D
 

JD.

Član
Pike_gti je napisao(la):
kolika je zastara na kazne ?? ja ih imam vec god ipo dana stare neplacene a na sebi nemam nish :D

2 god prije bila, ne znam sad kako je sa ovim kaznama na CIPSu... treba pitati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top