Sega cooling system stop leak

Sega cooling system stop leak

Član
Naso sam ovu malu tubicu pa me interesuje koliko se sipa u vodu i kako posto mi se malo izbrisala slova s nje pa ne mogu vidjet. Crui mi voda iz hladnjaka pa da probam s ovim.

tuba je kao na slici http://www.alibaba.com/product-free/224566661/Super_Seal_radiator_stop_leak/showimage.html

samo sto pise Sega cooling system STOP LEAK
 
Član
za ovaj super seal pise da moze biti poklopac ili do maksimalno 1/3 tube mjera zavisno od curenja a za sega nisam nigdje nasao
 
Član
ma naso jednu malo tubu pa ne znam koliko da stavim da li cijelu da li pola, valjda ide u vodu nema gdje drugo. A izgleda ko biber kad se otvori
 
Član
Ja sam na starom autu sve bio sasuo,ide u vodu,autu nije ništa naškodilo samo je prestalo curiti ;)
 
nemoj tu prasinu sipat radije kupi tecnost ona dodje oko 8 do 10KM
ta prasina zna zacepit ono sto ne treba tako nemoj to ni za zivu glavu sipat kasnije ces se kajat kad zimus nebudes imo grijanja ili nesto drugo nedo Bog da strada
pozzz ;)
 
Član
sad sta uradit imam i pozitivan i negativan odgovor :D

Al auto necu voziti do zime sigurno najkasnije august mada i to je daleko :D
 
Član
upali auto pusti da se ugrije, odvrni grijanje do kraja, sipaj malo po malo i onda se provozaj 15-20min, prestat ce curit i nece bit problema, koristio sam ja taj prah na par auta i nikad nisam nis zajebao;)
 
Član
Ne sipaj ako je to onaj prah u pitanju. to je samo smece, mozes onda komotno i kafe nasuti i ona ce isto zacepiti rupu :lol: problem kod toga st ozacepi i sta treba i sta ne treba, nekima je znali zacepiti i mali hladnjak pa nisu imali grijanja pa sam morao raskopati sve da bi im ocistio i isprao hladnjak sto je muka kad se to gofno zalijepi unutra.
ako je bocica velicine oko 6cm i precnika oko 1cm onda sipas na slijedeci nacin, upalis auto i neka odradi 5 minuta i saspes bocicu tu u posudu i ostavis da dostigne radnu teperaturu ali grijanje je upali na max i gledas kako polako ta rupica gdje pusta prestane da curi, a sada sta ce se jos zacepiti od kanalica i ostalog znaces poslije toga :D

Da ne zaboravim ako je ta bocica, ako je veca onda ide pola nje.
 
Član
Kod mene se voda sipala direktno u hladnjak na Hondi,prah je odmah otišo u njega,upalio samo minut da odradi i nije bilo nikakvih problema ,kako je kod drugih auta ne znam,meni je to bilo jedino rješenje jer su djelovi za nju koštali ko za avion :D
 
Član
Hvala na pomoci. Ipak cu pola bocice sasut pa bude sta bude grijanje mi tak i tak nece trebat :D Samo da pitam jel se to u vodu sipa ili gdje Opel Corsa B je u pitanju
 
Član
Pa u vodu za hladnjenje motora :D neces u vodu za brisace, nego u posudu u kojoj bude voda za hladjenje motora :D
 
Član
ja sam ovo stavio prije skoro 2 mjeseca , sve super plus nigdje vise ne curi :cool:

sipas cijelu dozu u vodu/antifriz kad je auto na radnoj temperaturi , zatim vozis auto nekih 15ak minuta (bolje bi bilo oko 30) na visim obrtajima da se sve to slozi kako valja..
 
Član
AnDel je napisao(la):
ja sam ovo stavio prije skoro 2 mjeseca , sve super plus nigdje vise ne curi :cool:

sipas cijelu dozu u vodu/antifriz kad je auto na radnoj temperaturi , zatim vozis auto nekih 15ak minuta (bolje bi bilo oko 30) na visim obrtajima da se sve to slozi kako valja..

znaci sav kokain da saspem :D

Hvala ljudovi jes da nista ne mozete kupit za hvala ;)
 
Top