Seat Ibiza Ecomotive ostvario potrošnju od 2,9 litara na 100 km

Seat Ibiza Ecomotive ostvario potrošnju od 2,9 litara na 100 km

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
seat%20ibiza%20eco%201.jpg

Nova Seat Ibiza Ecomotive, koja je inače publici predstavljena još u oktobru prošle godine na Salonu automobila u Parizu, ostvarila je izuzetan rezultat prešavši 1562 km sa jednim rezervoarom goriva, što znači da je prosečna potrošnja iznosila samo 2,9 litara na 100 km.

Za volanom Ibize Ecomotive je inače bio Austrijanac Gerhard Plattner, koji je na put krenuo iz Martorella blizu Barselone u Španiji, pa preko Francuske, sve do Getingena u Nemačkoj.

Za ovakav rezultat su zaslužni poboljšana aerodinamika vozila (koeficijent otpora vazuhu je smnjanjen sa 0,33 na 0,30), modifikovana elektronska kontrolna jedinica 1,4 litarskog TDI dizel motora (ima 80KS i 195 Nm obrtnog momenta) sa DPF filterom za čestice čađi, duži prenosni odnosi u menjaču, nešto manja težina (minus 70 kg) i gume SP10A 175/70 R14 sa smanjenim otporom kotrljanja;

Ibizi Ecomotive od 0 do 100 km/h treba 12,9 sekundi, a postiže maksimalnih 177 km/h.

U standardnoj opremi Ibize Ecomotive se inače nalaze, između ostalog, ABS, ESP, TCS + EBA, Hill Hold Control, MP3, servo volan, daljinsko centralno zaključavanje, sedišta vozača i suvozača podesiva po visini, dok se kao opcija mogu dobiti i cruise control, parking senzori, grejanje prednjih sedišta itd.
 
Ko zna. Nije nemoguce,ukoliko je noga ekstra lagana i cojek zna sta radi plus jos ove pizdarije uza guma,smanjen otpor zraka,manja tezina...hm...ko zna.:icon_confused:

Mozda jesu malo preuvelicali,ali svejedno
 
Član
ako ovo ostvari u bosni svakam u cast,mogu i ja potrosit na auto putu u cetvrtoj idem 50 potrosicu 3,5 litra
 
Član
Ma da trosi 0,9 na milijardu kilometara ne bih ovo vozioooooo.... pa vidi kako to smijesno izgleda
 

BiT

Član
Bio je test ove Ibize u Fifth gear-u, i dobili su prosjecnu potrosnju oko 5 litara cini mi se. I to je mislim i logicno.
Ne verujem bas da je 2,9 lit izvodljivo, jer nisu vozili 1562 km na avionskoj pisti.:icon_rolleyes:.
 
Član
bilo je fifth gear za leona 1.9 tdi i bez problema 4.5 litara / 100 km
ovo uz malo dorada da padne na 3.5 pa hajde...al 2.9 :icon_eek: Respect ;)
 
Član
normalno da je moguce sta tu ima bit cudooo ???
ovo auto mi je odvratno ima ga komsija fuj kako je ruzno i nikakvo
 
Član
i kod mene trosi 3lit. al kad je ugasen :lol::lol::lol::lol:
prica za malu djecu cuj 2.9lit.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top