SEAT Ibiza – „Auto godine 2009“ u Španiji

SEAT Ibiza – „Auto godine 2009“ u Španiji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
čekivano, španski proizvođač je osvojio titulu automobila godine na španskom tržištu. Pored toga, SportCoupe model je osvojio nagradu „Automobil za Mlade 2009", koju dodeljuje špansko izdanje časopisa „Car & Driver".


SEAT Ibiza je osvojio nagradu „Auto godine 2009" u Španiji sa 22,94% osvojenih glasova, dok je na drugom mestu bio Citroen C5, koji je osvojio 21,61% glasova. Treće mesto je osvojio „Auto godine 2009" za Evropu - Opel Insignia sa 20,95% glasova.

Glasanje za automobil godine je počelo u novmebru, a završeno je 15. decembra. Svi zainteresovani su mogli glasati slanjem SMS poruka, pozivanjem posebnih telefonskih brojeva ili interaktivno, preko internet sajta - www.mejorcoche.epi.es.
2009-seat-ibiza-1_460x0w.jpg

Što se tiče modela SEAT Ibiza, ova godina je bila veoma uspešna. Bar kada se priča o nagradama. Osvojene su nagrade kao što su nemačka „Zlatni Volan", holandska „Kompakt Auto godine" i „Ecobest 2008" za najekonomičniji automobil.

Rezultati glasanja:

SEAT Ibiza - 22.94%
Citroën C5 - 21.61%
Opel Insignia - 20.95%
Lancia Delta - 16.09%
Renault Mégane - 11.97%
Ford Fiesta - 6.44%



Seat će na salonu u Barceloni početkom idućeg mjeseca predstaviti Ibizu FR i redizajniranu Leon Cupru
Ibizu FR pogoni turbopunjeni 1,4-litreni TSI benzinac sa 150 KS koji snagu na prednje točake prenosi putem sedmerobrzinskog automatiziranog mjenjača DSG s dvostrukom spojkom. Za uvjerljivije vozne osobine Ibiza FR standardno dolazi s elektronskim sustavom XDS koji u zavoju koči kotač bez trakcije.
untitled.jpg

Vizualne preinake u odnosu na standardni model odnose se na novi izgled branika i kromirani obrub rešetke hladnjaka, kao i srebrna kućišta bočnih retrovizora, 17-colne alu felge te dvije cijevi ispušnog sustava.
untitled3.jpg
untitled2.jpg

Leon Cupra je dobila nove 18-colne felge, redizajnirani prednji branik sa saćastom rešetkom hladnjaka te polirane izlaze ispušnih cijevi. Cupra je opremljena i novim školjkastim sportskim sjedalima. Standardna oprema uključuje spomenuti XDS sustav kao i ABS, ESP, pomoć pri kočenju i raspodjelu sile kočenja.
untitled4.jpg

Promjena na motoru nije bilo. Dvolitreni turbopunjeni benzinac i dalje razvija 240 KS te gura Leon Cupru do stotke za 6,4 sekundi, omogućava joj postizanje 247 km/h maksimalne brzine, uz prosječnu potrošnju od 8,3 litre goriva na stotinu kilometara.
 
Član
Ocekivano da ces ti izbacit nesto sto je vezano za sibicu:D btw svidja mi se pravo reko sam to i neki dan kad je dule izbacio temu...extra dobra:cool:
 
Član
Normalno da će biti auto godine u matičnoj zemlji,što nije u npr. Njemačkoj? To se gleda ;)
 
Legend
bravof je napisao(la):

Znam da svako ima pravo na svoje misljenje, ali kod tebe je komentar na svako auto SMECE, pratim te i u temi BULEX-a tamo.

Ako nemas nesto korisno reci, onda bolje suti, djaba se provaljujes, pogotovo sto se radi o super autu.
Auto kao auto me ne zanima, ali me zanima sto djabe spamas forum, i zajebavas se.

Sljedeci put svaki slican post ti je dell bez posebnog objasnjenja.
 
BHT Ovisnik
meni se ibiza ova sviđa,cak sto vise cjena joj je pristupacna:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top