Scirocco 92' 1.8 8v - Komentari

Scirocco 92' 1.8 8v - Komentari

Član
Veliki pozdrav svim ljubiteljima VW...Zovem se Danijel, imam 25 godina i naravno obozaaavammm VW... :icon_smile:

Ovako, u pitanju je VW Scirocco 1.8ccm, 70kw (95HP), 1992 godiste...(za one koji ne znaju...te godine je prestao da se proizvodi)

Naravno...iako benzin kosta mnogo ovde u Srbiji...nisam stavljao PLIN do sada...niti cu ga stavljati...:icon_smile:

Auto je kod mene vec 4 godine...ja sam 3 vlasnik...imao je oko 131000 pravih kilometara kada je dosao u moje ruke...:cool:
Prvo ga je vozila zena neka, pa posle nje neki stariji covek...sto se moze i primetiti po felnama...stavio celicne 13 sa profilom 80 :smajli10: :lol:

Kada sam ga kupio...izgledao je ovako...


Unutrasnjost izgleda ovako...


Promenio sam 5 auspuha do sada...sto rucno pravljenih, fabrickih, ovih, onih...i na kraju definitivno Remus mu daje najlepsi zvuk (naravno sve je stvar ukusa, ali po meni Remus definitivno)
Ovaj Remus je stavljen...a posto je bio model za opel neki...morale su neke prepravke da se odrade... u svakom slucaju prepravljen je... stavljen...i savrseno se cuje...











Zatim auto je spusten za neka 3-4 cm...sa koni oprugama...napred bilstein uljno-gasni...a nazad kayaba gasni amortizeri...ali iskreno meni nije to TO... dolaze samostelujuci uskoro...tako da ovi lete napolje i dolaze oni pravi...:cool:



Sto se tice farova...hteo sam da budu sa cistim staklom...(clear glass) ...ali nigde nisam mogao da nadjem za scirocca...pa mi slucajno pala ideja...da stavim od yuga...i za divno cudo...uklopilo se super... barem tako svi kazu :icon_smile:



Sto se tice felni...promenio sam ih brdo...i iskreno nikada nisam naleteo na one prave...ali dobro...sta je tu je...valjda ce naici nekada one prave u pravom trenutku... :icon_rolleyes:
Evo par slicica sa razlicitim felnama...


Onda malo sredjivanje celjusti i zastitnog lima...



Stavljene ove SPARCO papucice...(nemam trenutno sliku iz auta)



Zatim za ove 4 godine...ne znam ni ja vise koliko sam guma ovako izlizao i spalio... :lol:



Onda je doslo na red i farbanje auta...gde sam se odusevio kada sam krenuo da mu skidam spojlere i vadim unutrasnjost...naleteo sam samo na dve tackice rdje...i nista vise...zdrav lim skroz :cool:



Napravljena maska bez znaka naravno... :icon_biggrin:


Komora...





I sada trenutno ovako izgleda...



Evo slike farbe... na suncu se savrseno presijava...posto je perla zelena u pitanju...




Eto to bi bilo otprilike ukratko o mojoj limuzini... :icon_smile: voleo bih da cujem vase pohvale, kritike...sta god imate da kazete...voleo bih da cujem... :icon_smile:

Od daljih planova za auto...evo da nabrojim...
1. Samostelujuci amortizeri
2. Distanceri za ove OZ felne...da ih izbacim napolje...a ako mi se ne svidi kako bude izgledalo...onda prodajem sve to i kupujem Borbet B 16' 9jota sve 4...sa novim gumama 215/40 R16
3. Bi-xenoni od 8000k
4. Tapaciranje sedista i celog gepeka
5. Kocnice od golfa 2 G60 napred...a pozadi diskovi od 16v scirocca
6. Koske napred i nazad
7. Pakovanje i ubacivanje 16v turbo motora...
 
Član
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

drug extra je svaka cast..jedino mi se ne svidja te linije po sjedistima :icon_rolleyes: ;)
 
Član
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

Znam druze...i meni se ne svidja to isto...to su fabricka sedista...ali trebalo bi da padne tapaciranje...tako da resice se i to... :)
 
Član
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

Inače, nisam neki ljubitelj VW-a, ali respektujem ovakve stvari. Nema džidža-midža, nepotrebnih gluposti i ostalog. Jako lijep primjerak ove legende auto industrije.:cool:
 
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

prije svega da prokomentarisem video ;) zvuk je odlican

Prelijep primjerak ;) lijepo si ga sredio, nema nista sto bi se reklo da je suvisno ili da ne valja ;) samo tako nastavi :icon_biggrin:

Sretno da uradis sve sto imas u planu :icon_smile:
 
Član
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

Lijep Scirocco nema sta, samo mi se farovi naprijed nikako ne svidjaju, al svako ima svoj ukus, samo naprijed nek nas je sto vise :D
 
Član
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

evo da i ja bacim svoj komentar,sve sam u detalje procitao. Iskreno receno puno mi se ovo svidja,prvo sanje u kojem je auto,rekao bih odlicno. Zatim ovi farovi,neobicno ali meni se jako dopada. I ne mogu da vjerujem da sam vidio sirocca kojem nije ispucala centralna konzola, stvarno do sada kojeg god sam vidio imao je puknutu intrumentalku,valjda im je to bolna tacna. Sto se boje tice takodje extra,sve si to fino uklopio,auto je odlican i samo tako nastavi;);)
 
Član
RE: Scirocco 92' 1.8 8v

dario20... hvala... :icon_smile:

GolFanatiCars... promenio sam 5 lonaca da bih dosao do onog pravog... kostalo me mnogo to menjanje...ali ajde...necu da kukam sada :lol: valjda cu za dve tri godine sve odraditi sta imam u planu... a ko zna...mozda i ranije...:icon_rolleyes::icon_smile:

sandy_mo...hvala...postujem i kritike...iskreno to sa farovima je privremeno...dok ne nadjem orginal scirocco-ve angel eyes...samo to na kraju kada budem zavrsio neke druge stvari koje meni bodu oci...:icon_smile:

ArminM...hvala na pohvalama...;) to sa tablom...jeste to je stvarno mana kod njih...ako se ne odrzavaju...pucaju... Ja sam imao srece...pa vlasnici pre mene su odrzavali auto...tako da je moja razvodna kao nova...:cool: a sto se tice boje...iskreno hteo sam neku koja se ne vidja svaki dan...tako da sam izabrao ovu... Nocu izgleda kao da je crn...a danju tamno zelen... :icon_smile:
 
Top