Schumacher najbrži drugog dana testiranja na Herezu

Schumacher najbrži drugog dana testiranja na Herezu

Član
1297517100_schu_merc_jere_2011.jpg


Drugog dana testiranja bolida Formule 1 u Španiji, na stazi Herez, najbolje vreme postavio je Michael Schumacher u Mercedesu W02. U stopu ga je pratio Felipe Massa u Ferrariju F150 (svega 61 stotinku sporiji od Schumachera), dok je treće vreme postavio Jenson Button (juče je prvi put seo u bolid) u McLarenu MP4-26.

Vreme koje je Schumacher postavio juče je skoro četiri desetinke bolje od najbržeg kruga prethodnog dana kojeg je napravio Felipe Massa. Nemački vozač je posle testiranja (odvezao je 112 krugova, jedino je Massa sa 116 krugova bio duže na stazi) izjavio da je veoma zadovoljan rezultatima testiranja. "Fokusirali smo se na pouzdanost i izdržljivost bolida, zbog čega sam i izvezao veliki broj krugova. Podaci koje smo prikupili veoma dobro će nam doći za sledeća testiranja i dalji razvoj bolida" rekao je Schumacher.

1297517100_mass_ferr_jere_2011_2.jpg


Felipe Massa je jutarnji deo treninga proveo u ispitivanju kako se ponašaju sve četiri komponente Pirellijevih guma, da bi u popodnevnom delu testiranja izvezao nekoliko dužih stintova, pa ne čudi što je izvezao najveći broj krugova.
Jenson Button se najveći deo jučerašnjeg testiranja "upoznavao" sa bolidom, budući da je to bio prvi put da se Britanac našao za volanom McLarena MP4-26. "Upoznavao sam se sa bolidom tokom prepodneva, učio sam kako svi sistemi funkcionišu. Kao je dan odmicao, postajao sam sve pouzdaniji u sebe i u bolid, i veoma sam zadovoljan onime što bolid može. Ostvarili smo značajan napredak danas" rekao je Button.

Jučerašnji test dan na Herezu je obeležilo nekoliko prekida - najpre se Jaime Alguersuari u bolidu Toro Rosso zaustavio na stazi, a "izlete" van staze imali su Vitaly Petrov, Sergio Perez i Pastor Maldonado. Maldonado je na krivini broj 4 izleteo sa staze sa svojim Williamsom FW33, pri čemu je oštetio prednje i zadnje krilo, kao i zadnje vešanje, da bi kasnije imao problema sa KERS-om.

1. Michael Schumacher Mercedes 1:20.352
2. Felipe Massa Ferrari 1:20.413
3. Jenson Button McLaren 1:21.009
4. Jaime Alguersuari Toro Rosso 1:21.214
5. Mark Webber Red Bull 1:21.613
6. Adrian Sutil Force India 1:21.780
7. Sergio Perez Sauber 1:21.857
8. Timo Glock Virgin 1:22.208
9. Vitaly Petrov Renault 1:22.493
10. Pastor Maldonado Williams 1:22.591
11. Jarno Trulli Lotus 1:23.216

1297517100_butt_mcla_jere_2011.jpg
 
Top