Schockvideo - SMS + Drive

Schockvideo - SMS + Drive

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eVQVkwKVs8Q&hl=de&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eVQVkwKVs8Q&hl=de&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Policija u Velsu postavila je na sajt YouTube , ali i na druge sajtove, video od 30 minuta koji prikazuje saobraćajnu nesreću nastalu usled slanja SMS poruka preko telefona.

Za samo mesec dana više od šest miliona ljudi pogledalo je potresan film o veselim tinejdžerkama iz dobrostojećih porodica koje se voze kolima, šalju poruke i ginu.

Film, koji je namenjen školama, izazvao je oprečne reakcije javnog mnjenja jer sadrži scene poput proletanja ljudi kroz šoferšajbnu, krvava i beživotna tela, vriske, plač...

Reditelj filma Piter Votkins Hju je rekao da film ostavlja utisak na ljude jer se bavi nečim što mnogi vozači rade iako znaju da ne bi trebalo.

Nedavno sprovedena istraživanja su pokazala da slanje poruka više oduzima pažnju vozača nego razgovor telefonom. Istraživanje koje je sprovela grupa britanskih motorista RAC fondacija pokazalo je da slanje poruka usporava vreme reakcije za 35 odsto, više nego droga ili alkohol.

Slanje poruka povećava rizik od sudara za 23 puta, znatno više nego razgovor mobilnim telefonima.
 
Početnik
ma najezio sam se kada sam video ove scene, jeste montirano ali je bas jezivo i tuzno... :icon_cry: no comment!

ma moram samo da se dopisem na naslov iz klipa: "TEXTING CAN BE DEADLY" IF YOU ARE A FOOL AND CAN DO TWO THINGS AT SAME TIME... nije da se salim, stvarno moguce je ( verovatno) da koncentracija i opazanje za vreme kucanja poruka i za vreme pricanja telefonom u voznji moze da omete vozaca ali ko ne moze da izvede te dve akcije u isto vreme ne treba onda ni da pokusava...
 
Član
Heh, ne trebaju ih ni pisati ako su neiskusni i ako ne znaju kucati napamet, i ako ne znaju napamet gdje je koji specijalni znak na mobitelu. Ja svakako i ne tipkam kad vozim, pa nece umrijeti ako ne posalju poruku brzo, a ovako su svoje vlastite ubojice ;)
 
BHT Ovisnik
strasno,nema mi nista mrze nego kad netko vozi i prica ili tipka na mobitel,fino uzet slusalicu jednu i miran,ja sam neki dan zbog moba umal poginuo,samo zato sto mi je propo pod guzicu i poceo zvoniti,odsad mobitel u policu i slusalicu
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
strasno,nema mi nista mrze nego kad netko vozi i prica ili tipka na mobitel,fino uzet slusalicu jednu i miran,ja sam neki dan zbog moba umal poginuo,samo zato sto mi je propo pod guzicu i poceo zvoniti,odsad mobitel u policu i slusalicu

hahhahahahahh jel ti bilo veselo kad je vibriro :lol::lol::lol:
 
BHT Ovisnik
ne do Bog nikad vise,to mi je vec bila druga opomena,bojim se da trece nece biti,pa odsada sve fino
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top