Savjeti za zamjenu filtera ulja - DIY

Savjeti za zamjenu filtera ulja - DIY

Dobro si sve rekao samo bi imao jednu ispravku (poboljsanje) sto se tice klijesta za filter. Ja koristim sljedeci alat i mogu reci da mi se pokazao savrsenim za sve vrste i pozicije filtera, dok sa klijestima imas problem kada se filter nalazi u podrucju gdje ih ne mozes okrenuti!
665d4d4ca6e7bbae4725a04a55c4.jpeg
 
Razmisljao sam da uzmem taj alat. Medjutim u mojem slucaju je filter tik uz motor u udubljenju i nema prostora za bilo sta osim ovih klijesta. Na nekim drugim motorima nije los ali kod mene ga nije moguce koristiti.
 
Razmisljao sam da uzmem taj alat. Medjutim u mojem slucaju je filter tik uz motor u udubljenju i nema prostora za bilo sta osim ovih klijesta. Na nekim drugim motorima nije los ali kod mene ga nije moguce koristiti.
Kako nema prostora? Nemas 7-8mm prostora izmedju filtera i motora?? Moze jedna slika ako budes u mogucnosti? Nisam jos vidio da ovaj alat negdje ne pase..
 
Sljedeci put kada budem mijenjao ulje, snimicu snimak odozdo na filter. Izmedju filtera i motora ima oko 3mm prostora na skoro pola obima. Ostalo pola je dostupno za klijesta. Filter je i nizak u ravni sa motorom odozdo pa nema ni prostora ni odozdo da se uhvati, doduse MANN filter je za nekih 1cm duzi u odnosu na neke druge (AMC...) pa bi na njemu ta hobotnica mozda i mogla... U principu da se rukom odvrnuti ako se ne stegne kao magarac, ali eto ova klijesta su bar u mom slucaju top. Ne znam vidi li se na klipu, klijesta su pod blagim uglom u odnosu na horizontalu pa pri koristenju ne smetaju u odnosu na okolne dijelove.
 
Top