Savjeti i iskustva za BMW e60

Savjeti i iskustva za BMW e60

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Covjek mi nudi povoljno BMW e60 520i 2004 god. registrovan, full oprema osim koze, motor 2.2 170 KS benzin , manuelni mjenjac 6 brzina, auto garazirano i ocuvano nema packe, ako neko ima iskustva sa tim autom kakv je za odrzavanje, snaga i sta su mu prednosti i mane da napise, da znam da li da ga kupim ili ne.
 
Član
Najbolji auto koji sam imao prilike da vozam:cool: Nije sa ovim motorom, ali u svakom slucaju je extra:cool:
 

MTR

Član
Imao , vozio , ista godina , isti motor , malo trosi , ide glatko , uzimaj ako je povoljno ...

Koje je boje ???
 
Član
isti kao na slici u bobu, covjek mi sad daje za 25 000 KM, a najvjerovatnije ide na 24 000 kesh, ima 16-ke sa novim gumama, parking senzore, jedino me brine da motor nije slab za ovu tipu???
 
Član
i mene ovo interesuje oko serije e60
kakvi su za odrzavanje
kakvi su uopste
imaju li nekih veci problema sa odrzavanjem
u pitanju 530xd ili 530xi
 
Početnik
trapovi su mu osjetljivi, nosaci motora, kocnice su vjerovatno pri kraju m MPM hoce crknuti , CCC

znaci ako ti je problem dati 1000KM za popravku na tom autu nemoj kupovati.

motor je prilicno slab za taj auto.. dobar je za autobahn -a kad ga naberes 160 i picis a kod nas u BiH ti treba barem 530i ili 530d a da ne pricam o 535d i 545i :)

edit : i sta ti znaci full oprema ?

ima klimu , el prozore, ABS, servo ?

to je na BMW-u serija..

jel ima Activeleknung, jel ima adaptivna svjetla, jel ima M paket, ako nema kozna sjedista onda nema ni memoriju siceva , Xenon itd itd itd?
 
Član
rile_89 je napisao(la):
isti kao na slici u bobu, covjek mi sad daje za 25 000 KM, a najvjerovatnije ide na 24 000 kesh, ima 16-ke sa novim gumama, parking senzore, jedino me brine da motor nije slab za ovu tipu???

Drug mi ima identicnog..2.2 benzin...Ide to fino..Nemas brige..Sasvim dovoljno ;))
 
Član
ja imam e60 530d i nikad nisam imao problema s njim.....ako ćeš ga vozit u ovlašteni servis normalno da je odežavanje skuplje.....vozio sam i 520i, moje mišljenje je da je taj motor malo slab za taj auto.....ali ako te to ne smeta previše kupi ga.....;)
 
Član
muha je napisao(la):
trapovi su mu osjetljivi, nosaci motora, kocnice su vjerovatno pri kraju m MPM hoce crknuti , CCC

znaci ako ti je problem dati 1000KM za popravku na tom autu nemoj kupovati.

motor je prilicno slab za taj auto.. dobar je za autobahn -a kad ga naberes 160 i picis a kod nas u BiH ti treba barem 530i ili 530d a da ne pricam o 535d i 545i :)

edit : i sta ti znaci full oprema ?

ima klimu , el prozore, ABS, servo ?

to je na BMW-u serija..

jel ima Activeleknung, jel ima adaptivna svjetla, jel ima M paket, ako nema kozna sjedista onda nema ni memoriju siceva , Xenon itd itd itd?

Sta je tek sa 550i...zaboravio si:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
Ma ako nisi trkač dovoljan je taj motor,još eventualno čip kod SM-a i Bog te veselio..Pola Passata po Sarajevu se voza običnih TDI a BMW nije baš toliko teži da mu je malo 170 ks..Pusti ti ove što su navikli na 4.0 :D
 

MTR

Član
Slab , slab jasta je , ja sam u svom imao sve kerefeke osim koze , zlatna boja spolja , bez boja unutra , sto kaze Muha naberes 160 i lupi tempomat , mjenjac ko mjenjac u svakog BMW-a odlican i brzo hvata obrtaje , samo je lijen ( na Ivan sedlu te opere kadet 1,3 na uzbrdici - dozivio ) udoban , prostran , upravljanje perfektno ,lezanje boli glava kako je samo hvatao krivine, potrosnja zanemariva gledajuci na velicinu i tezinu , meni je na bordu pokazivao ovako koliko se sjecam na 90 - 7,3 , na 120 - 8,4 , uglavnom predje cenera kad ga sibas preko 150.

Sto se tice loseg iskustva - na prvih 10000 km ( kupljen nov ) mi je popio skoro 3 litre ulja , nesto nije bilo u redu ne znam ni ja dalje posto sam ga brzo poslije toga prodao , cuo sam da mu je cova vec dva puta motor radio u Sarajevu , zato sam te pitao koja je boja , reko da nije ovaj sto je kod mene bio pa da se ne zaletis grlom u jagode
 
Početnik
Nelle_G je napisao(la):
muha je napisao(la):
trapovi su mu osjetljivi, nosaci motora, kocnice su vjerovatno pri kraju m MPM hoce crknuti , CCC

znaci ako ti je problem dati 1000KM za popravku na tom autu nemoj kupovati.

motor je prilicno slab za taj auto.. dobar je za autobahn -a kad ga naberes 160 i picis a kod nas u BiH ti treba barem 530i ili 530d a da ne pricam o 535d i 545i :)

edit : i sta ti znaci full oprema ?

ima klimu , el prozore, ABS, servo ?

to je na BMW-u serija..

jel ima Activeleknung, jel ima adaptivna svjetla, jel ima M paket, ako nema kozna sjedista onda nema ni memoriju siceva , Xenon itd itd itd?

Sta je tek sa 550i...zaboravio si:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

550i se nije pravio 2004 godine...
 
Član
eee muha, ja i zaboravio da ti imas samo stariju seriju

ja sam gledao 530xi i 530xd sa M opremom

interesuje me od opreme ova malo jaca sto ide ...
sta bi valjalo imati i sta gledati da ima
jel ima Activeleknung, jel ima adaptivna svjetla, jel ima M paket, ako nema kozna sjedista onda nema ni memoriju siceva , Xenon itd itd itd?
Activeleknung ? sta je to ?

do neki dan nisam znao za headup display da baca projekciju na prednju sajbu
a e60 ima bas dosta opreme i tehnologija u sebi

pa da se informisem
;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top