Savjet za pojačalo

Savjet za pojačalo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kolika je razlika u cijeni pojacala 1x500 i 2x500 na 4 ohma? posto imam dvije velike bas kutije, 18" u njima pa se mislim dal da kupim pojacalo samo za jedno il?? unaprijed hvala za savjete ;)
 
Član
ako su kucne u pitanju nemoj se puno mucit da to ubacujes u kola ... a kucne su 99% jer rijeeeeetko se nadju 18-ke (cca 45-46cm dijagonalno) da su za auto upotrebu ... u svakom slucaju ako nisu kucne, cjene pojacala ti variraju od polovnog do novog kao prvo, od proizvodjaca do proizvodjaca kao drugo, a s obzirom da pitas kolka je cjena, predpostavljam da nisi bas s kesom pa hoces nesto jeftino ili ti ga polovno ... predlozio bi ti da se javis momcima arminu il damiru sa foruma ... sigurno neko na forumu ima broj od armina, ja sam ga nazalost izgubio :icon_eek: ...
 
Član
Moze i kucne, stim da stavi obe i spoji pralelno, al trebace mu malo veci gepek za takve egzibicije :)

Ja imam dvije kucne desetke sad, pa sivraju bez problema i iznenadjujuce dobro.
 
sandi_azra je napisao(la):
kolko imaju RMS-a te tvoje 18-ke ? pa cemo ti reci kakvo pojacalo da trazis:icon_question:

rms 500w jedna... al mozda ipak bolje da jednu stavim... posto u moju grobinu 2 malo teže stanu...
 
Početnik
pa ako je taj woofer 4 ohma uzmes neko pojacalo koje ima makar isto 500 il vise rmsa na 4 ohma ..samo sto je to malo skupo i nema ih puno polovni vidi sa ovim momcima iz tuzle damirom i arminom nek ti sta zbave al moraces makar 250 marki pljunit za fino pojacalo da to ide kako treba .:cool:
 
Član
zar te kucne kutije nisu najcesce 6 il 8 ohma?a bolje prodaj to i kupi sebi auto woofer,mozes 2 12-ke sa 400-500RMS-a kupit i glavni si;)
a lakse ces i naci pojacalo za nizi otpor
 
Član
sandi_azra je napisao(la):
pa ako je taj woofer 4 ohma uzmes neko pojacalo koje ima makar isto 500 il vise rmsa na 4 ohma ..samo sto je to malo skupo i nema ih puno polovni vidi sa ovim momcima iz tuzle damirom i arminom nek ti sta zbave al moraces makar 250 marki pljunit za fino pojacalo da to ide kako treba .:cool:

imam ti ja pojacalo 1x600 rms a na 4 oma
 
ma ne bi je prodavao, posto imam vamo jos zvucnika,a kad pustim 500 w u njeg ima stvarno mocan, jak zvuk.. pa sam to kontao..

0g1 je napisao(la):
sandi_azra je napisao(la):
pa ako je taj woofer 4 ohma uzmes neko pojacalo koje ima makar isto 500 il vise rmsa na 4 ohma ..samo sto je to malo skupo i nema ih puno polovni vidi sa ovim momcima iz tuzle damirom i arminom nek ti sta zbave al moraces makar 250 marki pljunit za fino pojacalo da to ide kako treba .:cool:

imam ti ja pojacalo 1x600 rms a na 4 oma



jel to premošteno (bridge) ili baš mono pojacalo?
 
Član
edoze je napisao(la):
zar te kucne kutije nisu najcesce 6 il 8 ohma?a bolje prodaj to i kupi sebi auto woofer,mozes 2 12-ke sa 400-500RMS-a kupit i glavni si;)
a lakse ces i naci pojacalo za nizi otpor
Tako je vjerojatno ide na 6 ili 8omha,a i da je na 4 ipak su to dva komada i treba bruka para za amp koji bi gurao ta dva komada.... Stoga rijesi se toga i kupi kakvu 12-ku sto ti edo rece...
 
Početnik
prodaj .... skupi pare ...prvo kupi dobro pojacalo ..pa onda koji god woofer da prikacis ima da buba bez dobrog pojacala nema boom boom :cool:
 
Član
mali_nidjo je napisao(la):
ma ne bi je prodavao, posto imam vamo jos zvucnika,a kad pustim 500 w u njeg ima stvarno mocan, jak zvuk.. pa sam to kontao..

0g1 je napisao(la):
sandi_azra je napisao(la):
pa ako je taj woofer 4 ohma uzmes neko pojacalo koje ima makar isto 500 il vise rmsa na 4 ohma ..samo sto je to malo skupo i nema ih puno polovni vidi sa ovim momcima iz tuzle damirom i arminom nek ti sta zbave al moraces makar 250 marki pljunit za fino pojacalo da to ide kako treba .:cool:

imam ti ja pojacalo 1x600 rms a na 4 oma



jel to premošteno (bridge) ili baš mono pojacalo?



bridge
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top