savjet udes

savjet udes

Član
opet ja, sad je gora situacija.. maloprije dosao kuci, u 9 sam imao udes, povis mjesta Turbe, da vas pitam sljedece i da mi dadnete savjete jer neki su mozda nazalost svojom il tudjom greskom dozivili to.. znaci situacija je sljedeca, vracao sam se s komara, stao pisati i drug zatrazi da on vozi.. i povis turbeta krivina ostra i poslije krivine nas zanese izgubi kontrolu nad vozilom i zabjemo se u djipa "vw tuareq" il kako se vec zove.. na mom autu sve naprije polupano, hauba iskrivljena, oba blatobrana stucena, vezni lim, hladnak, motorni prostor, znaci nema nista od auta, a od tuareqa otpao samo tocak.. znaci drugar je vozio MOJE auto koji je kriv za udes i koji se zabio u drugo vozilo.. napralvjen je zapisnik ,alkotest, ovo ono, drugar je dobio 100KM kazne, taj iz djipa je sam bio nas je cetvero, svi zivi i zdravi, malo izgruhani, malo se udarili, trazim savjet, znaci drugar je rekao da nas je led izbacio da je izgubio kontrolu i da smo udarili u to auto.. a koliko sam cuo kad je taj iz djipa koji je sam bio u autu davao zapisnik rekao je sljedece "vozio ko biva on 50km/h i ugledao je ispred kako pri velikoj brzini auto tj moj drugar s mojim autom gubi kontrolu u njegovoj traci, on pokusava izbjec pomiceci se desno ali mi udaramo u njega".. eh sad posto mi nismo isli tolik ovelikom brzinom , posto je led na cesti bio, savjet trazim sta da radim.. nisam nikad bio u ovakvoj situaciji.. sta da ucinim.. auta vise znaci nemam skrseno je, ne mojom krivicom.. hocu li ja moci ista u osiguranju izganjati, hocu li dobiti ikakve pare.. hocu li moci kupiti od tog sebi drugo auto.. ja nemam ama bas dinara da kupim odma drugo.. ostaje mi nada u osiguranje.. sta mogu dobiti sta moram uraditi i sta mogu uraditi.. DAJTE SAVJETE KO BOGA VAS MOLIM.. jos sam pod stresom tresem se, dozivjeti takav udar, okrenut se i sve a ostati pribran i pametan nije lako..
 
Član
drug gdje si tacno imao udes jer ja malo vise turbeta zivim???
joj...jedino ti ostaje da tog druga malo pritisnes da ti plati odstetu ili osiguranje da isplati svoje,,,drug nadam se da ce dobro sve zavrsiti,,bitno je da ste vi zivi i zdravi
 
Član
Nazalost osiguranje neces dobiti 1000%, jedina solucija ti je da tuzis prijatelja na osnovu neke ljecnicke dokumentaciji tj. povrede zadobivene u udesu... u svakom slucaju najbolje bi bilo da ti prijatelj popravia auto :(
 
brat moj fini ti si tu donji osiguranje ti tu nema sta isplatit jer ste vi krivi presli ste covjeku na traku.. jedino ti preostaje da ti drugar popravi auto il kupi drugo... nema ti druge..


ovo mi osta u glavi.. j*bena sitvacija al moram se nasmijat...
na toaregu "samo tocak otpo" :lol:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ganjajte sena sudu... ipak je vas 4 a on 1...:D vise svjedoka...;)

vec su zapisnik potpisali, tako da nista od toga.... a vjerojatno su i i bili na njegovoj strani tako da nista od ovoga rijesenja...
 
Član
@sahman povis onog parkinga od agrokopa krivina nas je izbacilo, ali kod parkinga tacno smo udarili.. od auta nema nista.. slep sluzba ga odvukla serviseru gdje servisiram i covjek rekao da nema nista od auta jer je sve pomjereno naprijed, udareno, sve sve.. to je bilo prije 3 i po sata jos sam u soku.. da sam ja mozda vozio nista nebi bilo.. to mi je najgore, kad znas to.. a jeste sigurni za osiguranje? pa placena je kazna sto je kriv drugar, valjda osigurajem auto radi nezgode i toga zbog odstete, treba mi tacna informacija..
 
kaseljxxx je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
ganjajte sena sudu... ipak je vas 4 a on 1...:D vise svjedoka...;)

vec su zapisnik potpisali, tako da nista od toga.... a vjerojatno su i i bili na njegovoj strani tako da nista od ovoga rijesenja...

kakav crni sud samo jos troskove platit, da ih je bilo 44, covjek fino kaze da su izletili na suprotnu traku.... :icon_confused:
 
Član
drug to je istpod moje kuce blizu je,,,moja kuca je gdje su one betonske figure :icon_biggrin:
nego te krivine od moje kuce pa do turbeta su najjebenije u citavom kantonu,,sta sam tu sudara vidjeo..neki dan kad je snijeg pao na istom mjestu momak sto je radio kod mene ponjeo ga snijeg i predje na suprotnu stranu i zabije se u sticara..golf skroz razbijen.
ZATO KO GOD IDE KROZ TURBE NEKA SE PAZI TIH KRIVINA...
 
Ja fkt ne znam o cemu mislite kad dajete nekom drugom vase auto :S Ulazes toliko u auto i das nekom da ti to sjebe,,drug moj auto i zena se nikom ne daje...Nebitno koliko ti je dobar jaran ne treba dati,,ja mogu dati na parkingu ili slicno ali na neku duzu lokaciju pa makar i na 500m nedam ni ocu rodjenom,nisam skrt vec sam cuo prica i prica o davanju svog auta drugome i nijedna nije zavrsila lijepo,,ovo shvati kao savjet i nek ti to bude pouka : )

Drago mi je sto si ti i ostali ok al gdje ti je pamet bila :icon_question:

da ne bude off,,nema nista od osiguranja,jedino da ti prijatelj da kesh,od osiguranja neces ni feninga izvuci ;)
 
elmir je napisao(la):
@sahman povis onog parkinga od agrokopa krivina nas je izbacilo, ali kod parkinga tacno smo udarili.. od auta nema nista.. slep sluzba ga odvukla serviseru gdje servisiram i covjek rekao da nema nista od auta jer je sve pomjereno naprijed, udareno, sve sve.. to je bilo prije 3 i po sata jos sam u soku.. da sam ja mozda vozio nista nebi bilo.. to mi je najgore, kad znas to.. a jeste sigurni za osiguranje? pa placena je kazna sto je kriv drugar, valjda osigurajem auto radi nezgode i toga zbog odstete, treba mi tacna informacija..

tvoje osiguranje pokriva tebe i placa stetu koju si ti napravio kao njihov osiguranik... tako tvoje osiguranje sad isplacuje njemu stetu... a da je on udario tebe ti bi naplatio od njegovog osiguranja nebi od svog...
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
kakav crni sud samo jos troskove platit, da ih je bilo 44, covjek fino kaze da su izletili na suprotnu traku.... :icon_confused:

jbg onda...ne kaze se dzaba auto i zenu ne daj nikome... znam situaciju kod momka koji je vozio sareno vozilo(cistac) i izleti mu auto ispred njega i predje u njegovu traku jednim dijelom i od siline udara to auto se vrati u svoju traku a tog momka koji je vozio sareno baci u suprotnu traku i kriv 100 % odmah, najgore sto je covjek poginuo u tom autu i bilo je svjedoka koji su svjedocili u korist momka ali momak dobio zatvora...

tebi je najbolje da ti to od jarana naplatis... a on ako ne bude htio platiti pokazace kakav je jer ja da nekome slupam auto ja bih i stetu nadoknadio :icon_confused:
 
Član
Kakav ba sud, jeboga jeste vi ikad u svom zivotu zakon vidjeli ili su ovdje svi kupili svoje vozacke? Pa ljudi dragi, presli u kontra traku, izazvali nesrecu, i da tvrde kako nisu oni krivi, nego je dzip privukao ih magnetnom silom nekom????

Elmire care zao mi je, al' od osiguranja nemas nista, ono se ne zove dzaba OBAVEZNO osiguranje, jer sluzi da zastiti ucesnike u saobracaju koji najebu ni krivi ni duzni....kao sto je taj u touaregu....a ti kao onaj koji je skrivio nesrecu nemas sta tu traziti......da tuzis tog druga sto je vozio, nacekaces se na pare lijepih godina, ako ih ikad i vidis....jedino na neku prijateljsku liniju da ti on to popravi....
 
trizex je napisao(la):
Kakav ba sud, jeboga jeste vi ikad u svom zivotu zakon vidjeli ili su ovdje svi kupili svoje vozacke? Pa ljudi dragi, presli u kontra traku, izazvali nesrecu, i da tvrde kako nisu oni krivi, nego je dzip privukao ih magnetnom silom nekom????

Elmire care zao mi je, al' od osiguranja nemas nista, ono se ne zove dzaba OBAVEZNO osiguranje, jer sluzi da zastiti ucesnike u saobracaju koji najebu ni krivi ni duzni....kao sto je taj u touaregu....a ti kao onaj koji je skrivio nesrecu nemas sta tu traziti......da tuzis tog druga sto je vozio, nacekaces se na pare lijepih godina, ako ih ikad i vidis....jedino na neku prijateljsku liniju da ti on to popravi....

tako brate gdje si do sad, o tom im pricam ima po sata nikako ljudi upalit... ;)
 
Top