Savjet - Kupovina Astra Bertone 2001 2.2 Benzin

Savjet - Kupovina Astra Bertone 2001 2.2 Benzin

Član
Kao sto naslov kaze,u planu sam kupiti Astru Bertone 2.2B 16v coupe, 2001 godina.
Kakav je taj motor,ima li kakvih problema??? Ima li drugih "bolesti" to auto???
:icon_question:
 
Član
astra kao astra je ok, nema nekih uobicajenih kvarova na mehanici, podvozju...sto se tice motora, taj je poprilicno rijedak, al nikad nisam cuo bilo sta lose za opelove benzince, tako da bi i taj trebao bit ok
svakako pregledaj auto, malo je atraktivniji za mladju populaciju, pa je vjerovatno bio gazen :)
 
Član
Pa presao je nekih 150K...ali citam nesto po njemackim forumima da je lanac umjesto zupcastog remena i da je tu lose podmazivanje istog pa zna da pukne..da li iko zna kako to znati da li je uradjena ta prepravka??!? Stvarno sam sad u dilemi nakon procitanog..ali auto mi se svidja pravo...:icon_rolleyes:
 
Prijatelj je uzeo prosli mjesec u Njemackoj sa crknutim motorom lanac pukao i havariju napravio tako da im je to boljka imala 220 hilj na satu
 
Član
pa zamjenis lanac i miran si? sumnjam da ce nov puci...svakako nemas zamjene zupcastog, tako da ti se svede na isto... odes u autodijelove i pitas koliko je love...cifra ce ti reci isplati li se
mada, ako vec imas izbor, uzmi 1,8 16v il nesto slicno, sto je provjereno
pretpostavljam da ti z20let nije u izboru
 
Član
Posjedujem bertone 2.2 16V oko dvije i pol godine i nisam imao nikakvih problema sa autom kod mene je na satu 97000, to za pucanje lanca nevjerujem sve je stvar odrzavanja.
 
Član
To je sad ono,jedni govore ovako jedni onako...
Problem je sto nemam izbora...znaci ili ostati kod fiata ili bertone 2.2.
Znaci moje auto ide u kompenzaciju.
Koji je nacin odrzavanja tih lanaca???
 
Član
Pa nista nije vecno, zamenis lanac i miran si odredjeni broj kilometara, pitaj u autodelovima. Svakako bolji auto od brave.
 
Član
Ma najvise me vuce sto je veci i jaci motor,inace ne bi mijenjao,dobro me brava sluzi.
Vidjet cu sutra koliko kosta ta zabava (zamjena lanca) i imali kakva garancija na sve to....:icon_rolleyes:
 
Član
Ako uzimas zbog jaceg motora, bolje propusti i cekaj da se pojavi nesto bolje(jace) jer ta astra nije preterano jaka.
 
Član
lanac kao lanac na svim autima traje do oko 300 000 - 400 000 KM zavisi opet kakvo ga ulje podmazivalo kroz zivot

lanac prije 300 000 km može puknut sama ako ostane bez ulja i to nece puknut odjednom ko zpčasti remen, prvo će počet da zveči.

dakle ako kupiš to auto,ne uzimaj džaba lanac i sve sto uz taj set dolazi, nego nek ti neki majstor provjeri podmazivanje tog lanca i gotova priča ;)

i ko što neko spomenu,pripazi dobro na motor i mjenjač prilikom kupovine,jer taj tip auta nije vozala učiteljica il penzioner :icon_smile:
 
Član
Pa ovo je moje auto u zamjeni za BAS ovu 2.2, druga bi bila prica da sam ja prodao svoje auto i da imam 8 ili 9k KM na kamari pa da biram :D
Ovako imam svoje i doplate ca 3000 KM.

@ Dzeni - Jbg ja bas trazio da je vozala uciteljica ili neki penzioner od 76+ godina :lol::lol::lol:
Svjestan sam toga....samo eto ta prica oko tog "lanca na 2.2" motoru sto me zabrinjava...:icon_confused:
 
Top