Sarajlija dizajnirao Ford Ka

Sarajlija dizajnirao Ford Ka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
"Ford" je u oktobru prošle godine na Salonu automobila u Parizu, upriličio svjetsko predstavljanje ovog malog gradskog automobila, koji se proizvodi već dvanaest godina. Druga generacija modela ka proizvodi se u istoj fabrici u kojoj se proizvodi i FIAT 500, s kojim dijeli platformu.

Iako ka dizajnom podsjeća na umanjenu verziju forda fijeste, stručnjaci "Forda" ističu da je ka puno atraktivniji, s kvalitetnijom završnom izradom i materijalima, te s boljim ovjesom od FIAT 500.

"Ovo je automobil koji je promijenio filozofiju u segmentu malih automobila. Od počeka proizvodnje prije dvanaest godina više od milion kupaca podarilo mu je svoje povjerenje. Iz generacije u generaciju mnogi su vozači svoje prve vozačke vještine napravili uz ford ka, a istovremeno su bili ponosni na svoje automobile. Novi ka zaslužuje pridjev novi. Ima novi dizajn, novi stil, ali i potpuno novi duh i energiju", rekla je Zinaida Kurtćehajić, brend menadžer za ford u "F-Autocentru", generalnom zastupniku "Forda" za BiH.

Senad Sefić, direktor "F-Autocentra", je istakao da je posebno sretan jer je novi ka djelimično bosanki proizvod. Dizajn nove serije ka uradio je Kemal Curić, rođeni Sarajlija, koji živi u Njemačkoj.

"Kao mali sanjao sam da pravim automobile, a sad mi se to ostvarilo. Posebna čast mi je da u Sarajevo dođem sa svojom 'bebom". Iako je 'Ford' američka kompanija, ja volim reći da je ovo naše bosansko auto, jer ga je napravio Bosanac", rekao je Curić.

Ford ka će se moći kupiti u benzinskoj i dizel verziji, a cijena ovog zanimljivog gradskog automobila se kreće između 19.000 i 26.000 KM.

ford_05.jpg
 
ma joj nema ruznijeg auta,govorim za onu predhodnu verziju,a ovu jos nisam vidio iz svih uglova:icon_question:
al et ak i ne bude nesto nek je nas dizajniro:icon_smile:
 
Član
Meni je prošli bio na vrhu ljestvice najružnijih auta,kakakv god ovaj bio ne može biti gori :cool:
 
Član
Bio je taj dizajner na prezentaciji Ka u Sarajevu :)

I ova gore slika nije slika novog Forda Ka, to je neka PS simulacija...
 
Član
Meni je stari Ka u pocetku bio ruzan auto duze vremena, bas mi je njegov zadnji dio bio neprihvatljiv, no sada se i to promijenilo, bas mi je simpatican, a sa nekim felgicama i lijepom bojom je sasvim ok malisan, a ovaj novi mi je jos bolji ;)
 
Član
Daki tebe smo cekali :cool:
Bolji od starog,mada je i dalje poružan,ako ga zamislim na ulici a ne ovako na sređenoj fotki
 
Član
Pa kad pogledate ostale autice iz ovog segmenta, Ka poprilicno lijepo izgleda, barem meni, a svaka cast Kemalu kad radi kao dizajner za ford. :icon_smile:
 
Član
Ma samo ga spustiti i stavit kakav Jap style auspuh i ima da drobi :cool:, idealno auto za IGY-a i brpanja :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top