saobraćajna

saobraćajna

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Zovem se e2 a prezivam e4.:icon_smile:
Vozim jedno staro auto (Orion 1984) te pošto ne mogu više da nadjem odredjene dijelove za njega - oba branika i lijeva štopka - počinjem da razmišljam o novijem (at least 2003).
Vozim ga tu i tamo jer nemam potrebe da idem daljše.
Volim da se vozam i off-road ali to ne znači da sam malo-malo pa u jarku.
Tokom zadnje četiri godine su mi pojedinci izlupali auto da je to zbilja bezobrazluk.

Dvojica se nabila na kuku od pozadi. Jedan BMW-om kad sam stao jer je ispred mene stao gradski autobus. Drugi jer sam usporio pošto sam morao pustiti veliko kombi dostavno vozilo koje je već nastupajući sa lijeve strane bilo izašlo na lijevu traku do centralne bijele linije (bila je isprekidana) a iz suprotnog smjera su dolazila druga vozila.Rosila je sitna kiša a onaj iza mene je imao suvozačicu do sebe. Malo su se bili zapričali.
Najgore je što su takozvani zakonodavci donijeli uredbu/naredbu/uzmi pare ako ne posluša/ da se kuka mora skuniti. Šta će biti sledeći puta kad se neko nabije na mjesto gdje je bila kuka, jasno je. Ostaću bez i ono malo zadnjeg branika što je još ostalo na autu.
Što se tiče prednjeg branika njega je jedan koji je pred mene ušao u raskrsnicu na crveno, totalno rasturio. Iako sam kočio i sve četiri gume ostavile trag od oko 12m ipak sam kližući po vrućem asfaltu udario u njegov desni prednji štok. Vrata su mu se iskrivila a moj plastični branik je potpuno pukao uzduž. Unutrašnji dio je ostao na autu a vanjski otpao dole na cestu. Sve u svemu dao mi je 300KM a popravak me koštao 600KM. Branik je jedan momak zavario, uvezao žicom, iskitovao, zatim lakirao, to jest prilično dobro sredio.
Medjutim, skoro mi je jedan ponovo skršio auto na način da je sa parkinga izletio unazad baš kada sam nailazio i zabio mi se sa strane u prednji lijevi točak.
Zgužvao je baltobran koji sam promijenio prije dvije godine kada sam treći put radio limariju. Sve lajsne na vratima su stradale.
Sada više nema za nabaviti ni vanjskog blatobrana pa sam morao ispravljati onaj zgužvani.
Za štopku sam ja kriv. Pokušao sam ući u prostor koji je bio malo širi od širine štopki. Čim je jedna kvrcnula, stao sam. Da sam imao lijevo pero na zadnjem braniku prvo bi se on javio ali to pero su mi ukrali prije dvije godine.

Što se tiče mašine dosta je dobra s obzirom na godište. Radio sam osvježenje, promijenio karike i ostalo što ide uz karike.
Nešto problema pravi karburator a i vaccum pumpa koja zakreće ugao paljenja. Nema nabaviti ni jedno ni drugo.

Toliko za sada,

Pozdrav

e2e4
 
Član
pozz, dobro nam dosao, iskreno se nadam da ces uskoro kupiti novi auto, i da te nece kuckati na sve strane;)
 
Član
Dobro dosao tebi bi bilo dobro ugraditi naprijed onaj veliki branik ko u djipova;) ili obojati auto u neku jaku boju tipa zelena mozda si nevidljiv;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top