SA PAINTOM

SA PAINTOM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovo mi je prvi put.po[to nemam nikakvog programa za to.pa sam pokusao sa paintom.evo nije jos zavrseno.
 
mogu ce al kad zavrsis

kompjuterlogiju
kompjurematematiku
kompjuter jezik
kompjuterogeografiju
kompjuterohistologiju
kompologiju
paintologiju
ludologiju
kompjutero fakultet

ja mislim da je dovoljno da se nauci xD
:lol:
 
Član
pa šta bi ti trebalo onda za ps da bi naučio raditi.....

@esmeraldo
skini photoshop portable i lagano uči :cool:
 
Član
radio sam i ja nekad...spustanja, zatamnjivanja...sve sa strane...al prevazidjeno je to, skini brate dragi photoshop...
 
Član
Ne bi zelio da me neko pogresno shvati al photoshop je toliko prost za radit da nema potrebe za nekim online tjunerima paintom i sl.Jbg i ja sam photoshop drzo u ladici 2 godine nisam ga koristio onda malo nasao neki tutora na netu i sad sve ide ko voda,mislim ono program je zakon najbolje kad istjuniras nesto po svom ukusu onda pored dodas neku trebu samo joj povecas kubikazu gornjih ekstremiteta:cool:
 
Član
Pa nebi se bas slozio s tobom da je PS prost za naucit,jest prost onaj dio koji vidis u tutovima,a sta je sa onim djelovima koje neces naci opisane,PS ima toliko mogucnosti da toga mozda i nisi svjesta,toliko mogucnosti koje nije bas tako "prosto lahko" dostici ! Ovo sto se radi tuning,pa to u jednu ruku i jest prost rad u PS.u , trebas uraditi nesto ozbiljnije nesto sto se radi po cca 20 dana pa bi te onda volio pitati jel PS prost program :D
 
Outrage je napisao(la):
Pa nebi se bas slozio s tobom da je PS prost za naucit,jest prost onaj dio koji vidis u tutovima,a sta je sa onim djelovima koje neces naci opisane,PS ima toliko mogucnosti da toga mozda i nisi svjesta,toliko mogucnosti koje nije bas tako "prosto lahko" dostici ! Ovo sto se radi tuning,pa to u jednu ruku i jest prost rad u PS.u , trebas uraditi nesto ozbiljnije nesto sto se radi po cca 20 dana pa bi te onda volio pitati jel PS prost program :D

Slazem se da PS nije prost (nije ko word) ali i nije tezak za nauciti ako zelis da ucis i napredujes (ima mnogo tezih programa)......
VT je poprilicno prost C/P, brush je vec napredniji dio i tu vec treba da poznajes PS malo bolje.... a raditi kompletno auto... e to je tek posao...

Sta se radi sve u PS-u mi nismo ni zagrebali sa VT... cas izuzetcima koji PS koriste i za druge stvari...

Mada i MS pain nije za podcjeniti..... NPR.

http://www.youtube.com/watch?v=vUWqRhReaZk
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Ne bi zelio da me neko pogresno shvati al photoshop je toliko prost za radit da nema potrebe za nekim online tjunerima paintom i sl.Jbg i ja sam photoshop drzo u ladici 2 godine nisam ga koristio onda malo nasao neki tutora na netu i sad sve ide ko voda,mislim ono program je zakon najbolje kad istjuniras nesto po svom ukusu onda pored dodas neku trebu samo joj povecas kubikazu gornjih ekstremiteta:cool:

na netu sam nasao da prosjecni korisnik PS-a (recimo v. tuneri ) koristi oko 10% mogucnosti PS-a,da 60% nece nikad ni saznat...samo inzinjeri koji su ga nbapravili zanju sta sve moze,niko vise...pa ti sad vidi...proleti malo gore kroz opcije,pa vidi s cime znas radit...svi znamo 5-10 alatki koristit koje su nam potrebne,poneki efekt,radit s blur-om i tome slicno,a PS ima jos more mogucnosti....takodjer,pise da je trenutno program sa najvise mogucnosti (naravno,mislim na usporedbu s programima iste namjene)...nemamo mi pojma sta sve moze...al radimo extra dobro sa onim sto znamo...jednostavno...

mene ovaj fiat ovako uradjen podsjeca da dodge chargera;)
extra odradjeno,svidja mi se...probaj malo PS,bice onda ko "eleanor":cool::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top