Rupe sa Bosanskih ulica na usvajanje - neka svako jednu uzme sebi

Rupe sa Bosanskih ulica na usvajanje - neka svako jednu uzme sebi

Legend
Evo moje rupe koja me juce mogla kostati glave, brzina kretanja cca 40 - 50 km/h, lokacija Dubrave kod Vibe/Petrol pumpe prije pruznog prelaza, pa ko je sa ovih prostora neka se pazi.
A eto kome se bude dalo neka fotografise i posalje najopasnije sa nasih ulica. BTW prije dvije tri sedmice momak i cura su se prevrnuli u centru Tuzle sa Skodom, djevojka je poginula, 21godina, rupe su kod novog Melain centra bile. Sutra dan su sve te rupe odmah zakrpljene.

IMG_20140618_102146.jpg
 
ja sam danas jedva zaobisao bas tu rupu,rijetko idem tim putem pa nisam znao da ima..stvarno katastrofa i sramota sto i taj dio puta nisu renovirali sve do pruge,ono je makadam
 
Sta je uradilo sa celicare i ako je tolika balonjara guma, a sta bi tek bilo sa aluminiskom i niskoprofilnom gumom :)
 
U Cazinu momak od 21 god čini mi se poginuo zbog izbjegavanja rupe na cesti, ili bolje da kažemo abeza na cesti... :(
 
Putovanja.ba
Administrator
I kakva je sad procedura? Jel mozes naplatit od osiguranja? U ovakvom slucaju jel treba policiju zvati da naprave uvidjaj. Kako postupiti ako dodje do ovakve situacije?
 
Član
U biti se nemože naplatiti od osiguranja, već bi "moglo" od onoga tko je zadužen za održavanje puteva, ali to već za sobom povlači zvanje policije, slikanje i tužbu, ali je izvedivo ... znam iz iskustva ;)
 
Legend
I kakva je sad procedura? Jel mozes naplatit od osiguranja? U ovakvom slucaju jel treba policiju zvati da naprave uvidjaj. Kako postupiti ako dodje do ovakve situacije?

U biti bi mogao nesto napraviti jer auto je kasko, ali to poteze zvanje policije koja je u najmanju ruku nepismena, prije godinu dana se kolegi desilo slicno u Rahicu, zajedno smo bili u kolima, i zove on policiju da bi ga policajac prvo pitao dali ima evropski zapisnik o nezgodi, i kaze on imam, kaze njemu policajac pa eto potpisite se obojca ili se nagodite, da ne dolazimo mi dzabe 100 KM je da mi napisemo zapisnik. I onda mu moj kolega odgovori pitanjem, skim da se dogovrim sa RUPOM !!! i tu odustanemo od toga..

A da je bila veca brzina, i da je bila alu felge mislim da bi se raspala doslovno.
 
Član
katastrofa su nam putevi, u modrici je sve rupa na rupi, prije mjesec dana su otvorili rupu (da bi uradili nesto oko nekih cijevi ,ne znam sta je bilo u pitanju) i tu su rupu kad su zavrsili samo zagrnuli sljunkom koji se slego poslije prve kise pa je sad ko da je i nisu "zatvorili", bas cu slikat par rupetina kad stignem
 
Legend
Ozbiljno kome god nije mrsko neka napravi dobru fotku / demonstraciju sa rupama, jbga ako napravimo nesto ozbiljno mozda prosljediti neki spisak i fotografije avazu ili nekoj novini da naprave o tome pricu, izginuse ljudi na cestama, a sve to skupo platimo pri svakoj registraciji. Znaci pozivam vas kome god nije mrsko redajte fotke.
 
Član
ja cu kad se vrijeme proljepsa slikat par rupa ovdje kod nas u zivinicama, nigdje to nema nikakvog znaka upozorenja nit ista , sad po kissi kad vozim zube uvijek drzim stisnute
 
Legend
ja cu kad se vrijeme proljepsa slikat par rupa ovdje kod nas u zivinicama, nigdje to nema nikakvog znaka upozorenja nit ista , sad po kissi kad vozim zube uvijek drzim stisnute

Na putu od Ciljuga za Donje Dubrave ima u ljevoj traci... pa zapravo cijela lijeva traka fali u duzini nekih 5 metara, i samo je zatrpana ta rupa sljunkom koji se rasuo po cijeloj ulici, i nedaj boze neko navece tu da naleti.
 
Putovanja.ba
Administrator
Mislim daki da stete do 300KM ne moras zvati policiju, provjeri, otiđi do osiguranja i raspitaj se. Ja sam barem sebi zavrsio prosle godine neko udubljenje, bez problema.
 
Član
Zivinice su truba, za opstinu od preko 1500 privrednih subjekata (citaj pdv platisa) ulice su dno dna, posebno gore od krizaljke kad se hoce u grad a i u samom gradu dno dna. Sapna je za Zivinice Berlin :)
 
Top