rucna kocnica

rucna kocnica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav raja... jedno pitanje... onako... jednostavno za nekoga ko zna...


zanima me kako se shteluje rucna kocnica na mercedesu 190? u pitanju je klasichna rucna a ne "nozna rucna"...

ako je neko to vec radio bio bih mu zahvalan na informacijama... :)
 
Član
I klasicna i nozna rucna se steluju isto.Skini disk i imas spanovanje na paknama.Kada skines provjeri prvo pakne i unutrasnji dio na disku dali su potroseni.Ako su potroseni mijenjaj,a ako nisu potroseni naspanuj pakne tako da disk "na knap"sjede i ima da kopa,ako dobro uradis.
Imas i spanovanje na sajli rucne,ali ti to ne bih preprucio,neces nesto postici,znaci samo na paknama.;)
 
Član
arminnn je napisao(la):
meni je isto majstor zatezo na sajli traje 10 dana i opet isto

hehe isti slucaj. doduse, meni je malo duze trajalo. al ga ubi zima i potezanje rucne :D znaci, samo se sajla dotegne ispod...
 
Član
kao sto cod rece nije kod svih auta isto i neznju svi majstori napraviti rucnu kako treba kod merca ima nazad disk ali ispod diska imaju pakne koje se steluju a na istom disku su i plocice a i ozracavanje sistema kocnica je u merca drugacije tako da se nedotegne samo sajla nego se prvo sala popusti da bi se mogle pakne nastelovati ima tu proces koji je dosta vazan da bi bilo sve kako treba al mora da kopa u mjestu kad se adekvatno napravi
 
ma mene majstor zavlachi vec 3 put... sve lafo zaboravi a s obzirom da ima dosta posla ne pegla se covjeku...

nego za skidanje diska... 32" gedora ili nesto drugo...?
 
u butmiru... esko rahic... radi merc i audi... dobro radi inace... samo kad su kakve sitnice koje ne moze da naplati onda "zaboravi"

a cho sam da ima neki lik... jaki, tako ga zovu... u rajlovcu dole... doktor merc... nisam bio kod njega ali cemo vidjeti...
 
Član
kenchisho je napisao(la):
u butmiru... esko rahic... radi merc i audi... dobro radi inace... samo kad su kakve sitnice koje ne moze da naplati onda "zaboravi"

a cho sam da ima neki lik... jaki, tako ga zovu... u rajlovcu dole... doktor merc... nisam bio kod njega ali cemo vidjeti...
samo ti njemu reci napravi ti meni ti to platicu ti ja upravo je to sto si rekao ;)
 
ama jebat ga... napravio sam ja to... jedva sam mu glavchine skinuo, zapekao onaj sharaf a nemam onaj kompresor nego okastim kljucem sat vremena skidao jednu... al sad se ukopa ko veliki... hvala na pomoci raja :)
 
Samo da se zna za ubuduće, na Mercedesu se NE treba skidati disk da se našpanaju pakne ručne, čak ne treba niti kotač skidati, samo se odšarafi jedan šaraf na kotaču sa svake strane,podigne se auto, u sredini dolje otpusti sajla, zatim se okrene kotač tako da ona rupa gdje je bio šaraf stoji na 11 sati i sa šarafcigerom se okreće unutra kotačić za napinjanje. Kada se više kotač neda okrenuti, vrati se za jedan "zub", tako se napravi i sa druge strane i onda se napne malo sajla ispod auta i stvar rješena, 10 min. posla.
Tako se štela na svim Mercedesima od 1964 god. do danas (osim starijih kombija koji imaju pakne a ne diskove), a ako se treba skidati disk za promjenu pakni, glavčina se ne skida, već samo čeljust i imbus šaraf koji drži disk !:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top